Mosazná konvice

Komedie o chudém manželském páru, který najde kouzelnou konvičku. Ta jim poskytne peníze pokaždé, když sobě (nebo někomu jinému) v její blízkosti ublíží. John a Alice se ale musejí rozhodnout, kam až jsou při plnění svých snů ochotni zajít. John a Alice, dvacátníci z malého amerického městečka, tvoří zamilovaný manželský pár, který je ale úplně švorc. Alice, jíž odjakživa všichni předpovídali "zaručený úspěch", musí nyní šetřit každou korunu, zatímco si většina jejích přátel užívá života v hojnosti. A její muž John, neurotik se spoustou fobií, prostě jen chce zaplatit účty. Jednoho dne manželé náhodou navštíví starožitnictví poblíž silnice, kde Alici okamžitě uchvátí záhadná mosazná konvička. Záhy zjistí, že to není jen tak ledajaký kousek a že díky ní možná konečně najdou způsob, jak vyřešit svou finanční situaci jednou provždy... Magická komedie Mosazná konvice nám připomíná, že máme být opatrní na to, co si přejeme. (Cinemax)

bouncer

Námět zajímavý a herci slušní. Tím však pozitiva končí - scénář je hloupý a jedna dobrá myšlenka celovečerák nedělá. Slabé 2*. ()

PauloZ

Fantasy příběh s lehce pohádkovou tématikou a.k.a. hrnečku vař s hromadou absurdních scén. Celé je to takové lehce bizarní s vkusným zábavným zpracováním, takže jsme se opravdu bavil. Děj sype bez chvilky zaváhání a formování postav s prosakující zavislostí na konvičcě funguje pěkně a to i v rámci předpokládaného protikladného přístupu ke zhoršující se situaci. Ustřední pár měl moje sympatie a dvojka židů je skvělá! Za mě netradičně položená komedie (což já rád), která dokáže velmi bavit. ()

FFilipCZ

Hodně originální námět, který celou dobu trvání filmu baví a zaujímá. Perfektně vybrané hlavní postavy (především mé oblíbené Juno Temple a Alexis Bledel). Není to žádný super trhák, ze kterého si sednete na prdel. Ale v té haldě špatností, co vzejdou z USA produkce je toto osvěžující výjimkou a zvláštností. Rozhodně doporučuji! ()

hous.enka

Původně jsem dala Mosazné konvici tři hvězdičky, ale nejsem si jistá, jestli bych ji kdy chtěla vidět znovu, protože 101 minut ještě nikdy nebylo takhle dlouhých. Myšlenka s kouzelnou konvicí je výborná a skvělý je i přerod ústřední manželské dvojice ve zbohatlíky, ale koukat se hodinu na to, jak někdo někoho mlátí.... Jo to když se pak začali urážet, to už byla jiná. A navíc Rory Gilmorová je ve své roličce tak roztomilá, takže nakonec opravdu dám tři hvězdičky a nejlepší scéna je pro mě asi ta se psem Gapserem nebo jak se ten pes jmenoval :D ()

kareen

Rozhodně podnětný námět, který už jednoho přiměje k zamyšlení, jak by si on sám počínal, mít k dispozici takovou šikovnou lampičku. Vždyť upřímně, kdo by odolal, kdyby si mohl za sem tam nějaké to ukopnutí palce přijít na pěkných pár stovek? Otázkou ovšem zůstává, jak daleko by byl člověk schopen zajít a jaká míra bolesti by mu za to stála, zvlášť když největší utrpení nemusí být jen fyzického rázu. Přesně v takovém dilematu se ocitnou Alice a John, kterým sice zpočátku magická věcička pomůže od bezútěšné finanční situace, ale nic není zadarmo a dokonce i kouzla si nakonec mohou vybrat svou daň, dokonce i takovou, kdy je v sázce i jejich duše. Mírně nadprůměrná černá komedie, které trochu ubírá nějaké to občasné moralizování a krapet přebytečná přítomnost těch dvou židů, ale jinak určitě stojí za vidění. ()

kaylin

Mám rád fantastické filmy, ale co mám ještě radši, to jsou celkem normální filmy, kde se objevuje jen jeden fantastický prvek, něco, co do našeho jinak normálního světa nepatří. Velmi se mi proto líbil snímek "Divoká stvoření jižních krajin", stejně tak i snímek "Neobyčejný život Timothyho Greena". Z tohoto důvodu jsem se docela těšil i na snímek "The Brass Teapot", který sliboval něco podobného. Je pravda, že jsem se něčeho podobného skutečně dočkal, ale ten fantastický prvek se za chvíli omrzí a film spadne do celkem jasné šablony. Zachraňují to pak herecké výkony, které jsou dostatečně dobré na to, aby film utáhly až do konce jeho poměrně přepálené stopáže. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/03/the-brass-teapot-2012-60.html ()

slunicko2

Škoda, že se tvůrci berou tak vážně, mohl to být skvělý film. 1) 38letá scénáristka, režisérka dokumentů a videoklipů a spoluproducentka Ramaa Mosleyová pojala natáčení své celovečerní prvotiny velmi seriózně. 2) 25letý Michael Angarano (John) dodal, alespoň v mých očích, jinak nevýraznému snímku další hvězdičku. 3) Angarano s o dva roky mladší Juno Templovou (Alice) po filmu začal chodit...a údajně jsou spolu v Los Angeles dodnes. 4) Ricky: So, what sort of dog do you two have? I heard him howling last night, sounds like a big fellow. John: Oh, we don't have a dog. That was just some really violent sex. ()

Aljak

Tak kto by chcel taký čajník? Tipujem, že asi každý - no zároveň sa obávam, že v 98% prípadoch by sa to vyvinulo podobne ako vo filme, aj keď každý by si určite odprisahal, že v jeho prípade to nehrozí. No z drvivej väčšiny ľudí by sa aj tak postupne stali chamtivé, vypočítavé a bezcitné monštrá bez kúska ľútosti a ohľaduplnosti... Síce to bol jeden z mnohých filmov, kde hrala hlavú rolu nejaké kúzelná vec (ako aj v Limitless špeciálne tabletky, alebo v Click diaľkový ovládač) - no nápad s magickým čajníkom, ktorý dokázal premeniť každú bolesť na peniaze bol veľmi dobrý, a aj ten historický podtext (veď asi každého napadne pár postáv z histórie, ktoré sa v krutosti doslova vyžívali). Aj keď sa dalo čakať kam to celé až zájde, čo bola asi jediná väčšia slabina tohto filmu (a potom už len pár drobností). Rovnako ako v Limitless a Click sa to začalo úplne nevinne, no časom sa hlavní hrdinovia prestali ovládať a nedokázali spoznať, kedy už je to za hranicami ľudskosti. Napriek tomu, že šablóna je podobná, nedá sa povedať, že by to bolo už klišé. Mňa tento film veľmi bavil, o čo sa postarali aj skvelí Juno Temple a Michael Angarano. ()

SallyZen

Jsem velice potěšen touhle pohodovou oddychovkou od které jsem nic moc nečekal, ale následně jsem velice spokojen. Originální zápletka se sympatickým obsazením a určitě i nesoucí poselství, že bysme měli být spokojeni s tím co máme a nechtít víc a víc, zde asi v nejobvyklejší podobě peněz. Parádou je i hudba, která se nese v poklidným duchu. Opravdu solidní jednohubka, kterou může vidět bezpochyby každý. 80% ()

zdenotvor

Nečakal som že až takto ma film o konvici dokáže zaujať. Perfektný námet, postavy hrali geniálne svoje úlohy a dokonca som sa niekoľko krát aj z chuti zasmial. ()

bourec

Film s docela dobrym,a v týhle době i vzácnym origoš nápadem.Herecky celkem sympatická dvojka.Jinak přesně takhle by v týhle době dopadlo podobný dobrodružství.Pro prachy by totiž skoro každej udělal cokoliv.A představa ,že takovou konvičku máte doma ,tak za chvíli máte každýho jednoho pražáka se zbraní v ruce v předsíni.Celkově pochvala.60%. ()

Martrix

Na tom chtít víc, není vůbec nic špatného. Zazní z úst Alice. Jenže nic není zadarmo. Můžete to brát jen jako odlehčenou komedii s fantasy prvkem v podobě kouzelné konvice, nebo také jako studii lidské hamižnosti. Tvůrci byli vcelku vynalézaví, když ukazovali kam jsou někteří lidé schopní zajít kvůli pár dolarům. A že je takových jako Alice spousta. Štěstí podle nich přichází s finanční nezávislostí. Přitom vše je jen o tom, jak si vnitřně nastavíte svoje potřeby. Hamižnost je touha mít víc, bez ohledu na to, kolik vám stačí pro spokojený život. Pro mnohé začarovaný kruh. Tvůrci Mosazné konvice něco takového sice naznačují, ale nemají přímou ambici moralizovat. Někteří diváci v tom materiál pro poučení najdou...je ho tam nemálo, ale asi je lepší jen se bavit. Byť tedy o vyslovenou taškařici nejde. Hodně ale pomáhá sympatický manželský pár a zmiňovaná odlehčenost. Kdyby to bylo aspoň o deset minut kratší, tak asi slabší 4* dám. A kdyby šlo o ostřejší satiru, dal bych nejspíš 4* plnotučné. PS: Juno Temple už tady ukazuje, že není jen pěkná blondýnečka. Ostatně co v ní je, ukázala ve Fargu. ()

papaJA21

Fantastická černá komedie o zhoubné konvičce. Skvostně jsem se bavil s touto dvojicí pošuků, neuvěřitelně se k sobě hodí a doplňují se. Dalo by se toho napsat mnohem více, ale nebudu nic prozrazovat, jen Vám film vřele doporučuji. Takhle jsem se nebavil u komedie hodně dlouho. Pro letošek číslo jedna. ()

Honzek

Zajímavý námět avšak naprosto zpackané provedení. Bavil jsem se více na pitomosti celého filmu nežli na scénáři. Jedno shlédnutí to jistí, ale jen pokud máte rádi romantiku až za hrob a komedie. Teda, skoro komedie. Čistý podprůměr. ()

Johnny.ARN

Juno je sexy. Stále tam v nejakom spodnom prádielku behala. Takže za to jedna a ďalšia za originálny námet. Chcel by som takú konvičku. jasné, mali by sme si zobrať ponaučenie, že nikdy nemáme dosť, ale ľudia sú už taký. Dobre natočené, dobrý námet, pár vtipných scén. 2 z 5 ()

noriaki

Zápletka působí jako obšlehnutá od Kinga a děj je předvídatelný až to mrzí. Tím ovšem výčet záporů končí. Tahle hravá černá komedie má neodolatelnou osvěžující atmosféru a všechny chybičky ji jen posilují. No a navrch hlavní role hraje takovou dvojka sympaťáků, že jim to všechno věřím. Slušný Michael Angarano, zajímavá Alexis Bledel a výborná Juno Temple, z níž pomalu roste zajímavá herečka. Film mi trochu připomněl podobně ujetý One Night at McCool's, jen humor je prvoplánovější a vyznění příběhu temnější. ()