Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Colour

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že po úspechu Bažantov, ktorí sú plní absurdného streleného humoru, si autori povedali, že znova zavítajú do rovnakej vody. Na tom by nebolo nič zlé, keby si zachovali aspoň trocha originality. Vtipy boli veľmi podobné ako tie predošlé, to akoby len niekto vzal tie staré a zmenil len postavy a prostredie. Filmu chýbal lesk, niečo, čo by ho robilo jedinečným a nezabudnuteľným. Popravde, pamätám si už len scénu s pretvorením sochy. I to asi len preto, že som to predvídala. 60% ()

Nix

Na bažanty jsem narazil úplnou náhodou. A bylo to osudový setkání. To jsou prostě správně bláznivý týpci. Typ humoru mi naprosto sedl a nikde jinde než v jejich filmech neuvidíte tolik správných gegů a různých zajímavých a vtipných nápadů. Nejsem fanda komedií, ale takhle si představuji vtipnou a zábavnou komedii. U toho se opravdu ze srdce zasmějete a takové filmy prostě zvednou náladu, tak se to má dělat. ()

SOLOM.

Další z těch lepších kousků Les Charlots je opět nabitý množstvím vtipných momentek, ale i lehce trapných situací. To však nic nemění na tom, že jsem se zase dočkal slušné porce zábavy. Pánové tentokrát svedou doslova tuhý boj s charismatickým atletem, do kterého se zakoukala pohledná dcera prodavače. V době kdy jsem tento kousek viděl poprvé, se mi to líbilo opravdu moc, teď po letech už to sice zavání trapností, ale svůj účel to i tak dokázalo splnit. Zvláště pak u přípravy výzdoby městečka to nemělo chybu. O něco horší už to bylo během jednotlivých závodů, ale logika prostě v těchto filmech nemá své místo. Pokud dokážete přivřít obě oči a nevadí vám podobný humor, budete se bavit. Já jsem to dokázal. Martine Kelly byla v mládí úchvatná (chlapci měli vždycky dobrý vkus na ženské…). 70% ()

Adman

Skvěle praštěný a skvěle šílený příběh čtyř veselých chlapíků co mají něco do sebe. Prožívají příjemný příběh, který by se dal s přehledem nazvat jako oddechovka pro chvíli pohody. Milostný příběh a nějáká ta romantika samozřejmě nesm chybět. Takové ftipy, vychytávky a gegy které jsou tak geniálně použity, jsem opravdu ještě nikde neviděl. Smát se prostě člověk musí, je to zdravé no ne? ()

m0lL!sS

Blázni ze stadiónu, aneb úspěšné pokračování spolupráce mezi panem režisérem Claudem Zidim a čtyřmi výtečníky (nebo chcete-li Bažanty). Netajím se tím, že francouzská komedie je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů a zároveň (po zhlédnutí Bažantů a Velkého bazaru) i tak trošku mojí srdeční záležitostí. Abych však nepěl pouze ódy, musím přiznat, že tentokrát mi příběh příliš nesedl, neboť z mého pohledu nebyl tak výborně propracovaný, jako například u Velkého bazaru (sbírání medailí ve všech disciplínách nebylo, teda alespoň pro mě, příliš atraktivní - i když se nejedná o podstatu celého příběhu). I přes to však panuje po zhlédnutí 87 mintové stopáže spokojenost, úsměv na rtech a těšení se na další filmy se čtveřicí Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filipelli a Jean-Guy Fechner. ()

• V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)