Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Shakers

No čakal som viac. Tato americká verzia Okrsku 13 je síce slušne dynamická s dobrými hercami, choreografiou, ale to neznamená, že keď to vyzerá cool, tak to nemusí dávať zmysel. Je síce pekné, že film je venovaný Walkerovi, ale celý film ťahajú ku dnu scény, ktoré skratka musia byť za každú cenu cool. 55% - 3* ()

Vyrida

Na tenhle remake jsem se neskutečně moc těšil hned z několika důvodů. Původní Banlieue 13 patří do mého TOP 10 filmového žebříčku a Paul Walker je můj nejoblíbenější herec vůbec. Když si k tomu připočtu i návrat původní postavy Leita, kterého senzačně zahrál David Bell, tak tu máme základ pro něco co by mělo být mému srdci blízké už jen z prostého principu. Z mého hodnocení však asi už tušíte, že to zase taková bomba nakonec nebyla. Zásadní problém vidím zpětně v samotném provedení, které je takové více ulajdanější než ve francouzském originálu. Pierre Morel má pro akci, prostřihy a hlavně práci s kamerou větší cit, která se pro tento typ filmu hodí víc, než předvedl režisér toho to snímku. Zpětně musím i uznat, že role Damiena Paulovi úplně nesedla. Nejspíše je to tím, že jsem namlsaný Cyril Raffaellim, který ve své ohebnosti za Bellem vůbec nezaostává, což o Paulovi napsat nemohu. Toto byla i jedna z prvních věcí, které jsem se obával když jsem se o této chystané kopii dozvěděl. Abych jen nekritizoval, tak postava Rayzah ( Ayisha Issa ) byla skvělá a úplně zastínila i K2. Ale tím asi výčet rozdílných pozitiv mezi oběma filmy končí. Bohužel ani ona hudební vložka, až na jeden moment ( když K2 vede Lolu k Tremainovi ), která jindy akčním pasážím dodávala říz a byla takovou sladkou omáčkou nad vizuálním zpracování se tady vůbec nechytá. I když to dělám nerad, tak dávám ( i trochu pravda z nostalgie ) tři hvězdičky a pokud jste francouzskou předlohu doposud neviděli, tak si oba filmy zhlédněte v opačném gardu, budete pak o to více překvapení než zklamaní... ()

Lacike

Dejova kostra je z 99% identicka s originalom. Akcne sceny prakticky takisto. Len sa miestami namiesto bitky pridala autonahanacka, kedze Paul Walker sa bit nevie a je znamy len vdaka serii Fast and the Furious. Takze na prvy pohlad by to mohol byt dobry film pre ludi, ktory original nepoznaju. Lenze to nie je pravda. Remake uplne postrada infantilny humor, skvely soundtrack a kvalitne prevedene bitky, ktore robia z originalu zabavnu akcnu komediu. Jedina akcna scena ktora sa celkom podarila je parkourova scena Davida Bella na zaciatku. Na prvy pohlad je to velmi podobne ako v originale, ale predvedie tam aj nove dychvyrazajuce kusky. Lenze ako je to dnes zvykom. Znova mu to trochu kazi strihac, ktory sa preteka v tom kolkokrat dokaze strihnut za sekundu. Zvysne akcne sceny uz dojebal uplne. Hlavne nahanacky su uplne neprehladne. Vysledkom je podpriemerny akcny film, ktory nastoji za to vidiet ani ked ste nevideli original. 3/10. ()

erased

Něco z toho, co mě Doupě naučilo: nejen seriálové, ale i filmové úvodní titulky můžou být boží. Brzdit na parkovišti je přežitek, čelním sklem se na místo určení dostanu rychleji. Drogy jsou špatné. Cigarety zdraví neškodí, naopak ze mě na starý kolena můžou udělat fajn dědulu. Na pěkný auta se nestřílí. Střílet na šerifa i jeho zástupce není košér, a to ani v opravdové situaci. A že svět by se bez ženských zachraňoval snáz, nebo aspoň veseleji. Jinými slovy, že Bob je bůh. Vzdělanej nigga je dobrej nigga. Nikdy nevěřit politikům a bohatým. Paul Walker, parkour, ani electro soundtracky můžou být i přes můj naprostý nezájem dohromady s rychlým a zběsilým střihem zatraceně cool. Dobře mířená salva peprných hlášek dokáže i z toho, co vypadá jako neskutečná blbost a ztráta času, udělat povedený film. Nebo aspoň zábavnou jednohubku. A nakonec i to, že sama sebe dokáže s kamennou tváří parodovat je pro mě neodolatelný důvod, proč mi tvorba Luca Bessona v posledních letech sedne jak prdel na hrnec. ()

maddy

Posledný kompletný film Paul Walkera (budúcoročný FF 7 nepočítam, nakoľko ten nestihol dokončiť celý) a popravde zaslúžil by si dôstojnejšiu filmovú rozlúčku. Americký Brick Mansions čoby remake francúzskeho Okrsku 13 je totiž až neuveriteľne tupý film. Pôvodný snímok som nevidel, takže nemôžem posúdiť nakoľko je remake verný originálnu, ale takto dementne vystavaný príbeh so scestným motívom hlavného zloducha a nezmyselným plánom s odpálením rakety, ktorý sa spolieha čisto na náhodu (to nešlo ghetto normálne odpáliť?!) som tento rok ešte nevidel. Celá tá story je tak ultimátne debilná, že je až na pozastavenie, že niekto dá v dnešnej dobe prácu a státisíce dolárov niekomu kto vyplodí z hlavy niečo podobné. Príbehovo je to tak ledva za tú jednu hviezdu (obyvatelia mesta to odsúhlasia a jednoducho vystavajú okolo problémovej oblasti vysoký múr a nechajú tam ľudí bez polície, požiarnikov, nemocníc alebo vzdelania, ale samozrejme s prístupom k všemožným druhom zbraní/rakiet a drog, aby sa vyzbrojili a prípadne prichystali odvetu. Lenže potom sa dozvedia, že sviňa starosta chce celé toto problémové ghetto, ktoré ohrozuje celé mesto a ktoré sme kvôli tomu izolovali zrovnať so zemou, aby bol svätý pokoj, tak zrazu tí istí ľudia, ktorí nemajú problém s tým, že za stenou nechali celé roky žiť ich spoluobčanov bez zabezpečenia akýchkoľvek sociálnych potrieb, kričia aká je tá stena zlá a sviniar je vlastne len starosta. Až kým neprišlo k hrozbe s bombou akože nikomu nevadilo čo sa tam deje? A vôbec načo sme ich izolovali, keď aj tak majú prístup k takému arzenálu a v podstate môžu ohroziť celý zvyšok mesta? A keď chcem to ghetto ako starosta odpáliť tak namiesto toho, aby som tam jednoducho nastražil bombu a nechať ju vybuchnúť tak vymyslím plán, ktorý zahŕňa nastavenie časovača, ktorý keď skončí odpočet, tak bomba nevybuchne, ale musím tam predtým poslať policajta, u ktorého ani nie je isté, či ju stihne nájsť a dostať sa k nej, aby za stanovený čas stihol do bomby zadať špeciálny PIN kód, inak je tá bomba kompletne useless ... Kristove rany!). Našťastie tu o príbeh ide až v druhej, ak nie tretej rade a niečo také ako príbeh začne v Brick Mansions vychádzať na povrch až takmer v samotnej záverečnej polhodinke, dovtedy je to chvalabohu priamočiary akčný výplach. A v tom prípade nemá zmysel hlbšie sa pozastavovať nad tým príbehom. Po akčnej stránke je totiž celkom fajn. Mestský parkúr bol síce vo filmoch cool asi tak pred 10 rokmi, ale Brick Mansions má stále dostatočný drive, dobre nasnímanú akciu, ktorej je našťastie dostatočné množstvo, celkom zvládnutú choreografiu s pútavými akrobatickými kúskami, nadupané ozvučenie a brať to ako akčné béčko, v ktorom bitka strieda bitku a naháňačka ďalšiu naháňačku, tak výrazne neurazí. Lenže po nejakej hodine musí nutne dôjsť aj na nejakú tú story, vysvetľovanie motívov a debilné, až naivné zvraty (naklusanie negrov z ghetta ku starostovi) a tam sa nepomáha ani vypnutie mozgu, nastupuje nuda a film zachraňuje len to, že je relatívne krátky a skončí skôr, než začne otravovať úplne. Walker je síce tradične sympaťák, ale on samotný ani pri pomyslení na jeho tragický osud film neutiahne. Viem si predstaviť, že to mohlo dopadnúť aj oveľa horšie a ani tá akcia by nebola nijako zaujímavá, ale to stále neznamená, že aj v tomto podaní sa jedná o výrazne dobrý film. Vo výsledku je to totiž len úplne zbytočný remake, ktorý zaspal o niekoľko rokov svoju dobu, dnes už v kinách nemá čo hľadať a skutočne nechápem čo viedlo Bessona k tomu zremakovať si po tých rokoch film zo svojej vlastnej dielne len s inými hercami. Dosť zbytočnosť. CELKOVO: 2* (4/10) () (méně) (více)

• Doupě je posledním filmem, který Paul Walker dokončil před tragickou smrtí – zemřel v listopadu 2013 ve čtyřiceti letech při autonehodě. (Zdroj: 2media.cz)
  • Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)
  • Pracovným označením filmu bol názov District B13. (MikaelSVK)