Stůl č. 21

(festivalový název)
  • Indie Table No.21 (více)

Manželé žijí průměrným životem a jsou nadšeni, když zjistí, že vyhráli exotickou dovolenou na Fidži. Jejich vzrušení stoupá, když dostanou šanci zahrát si "Tell all truth (Řekněte všem pravdu)" hru, ve které mohou získat zajímavé ceny. Brzy ovšem zjistí, že hra není taková, za jakou ji považovali... (Jocker94)

oRi11

Finální rozuzlení snímku Stůl č.21 je opravdu velmi zajímavé a poučné, přestože se díky tomu stal celý přiběh hodně nepravděpodobný a nelogický. Největší slabinou filmu jsou ale herecké výkony a celkové zpracování, které ve mně místo napětí a strachu o hlavní hrdiny vyvolávalo pocit, že sleduji telenovelu Pepinda, kde Chosé přijel, ale nemůže odjet. ()

janesX

Priznám sa, tomuto filmu som absolútne neveril a na zhliadnutie ma museli dlho predlho prehovárať. A až niekde v polovici filmu som prestal hundrať a začal pridávať po hviezdičke. No moja kritika stále smerovala na prílišnú komerčnosť filmu, tú ja velmi nemusím...lenže v závere filmu sa ukázal pravý dôvod toho, prečo film vyzerá tak komerčne. A nakoniec to bola nádherná ukážka toho, že komercia sa dá využiť aj na dobrú vec. Inak povedané, film je natočený schválne tak, aby prilákal čo najširšiu možnú verejnosť, no nie kvôli tržbe, ale kvôli tomu, aby bol svet lepší. To pochopí divák až na konci už so spadnutou sánkou, no a štatistické údaje v záverečných titulkách len dokazujú tento čistý režisérov zámer.5. ()

Survanta

Na začátku jsem se lekla, že jsem si pustila telenovelu. Pak už to byla trochu drsnější telenovela a nakonec "Saw" po Indicku. Také jsem se ponaučila, že temná minulost každého dožene! Spokojenost. ()

netWoor

Většinu filmu jsem si říkal, že je to divné ... hloupé úkoly a nesmyslné reakce na jejich splnění (za ty prachy). Konec tomu sice dává jakž takž smysl, ale na druhou stranu nabízí až příliš mnoho nezodpovězených otázek (to to ty dva celou dobu nenapadlo? Když ty úkoly jsou .... ). Nu, hloupé ... ()

Zl0

Na začiatku X varovaní že cigarety "jsou špatné, anoo?", potom hudobný titulkový úvod za ktorý by sa nemusela hanbiť ani silne nadpriemerná juhoamerická telenovela. Hlavnému hrdinovi chodil za zadkom asi neviditeľný kaderník a make-upu na kilá. Herecké výkony boli na pobavenie a väčšinu času šiel dej presne podľa návodu "ako na to". Kopa nelogických vecí. Napriek tomu ma veľmi bavil, prostredie aj Khan boli super a záver ma proste dostal. Veľmi príjemné prekvapenie, očakával som oveľa menej. ()

elanista1

Da sa bez prehanania povedat, ze som nadseny. Tento filmovy koncept "pravdy a odvahy" v trocha pozmenenom style nie je nicim novym, to je jasne, ale je to jedna z veci ktora ma nikdy neprestane udivovat. Som vzdy rad ked si to mozem aj ja takto na dialku zahrat a porozmyslat co by som urobil, alebo neurobil. Zamilovany, na prvy pohlad sympaticky a mlady par bez problemov dokaze uputat divakovu pozornost po cely cas...pocas hry sa vraciame do minulosti a zoznamujeme sa so zivotom ustrednej dvojice, na povrch plavaju zaujimave skutocnosti a tajomstva z ich zivota a postupne pochopime ze nie su az taki anjelikovia ako sa zdaju. No dlho to vyzera len na schematicky zaver, predvidavi divaci si pomaly masiruju filmove ego, ako "ze je to vsetko jasne ako facka", ale myslim si ze zaverecny dvadsatminutovy twist vyvracia teorie o lacnom konci. Je to vyborny film, ale ked nad tym clovek zacne dlhsie uvazovat, tak to uz prestane trocha davat zmysel. Mam vsak stastie, ze premyslanie nad nezrovnalostami v logike nepatri medzi moje oblubne cinnosti, castokrat to moze skazit celkovy dojem, a to teraz nechcem! V zavere moralne poucovanie, zaujimave statistiky o sikane v skolach, a pacilo sa mi ako tvorcovia nechali relativne otvorenu otazku, co sa tyka manzelskho vztahu, odpustil jej teda alebo nie? Tena Desae je dalsia indicka kralovna krasy. ()

kacir

Kokos..tu ani nejde o herecké výkony ako o to, čo tým chcel režisér povedať..Nebudem písať múdrosti.Pozrite si to. PPF ()

fafejt001

Ono se řekne Bollywod .Romantika , tanečky ,songy a tak různě . Ale tohle byl život . Uděláš - dostaneš . Jenom slaboduchý divák , SORRY , tomu dá odpad nebo jednu * . Sice místy se mi otvíral nožík v kapse např: ta šikana , to je hnus . Ale jak říkám , na KAŽDÉHO DOJDE . Film je to poučný , napínavý , nevšední . Jen té hudby bylo na drama hodně . Jinak ovšem dost dobré . ()

Evee04

Za ten koniec 4 hviezdy inak to bolo zo začiatku dost suché a časom aj ked sa to zlepšilo,znova tam bolo vela pomalých scén.Ale myšlienka bola jednoznačná.čo sa týka španielštiny ta bola príjemná kedže ju oblubujem...75% ()

awerto

Tema a i poslanie na 5 hviezdiciek. Sikana je stale obrovsky problem a nielen na skolach v CR a SR, ale i v praci atd. Slabsi jedinci bud posilia, alebo ich to znici. A je to vazny problem, ktory nikto nechce riesit. A je tazko vysledovatelny, pretoze obete casto nic neoznamia a cakaju na spasu, az to niekto za nich povie a zachrani ich. Kazdopadne to spracovanie a herecke vykony... ach jaj. U nas by, trufam si povedat, nepresli hviezdy filmu ani prijimackami do ZUS. Poviem to inak: Existuje zle herectvo, najhorsie herectvo a to v Indicke... :) ()

Capinka

Super film. Hlavně proto, že na konci čeká nečekané odhalení a film má opravdu hlubší význam. Určitě doporučuji se na něj podívat. ()

brandiss

Zaver pridal tomu filmu jednu hviezdu na mojom hodnoteni, prve dve tretiny filmu vacsinou nuda, ale poslednych 20 minut to pekne vygradovalo ()

Fill98

Podle recenzí dost rozporuplné dílo. Nicméně já nechápu, co vám na tom vadí. Původně jsem čekal již tuctovou slátaninu s nudnými herci, slabými výkony, málo gore a v podstatě Would You Rather v bledě modrém. Mé obavy se naštěstí nenaplnily a jako spokojený divák musím říct jediné: BRAVO! Indická kinematografie, to jsi mě překvapila na plné čáře. To, co se zpočátku zdálo jako zdánlivě idylická dovolená s následovným procitnutím při plnění zákeřných úkolů, vyústilo v tak čistý morální finiš, jaký jsem u filmů tohoto žánru nečekal. Herci velmi přesvědčiví a ani hudba nepokulhává. Byl jsem rád, že mě režisér celou dobu v podstatě vodil za nos. :-) Na závěr bych jen podotkl, že byť film neobsahoval téměř žádné gore scény, jak bych býval čekal, jsem schopen to tolerovat. Indické překvapení. (85%) ()

Andrew88cz

No na to že nemám rád zahraniční filmy z těchto zemí a v půlce filmu jsem si říkal zda to vůbec dokoukat, tak jsem rád, že jsem se přemohl a dokoukal to. Posledních 30 minut kde se vysvětlí a ukáže celá pointa filmu je neskutečných (myšleno pozitivně). Nakonec musím říct... Zajímavé a hlavně poučné drama, které by opravdu mohli klidně pouštět ve školách, jako naučné video o šikaně. (7/10) ()