Neapolský policejní komisař Rizzo přezdívaný Velká noha se právě vrátil z Hong Kongu, kde se velmi razantně očistil od obvinění, že je překupníkem drog. Jenže klidu si příliš neužije. Okamžitě se musí pustit do dalšího případu. Tentokrát však nejde jen o drogy, ale také o krádež a pašování diamantů. Na prodej drog i nelegální obchod s diamanty ho upozorní africký kolega, který je ovšem vzápětí zavražděn. Stopy vraha vedou do Johannesburgu, kam se Rizzo neprodleně vydává. Ještě před odjezdem se ale setká s bývalým strážmistrem Caputem a s Bodem, synkem zavražděného policisty, kteří se ochotně stávají jeho pomocníky v boji proti dobře informované narkomafii. Od prvního okamžiku, kdy nenápadná trojka vystoupí z letadla, musí komisař čelit najatým zabijákům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby se ho nepokusili zabít. Ale Rizzo poněkud přihlouplé a nešikovné protivníky s přehledem likviduje pádnými pěstmi i důvtipem. Kromě toho stále pátrá po vrahovi afrického kolegy. Stopa ho zavede až k odhadci drahých kamenů Spyrosovi a jeho šéfovi, jenž se neštítí žádného zločinu... (oficiální text distributora)

subic

Tentokrát už ne vyloženě krimi jako spíš rodinná komedie s krimi zápletkou a velmi sympatický komisař "Kiru" Rizzo, ke kterému tentokrát přibyl roztržitý bývalý strážmistr Caputo (Enzo Cannavale) a malým Bodo (Baldwyn Dakile). ()

BadAs

sdrcovka jak hrom .-) kiru je zpet ve velké formě.-) caputo perlí .-DD bodo je klučík kterýho by chtěl doma každej .-DD a ta krásná hudba při které z nostalgii zavzpomínate na nejhezčí okamžiky svého života .-(( ...na tohle se hezky dívá ..a konec kde kiru si povídá s bodem o jeho tátovy to je i na slzičku .-) ()

offlineman

Za Milionovým broukem to pokulhává, ale pořád jde o dobrý film, byť měřený dnešní optikou, moc by asi neobstál! Nostalgie tu pořád převažuje! Mám moc rád tu jednu ze závěrečných scén, kdy Rizzo a Bodo si promlouvají "jako dva chlapi"! Rudolf Hrušínský byl asi nejlepší volba pro dabing Buda Spencera ze všech možností! ()

Milivoj

Třetí film z volné série "Policajtů" se na rozdíl od prvních dvou odklání směrem, kde mám Buda Spencera nejraději. Méně kriminálky, více srandy. Navíc nastupuje malý Bodo a tentokrát perfektní český dabing s Rudolfem Hrušínským a spustou vtipných hlášek. Možná je film trochu delší, než by musel být a není to tak dobré jako Miliónový brouk, ale skoro. Já se bavil. ()

martins

O trošku slabší než Miliónový brouk, přesto výborná zábava, s podivem unikl tehdejším cenzorům a byl vysílán v kinech, ale po udání jisté uvědomělé soudružky, poukazující na neexistují Aparthaid, byl film stažen s distribuce. Ke Spencerovi výborní sparingpartneři Bodo s Caputem, který odešel Neapolské policie do Johanesburgu, kde si údajně koupil hotel... Dorgy, diamanty, spousta rvaček, jedna z kultovních italských komedií. ()

Grázl83

Oproti jiným filmům Spencera tento povyšuje výborný dabing Hrušínského, který ke klidnému Budovi velmi sedí. I malej černoušek je sympatickej. ()

Tuty

Je pravda, že druhý díl je víc komedie než krimi. Podle mě to filmu trochu prospělo, Spencera máme přeci jen více zaškatulkovaného spíše jako herce z buddy movie v komediální dvojici z Terence Hillem a pokud bych si měl vybrat mezi reprízou komedialnějšího Policajta v Afice a Policajta drábem, vyberu si toto, kde dostal víc prostoru strážmistr Caputo s dabingem Stanislava Fišera, jestli se nepletu...70% ()

PeteBuck

Páči sa mi, že Bud Spencer sa rozhodol objaviť v sérii, kde nebude hrať poväčšine natvrdlého kamoša Terenca Hilla. Proste si urobil vlastnú postavu a príbehy s komisárom Rizzom sú celkom fajn. V tomto je klasický úvod (zmáknutie chuligánov a predajcov drog v autobuse nemalo chybu), pokračuje to vraždou, miernou záhadou, sem-tam nejaká stopa, ale hlavne more bitiek, keďže sa Rizza snažia na každom kroku zabiť. Inak dabing Rudolfa Hrušinského bol celkom fajn. Vlastne mu ten hlas celkom sadol. Klasické hlášky: "Čo to robíš? Ak niečo chceš, máš poprosiť a ja ti to aj tak nedám." ()

charles3

Zajímavost: Film byl do čs.kin uveden (jako první ze Spencerovy "policajtské" série) v létě 1981, aspiroval tehdy na jeden z největších návštěvnických hitů roku. Po několika měsících byl však v tichosti stažen z distribuce kvůli aktuálnímu bojkotu Jihoafrické republiky, kde se snímek z větší části odehrává. Do dlouhé řady menších kin na vesnicích se tak tento film nikdy nedostal, k pramalé radosti jejich vedoucích... ()

Onlajn

Filmy s Budem Spencerem mě baví. Má to příběh, humor a bitky. Rozhodně to není nejlepší film, co kdy Bus Spencer natočil, ale i tak je to skvělá podívaná. ()

topol999

škoda, že z posledních dvou policajtů stala komedie. Už mi to tak nesedlo, jako ty předchozí. Nikdy mi nevadily bitky, ale tady jsou každých 5 min. a to mě (výjimečně) rušilo. 83% ()

gggggg

Tvorcovia už z filmu spravili béčkovú komédiu. Rizzo skôr dovolenkuje ako vyšetruje, taktiež mi nesadla postava Boda. ()