Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

Zíza

Já se moc omlouvám, ale po vcelku realisticky zobrazeném Dr. DMAT, kdy to sice bylo o lékařích, ale přece jen ti spolupracovali s hasiči a byl tam jistý vhled do jejich profese, mi tohle přišlo jako kopanec do břicha. Ve chvíli, kdy hasiči přibrali mezi sebe zoufalého tatíka, jsem to chtěla vypnout (protože to dává smysl nechat po hořící budově chlápka v kvádru, aby se mohl shledat se svojí dcerou; dalo se to přeci tak krásně vyřešit jinak – např. navigace hasičů v budově z venku, přece jenom to všechno v hlavě měl, ale ne, ono by to asi pak nebylo tak dojemné a vůbec). Nesmyslné chování postav, rozhodnutí hasičů, kteří vypadali jako banda amatérů… kdepak, na takové filmy mě neužije. Zbytečný vyděračský patos. Těšila jsem se na pěknou krizovku a její zvládání. Nakonec to bylo jen opakování mnohokrát (v Koreji) viděného – jakás takás romantika, nehodící se humor, dítě v ohrožení, těhotná v ohrožení, Bruce Willis na asteroidu, láska nade vše a všechno tak nějak asi omylem v jednom hořícím mrakodrapu. Prostě jsem se nechytala, nebavila, nezaujalo mě to. ()

majo25

Čistá kopírka amerických katastrofických filmov. Akurát je tu strašne trápny humor a typický ázijský uberpátos volajúci do neba. Prvá - predstavovacia - 40-minútovka je totálne nudná, viackrát trápna a pre ďalšie dianie vlastne aj zbytočná. Film sa rozbehne až za ňou. Akcie je dosť, efekty sú v poriadku, aj keď sú zamerané prevažne na efektné výbuchy a početné vyskakovanie ľudí počas týchto výbuchov, ktorým som sa musel zasmiať. Postavy sú celkom sympatické (až na neskutočne iritujúce a večne urevané malé dievča), ale netušil som, že Kórejčania sú tak urevaný národ - od detí až po dospelých chlapov, hlavných hrdinov, hasičov, prosto všetkých. Záver vďaka pretiahnutej stopáži je zbytočne preťahovaný, a tradične v ňom nechýba (trápne) salutovanie na počesť umrelých. Sorry, ale napriek istým filmovým kvalitám som sa nevedel dočkať konca. ()

zolo23

Užívateľ JFL píše "film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje". Moja riť zostala nepoškvrnená i po dopozeraní tohto filmu. To že film má emócie je zlé? Koľko amerických filmov ich má? Tawo je poctivo natočená katastrofická dráma, ktorá má všetko čo dráma má mať. Som až prekvapený ako sa Južná Kórea filmársky posúva vpred. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a za ne by sa nemusel hanbiť ani samotný Emmerich. Všetky postavy sú sympatické, fakt som s nimi súcitil a k záveru sa mi do očí tisla i slza. Nie som nejaký mäkký, ale tento film ma naozaj naplnil a potešil. Pre mňa je to asi najlepší katastrofický (horiaci mrakodrap) film od Skleneného pekla a to len preto, že predsa len ústredná dvojica Paul Newman - Steve McQueen bola herecky presvedčivejšia. ()

Acrobat

Nemalo by uraziť, keď sa povie, že po kórejskom katastrofickom thrilleri plného ohňa ale aj vody by jeden do mrakodrapu nevstúpil. Vskutku dynamicky výborne s hercami a osudmi perfektne spracovaný tuctový námet uzavretej katastrofy. Lenže pokiaľ v americkej produkcii žijú všetci až kým nepomreli, tu pomrú skôr akoby žili šťastne. Najlepší dôkaz životnej vyspelosti tento film prezentuje v odhaľovaní postáv. Je milé, uveriteľné, ázijsky svojské a hlavne baví. Pri zaatlantickej tvorbe sa tie úvodné keci snažíte prežiť bez ujmy a už len nech príde tá katastrofa. Veža smrti má síce enormné množstvo efektov digitálnych, ktoré niekedy kolú oči, lenže pracuje sa patrične s miestom, vieme kde sme, všetko je stiesnenejšie a chlapi plačú. Kórejske prekvapenie, ktorá netuším či sa na niečo malo hrať, no hraje umne na city. Presne tak po kórejsky. Dôkaz ? Film sa nekončí dievčatkom a tatkom, ale kapitánom na kolenách (!!) a to sú skrátka body, ktoré sa zo zákona musia rátať. (videné 21.10.2020, AMC archív) ()

Prometheus69

Upřímně jsem byl ze začátku trochu znuděn a říkal si" nj zase jeden z těch typických popcoornových Východních počinů.... Proboha! on to snad podpálí ten kuchař! O_O Ale teprve ve chvíly kdy započne scéna z helikopterou která začně bezhlavě létat po průletu turbulencí nad hlavami zděšených občanů k kyblíkem ledu. Jsem věděl že tohle bude skutečně stát za to. Trikové scény, naprostá vizuální novela. Tedy pár slovy, nejvizuálnější katastrofický konzert který kdy kdo natočil.... Pořád se tam něco děje opravdu minimum chluchých scén..... Se týče pro někoho možná stupidních dialogů, tak to je spíš o tom jak moc chápete či znáte Východní kultůru. Například debata o černých nudlích, které budou hostům hotelu dávat zdarma.... jakožto typický japonský konzumní pokrm. Jako mi máme třeba řízek... tak oni budou mít "řízek" jako že zdarma a podobně... Japonci prostě rádi melou a hrajou na city, jejich kultůra dokonce i jazyk je hodně o těch citech. Ano né každému se tento způsob může líbyt. ale pořád lepší než Indové ze svímy 3 hodinovými filmy proloženými z poloviny hudebními videoklipy....... takže když pominu ten fakt že to začíná jako vcelku veselá tipická Japonská komedie a že se na humor nezapomnělo ani v případech kde už by ho nikdo nečekal.... (opravdu rádi vás.. pfuuu, pfuu vidíme :) holt Japonci, ty to propašujou prostě všude. :) Jedná se skutečně o jedinečnou, po všech stránkách propracovanou akční katastrofickou záležitost za kterou by se na Východě rozhodně neměli stydět. Opět světu dokázali že umí o tom žádná. Že to svět tak nevidí to už je holt věc názoru... ale dát tomu 1 nebo 2 dvě hvězdy? Lidi vy si na tom musíte normálně léčit nějaké svoje komplexy.... takhle to srážet. Nechápu. O_O Ano že to tak trochu vykrádá prakticky stejně stylizovaný amícký film "Skleněné peklo. Je dost znát.... ale zase nadruhou stranu se nebojím říct že ho i v ledasčem překonává.... Tím nemyslím jen tu vizuální stránku snímku, jako že technologie které měli k dispozici tenkrát nemůžu v žádném případě srovnávat z těmi jaké mají k dispozici dnešní filmaři. Ale spíš duchem jakým je to natočený. Například bitva z ohniskem v skudku Samurajském stilu.... kdy se doslova požárníci, ale především velitel pere z ohněm jako by to byla ohnivá krutá saň.... je naprosto úchvatná. Scéna na nebeském mostě... skutečná nádhera, jak se to najednou začně rozpadat a neodmyslytelné všudy přítomné výbušné scény a jak to všechno postupuje... nejdříve vše požírající oheň, po té zničující zemětřesení a ve finále troška vody která všechno zpláchne.... Prostě nádhera... To že herci tradičně krapet přehrávají, se překousnout dá.... ale i tak si myslím že předvedli velmy dobrý herecký výkon.... zejména u obětních scén i slza ukápne.To vše je podtrhnuto skutečně kvalitním soundtrackem.... který rozhodně neurazí. Velmy dobře investovaný rozpočet, né jako u podobných současných snímků kde většinu peněz sežerou herci a štáb. Taktéž dojem který to vyvolá... u lidí kteří to ještě neviděli, ale při čtení řádků o 1-2 hvězdě se nechají odratit. Škoda jen že se to nejspíš nezaplatí a takové práce to dalo... Holt lidé už jsou nespíš tak zakrnělí z hlediska fantazie, už je z té jejich letargie nevytrhne ani takovíto vizuální epos.... Co by chtěli? Být přímo u toho a nechat se olizovat plameny? nechápu. O_o Prostě za mě, jako gurmána podobných vizuálních projektů.... Jednoznačných 99% plus 1 hvězda za sounstrack. () (méně) (více)

• Postprodukce filmu trvala 2 roky. Důvodem je i fakt, že ve filmu je 1 700 digitálních a trikových záběrů. (Kritiq)
  • Režisér Ji-hoon Kim byl k natočení filmu inspirovaný jeho vlastní zkušeností. Když poprvé jako mladý viděl v Soulu mrakodrap, představoval si, jaký je to pocit, být v něm uvězněný. (Kritiq)
  • V den premiéry 25. prosince 2012 se prodalo 431 759 vstupenek, což znamená druhý nejlepší otevírací den v historii korejské kinematografie. První je s počtem 436 628 prodaných vstupenek film Zloději (2012). (Kritiq)

Časové pásmo bylo změněno