Francois je vzorný manžel a obyčejný úředník. Jeho manželka však neví, že jako tajný agent občas jezdí opravovat porouchané telefonní ústředny, které neslouží běžným občanům. (oficiální text distributora)

Pitryx

Evidentně jsou vidět menší peníze než v remaku. Ale jinak jde o dobrou dobrodružnou podívanou s dějem, který má rozhodně spád. Nelze nesrovnávat, a já se domnívám, že je tento film zdatným soupeřem Americké verze. Neznat ji, asi bych šel ještě výše. Podle mého názoru hlavní role nebyly zvoleny dobře. ()

Polter1

Pozrel som si tento film pretože Arnold s Cameron boli z neho nadšený. Tak nemôže byť predsa zlý?No nie? Keď to povie najvačšia akčná hviezda a jeden z nejlepších hollywoodskych režisérov. Má to všetko čo dobrý film má mať. Akciu, vtip, zápletku. Dalo by sa povedať, že originál sa v pohode vyrovná Pravdivým lžiam. ()

zigy

Klasicky promyšleně překombinovaný scénář, jak už jsme v komediích od Zidiho zvyklí, ale tentokrát už jsem to v druhé půli fakt nevychytal a ten zásadní zvrat jsem prostě nepochopil....ale odsýpá to pěkně a postava toho baliče, co si přitom hraje na tajného agenta, je fakt dobře napsaná. Méně známý kus, který sice nezklame, ale asi ho moc dál doporučovat nebudeme, protože od mistra Zidiho jsou tu lepší kusy. Velmi solidní dabing z počátku 90. let, Soukup na agenta Lhermitta sedí perfektně. Mimochodem, jsem taky státní úředník, tak bacha na mě, třeba nejsem tak úplně obyčejný..:) ()

morepower

Překvapivě dobrý a nenuceně napínavý. Crazy gagů naštěstí málo a nevadily mi, zato sem tam vtipná hláška a solidní tempo mi sedlo. ()

ALchemik

Verze s Arnoldem se mi zdála určitě lepší. Tady jsem postrádal výrazné herecké výkony a celé se to nějak vleklo... ()

Signore

7/10 Jedna z mála výjimek, kdy je remake lepší než (fr.) originál. I tak ale francouzská verze stojí za vidění. ()

Himbajz

Pravdivé lži jsou dobré, ale jsem rád, že jsem viděl nejdříve tento snímek. Mám to rád. Reálnější dějová linka, méně krve, více zábavy. Remake mám také rád. Prostě dobrý snímek. ()

SkeeveTulp

Bohužel nesrovnatelně slabší, než americký remake. Obávám se, že i kdybych tohle viděl první, tak tomu nedám víc než 3* ()

3k7

Když to hodnotím zpětně, tak bych tomu dal spíš 3 hvězdy, ale jinak byl film fajn. Střih příjemný, hudba fajn, herci neurazili. Spíš než komedie to bylo spíš lehce komediální krimi. Film jsem shlédnul jedním hltem, pár hezkých scén bych si zopakoval znovu. Filmem nikoho neurazíte, fajn film např. pro vaše rodiče, když bude nálada, tak pro přátelé, kteří chtějí něco francouzského a něco od Clauda Zidiho. Není to samozřejmě film, který váš život ovlivní a inspiruje, ale velmi příjemná oddechovka. Film byl příjemný zejména proto, že divák dostává pocit zadostiučinění, v tom byl film velmi příjemný. Shlédnuto s českým dabingem, jsem přesvědčen, že původní znění by mohlo mít lepší atmosféru, která by více asi vtáhla do děje jakousi autentičností postav, ale jinak to byl takovej ten ČT dvojkovej film někdy v sobotu po 22. hodině, až se nikdo nedívá na TV a hledá něco co není ani příliš akční, ale ani příliš komedie, prostě oddych, rozumíme si. Ještě jedna poznámka: užíval jsem si devadesátkovost tohoto francouzského filmu. Od oblékání, přes serepetičky na sledování, techniku, vzhled herců i takové detaily, jako je střih vlasů, to že se na filmu nešetřilo, fakt tam ty 4 hvězdy nechám, protože ten film bych jedním slovem nazval POCTIVÝ. Poctivě natočený, poctivě nastříhaný. Nepamatuju si, že by mě ve filmu něco vyloženě praštilo do obličeje, že by se mi extrémně nelíbilo. Pro milovníky francouzských filmů doporučím, pokud nemáte rádi francouzské filmy, tak bohužel, tady si úplně na své nepříjdete. Pro někoho může film budit nudnější dojem, celkově za mě musím uznat, že se tam neustále něco dělo a film měl příjemný "poctivý" spád. Pokud chcete totéž v akčním kabátku, dejte si Pravdivé Lži, pokud na vás byly Pravdivé lži příliš akční, tak tohle je taková emancipovaná, neodvázaná evropská verze téhož. ()

soukyd33

Tak už víme, co je před filmem: Pravdivé lži. Jiný film z něhož byl vytvořen americký remake. Komedie to je, ale asi mě víc baví remake. Herecké výkony velmi dobré, hlavní postava sympatická. Herecké obsazení neznámé. Dialogy občas vtipné. Hudba dobrá. Hvězdiček 3 ()

Filooos

Předloha pro Arnieho...bez akčních scén, bez spousty dollarů, bez zbytečných výbuchů, ale o to uvěřitelnější - stojí za to ()