Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

triatlet

Pod hladinou: (90%) Scénář Alice Nelis nemá chybu. V převládajícím dramatu se objeví vtip (scéna s plaveckou lekcí neplavce v potapěčských brýlích), herecké vedení je perfektní, zajímavě je rozvíjena cykličnost vnitřních monologů hlavní hrdinky. Po dlouhé době jsem viděl televizní film, na který bych s chutí zašel do kina. ---------- Lež má rozbité auto Kotek s Kolečkem jednoduchým pokusem o vtip nic nezkazili. Díky ústřední dvojici a B. Hybnerovi pro mě lehký nadprůměr (65%). ---------------------- Druhý dech Opět herecky přesvědčivé. Ale samotný vývoj postav a vystavění scénáře mi připadaly průměrné. Navíc romantický závěr působil natahovaně, ale (!) za životní matematickou rovnici ve vypointovaném dovětku + 10% (= 65%). -------------------------- Hvězdička: (65%) Herci (od Suchánka přes Voříškovy, Kotka, Brodskou až po Hofmanna) opět dokázali vdechnout postavám život. Navíc jsem se u některých hlášek bavil. Problém je s uvěřitelností scénáře - opomine-li divák klišé s "Pomáhat a chránit", zůstává řada otazníků, proč bulvár neodhalil identitu Iris. ---------------------------- Klukovina: (70%) Opět herecky přesvědčivé výkony. Víc než "klukovina" ve vztahu k učiteli mě zaujaly rodinné vztahy. ----------------------------------------------- Chromozom: (95%) Velmi dobrý scénář, který by stačil téměř na samostatný film. Tereza Brodská v některých scénář vyrovnala svůj výkon z filmu Dvojrole Zajímavě zpracovaný vývoj "překvapivého" otcovství. Oceňuji i otevřený závěr. ()

Beagle

Díl 6: Mě Chromozom velmi příjemně překvapil, a to především ve srovnání s tou hrstkou českých snímků/epizod seriálů, které se dané tématiky dotkly (a tím nemyslím jen tématiku lesbických vztahů, ale také zobrazení prostředí IVF klinik a vlastně rodiny jako takové). Vizuálně velmi příjemné ( nejvíc mi to připomnělo třeba epizodu z True Love britské BBC), s přesvědčivými hereckými výkony (sympatická byla zvlášť Barbora Kodetová v nesnadné roli "druhé" maminky, ale i oba představitelé dětských rolí), a s dialogy, které nešustily papírem. Opravdu překvapivě dobrý a vtipný český mix, tak trochu podle receptu Lisy Cholodenko. A myslím, že poselstvím i tohohle snímku je, že děcka nakonec budou v pohodě. Tuhle epizodu hodnotím za poctivé čtyři hvězdičky. ()

Nikon

Jak mám doprdele hodnotit společně tv filmy, kde na jedné straně stojí profesionalita a kumšt Alice Nellis a výborná prvotina Vojty Kotka a na druhé straně taková amatéřina jakési paní Vrábelové ? Když už jsou tady samostatně třeba jednotlivé díly Colomba, tak proč je tady tohle pod jedním titulem ??? ()

plechulka

Zatím (hodnoceno po 4. dílu) každý díl zajímavý a nadprůměrný a baví mne hlavně různorodostí.... Doplněno po ukončení cyklu - PARÁDA - I TY NEJSLABŠÍ DÍLY BYLY V POROVNÁNÍ S BĚŽNOU PRODUKCÍ NADPRŮMĚRNÉ! Pro mně to ale vyhrál díl CHROMOZOM - jako nejzajímavější scénář a ĆISTÁ PRÁCE, protože jestli bylo něco "jako ze života", tak tohle! ()

lucascus

Pod hladinou ★★★★ (zajímavý především vývoj vztahu mezi matkou /Daniela Kolářová/ a dospělou dcerou /Aňa Geislerová/), Lež má rozbité auto ★★★ (příjemná a navíc humorem odlehčená povídka, chemie mezi Vilhelmovou a Dykem opravdu funguje), Druhý dech ★★★★ (chlap v balíku příjde o práci, kvůli dluhům pak i o vilu, manželku i děti - skvělý Langmajer v hlavní roli táhne tento nadprůměrný díl), Hvězdička ★★ (tak tohle byl zatím rozhodně nejslabší díl, zaujala mě pouze půvabná Tereza Voříšková v roli fiktivní dívky Iris, její přirozenost je obdivuhodná...), Klukovina ★★★★ (o tom, jak může mít křivé svědectví nedozírné následky pro životy obviněného i žalobců - mimochodem výborný Taclík, a i chlapecké role jsou zvládnuty poměrně dobře), Chromozom ★★★ (poměrně povedený díl o tom, jak laborantka zpronevěří spermie, krásné lokace na konci dílu, kde jsou záběry na venkovské nádraží), Čistá práce ★★★★ (scénář je možná trošičku slabší, zato naprosto perfektní a odzbrojující je herecký výkon Jana Plouhara v hlavní roli zfetovaného stavbaře, rýsuje se nám pan Herec), Byl lásky čas ★★★★ (a nakonec plejáda výborných herců v podání Freimanové, Janžurové, Havlové, Vetchého, Munzara a Hanáka - co chtít více...) České televizi děkuji za po mnoha letech parádní seriál, který je opravdu koukatelný a má smysl ho vidět... A jdeme na hodnocení druhé řady: Zrádce ★★★★ (věčné dilema mezi Spartou a Slávií potvrzuje že "fotbal je krásnej" a Taclík s Hádkem jsou nepřekonatelní, druhá řada tedy nasadila vysokou laťku hned zpočátku - jeden z nejlepších dílů), Vedlejší příznaky ★★★★ (tak tahle série se snad povedla ještě více než ta první, Kodetové role hysterické matky sedla jak ušitá a vlastně si střihla roli jakoby ze svého života, kopa dětí, život na vesnici, manžel hudebník), Na dně skleničky ★★★ (druhá série si sice pořád drží vysokou laťku, ale tento díl krápánek zaostává za prvníma dvěma - přestože Majer podává velmi uvěřitelný výkon alkoholika), Moje pravda ★★★ (tento díl není špatný, ovšem nějak se dookola začíná opakovat téma mezilidských vztahů, což začíná malinko nudit. A příběh není ničím překvapivý, ohromující - bohužel je to někdy až skoro rutinní - aneb dětí, vnímající rozvádějící se rodiče, stále přibývá. Ovšem oceňuji comeback skvělé Preissové, dále zde perfektní Vágnerovou a rovněž dokonalého Vyorálka. Ale jak známo, herecké obsazení je výtečné v každém díle), Hra ★★★★★ (a na závěr musím dát plné hodnocení, je to pocta celému perfektnímu seriálu, ale i tomuto skvostnému epilogu. Děj na pomezí virtuality a skutečného světa parádně graduje, napětí by se dalo krájet, herecká práce je po všech stránkách dokonalá - špičkový Vetchý i ostatní herci, rovněž tak hlavní dětská herečka. Laťka byla nasazena vysoko, ale tady se ji podařilo překonat. Paráda a pokud někdy vznikne nějaká třetí řada - nevím, nevím zda je v tuzemských silách poslat laťku výš). ()