Erika, Rikard a Oskar mají jedno společné - jejich donedávna bezchybné životy se radikálně změnily a aby byli schopni odolat novým překážkám, jsou nuceni navštěvovat nezáživné skupinové terapie. Po nějaké době ale vezmou léčbu do svých rukou a podniknou dobrodružnou cestu s jediným cílem - najít své pravé já. (ellegrey)

Gregor_Samsa

Tohle se mi na Febiofestu tenkrát líbilo moc a až teď vidím, že tam byla Alicia Vikander. Jen je jasné, že tohle doma teď s L. nedám. Byl bych mrtvej - necita! [60%; 2015 Febiofest Cinestar Anděl] ()

NSN odpad!

Ono to má mít myšlenku, kterou ale tady fakt hledat nebudu. Tak depresivní a pomatenej film se jen tak nevidí. ()

Kristyn-K

Kdo někdy nechtěl být někým jiným, alespoň na chvilku. Postavy Hotelu nejsou spokojeni se svým životem nebo momentální situací a pokusí se to využít kreativním způsobem. Přes mnoho humorných, ale i vážných situací se více či méně vyrovnají s důvodem, proč se rozhodli v hotelu ubytovat. Dá se říct, že Hotel byl pro mě last minute film, když jsem chtěla něčím zajímavým vyplnit mezeru mezi projekcemi. Každopádně jsem měla šťastnou ruku. Hotel má spád, příběh je postaven na vyrovnání se hlavní hrdinky s neočekávanou situací, která narušila její poklidný a perfektní život. Na cestu přijetí si vybere neobvyklé společníky ze skupinové terapie. Alicia Vikander, představitelka Eriky, byla skvělá stejně jako v Královské aféře.(FebioFest 2014) ()

stuj

Erika se nedokáže vyrovnat s tím, že se jí předčasně narodil syn se zdravotním postižením. Nepřilne k němu, vytěsní své pocity a hurá na terapii. Zde potká další pacienty, kterým po čase navrhne, že si udělají vlastní terapii. Pronajímají si ubytování v různých hotelech, kde si hrají na úplně jiné osobnosti s jinými životy, než jsou ty jejich. A tím uvolňují svoje touhy a trápení. / Psychologická záležitost, ale spíš jen na jednoduché koukání, žádné přemýšlení. Námět dobrý, ale žádný super extra děj. Zachraňuje to charisma Alicie Vikander. ()

lineker

Po Milované další dokonalé spojení Langsethové a Alicii Vikander na kterou se prostě stačí jen dívat. Celý film v podstatě na hereckých výkonech stojí. V tomhle severském kukaččím hnízdě mne nadchla i Míra Eklund co by bojácná , nesebevědomá agorafobička. Tahle parta lidí mne prostě ve své hotel movie dokázala rozesmát, pobavit a hlavně samozřejmě zamyslet. ()

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

03.11.2016

Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly… (více)