Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

Han22

Go Go Power Rangers? Ano, jediná podobná záležitost s obřími roboty jsou Strážci vesmíru a tohle těmi efekty není zas tak daleko. Papundeklové kulisy, příšerní herci, příběh vybrakovaný z karate filmů, sci-fi svět o kterém se nic nedovíme a skoro hodinu se nic neděje. Jenže pak začne souboj dvou mechů plný řetězových pil, raket, laserů, transformování, který pokračuje ve vesmíru a vrcholí brutální bitvou pilotů. A já sedím před obrazovkou, je mi zas dvanáct a koukám na to s otevřenou pusou a nadšením v očích. Závěrečné sportovní gesto bylo celkem nečekané, ale silné. Zkrátka za ten konec míň jak tři nedám. ()

Kusko.t2

Vynikajúce sci-fičko, ktoré má pre mňa aj neopísateľnú nostalgickú spomienku na detstvo, v ktorom som tento film videl po prvý krát. Mal som zhruba asi 11. Film na chlapca v tomto veku zapôsobí maximálne, ja som bol ako prikovaný k obrazovke a aj keby horelo, sral by som na to a snažil som sa maximálne sústrediť, aby mi ani jedna sekunda neušla. A po tých dlhých rokoch, keď som náhodou zistil konečne tento názov filmu a mohol si ho zohnať, zistil som, že film nestratil to kúzlo ktoré mal pred časom. Film s vinikajúcim nápadom, efektmi, plný nádherných robotických scén, ktoré fajnšmekra a obdivovateľa veľkých robotov musia nadchnúť, či už je mladý alebo starý. Tí, ktorí na tomto filme pracovali boli rozhodne podobní zanietenci. Ďakujem im za obohatenie môjho detstva. ()

Xmilden

Pamatoval jsem si to z dětství trošku jinak. Obří roboti bojují proti sobě fantastické bitvy a.... Verze 2019 je taková že zde máme 2 trapné utkání a hodinu vaty, která díky velmi velmi strašným hercům nejde pobrat. Takový Van Dammův postapo Cyborg je proti tomuhle velkofilm. Robot Jox je zajímavý jen svým nápadem, který později dotáhl k dokonalosti Pacific Rim. 30% ()

Rodney McKay

Nedávno jsem se x letech podíval znova na Robot Jox, chtěl jsem se trochu vrátit do dob, kdy jsem si tohle půjčoval ve videopůjčovně. Bohůžel teď po letech to bylo mírné rozčarování, kde jsem si vlastně uvědomil, že film je absolutně o ničem, bez špetky nějaké zápletky či děje. Ale pořád v tom vidím poměrně zdařilou vizi postapokalyptyckého světa, která kdo ví, se i v budoucnu může stát skutečností. ()

Anderton

Hranica medzi odpadom a plným počtom je častokrát tenšia, ako medzi troma a štyrmi hviezdami. Preto potom tieto extrémy priemerujem. Tu je vážne všetko zlé, pôsobí to skôr ako z roku 1980, ale práve preto je to taká švanda. Dizajn budúcnosti je iba nevydareným upgradeom vtedajšej súčastnosti, ale s tým musia tvorcovia rátať. Nadčasovosť tak podobné typy scifi o budúcnosti postrádajú. Myšlienkovo taktiež, pokiaľ tu šlo nebodaj o reflexiu rivality USA vs. ZSSR pri "dobývaní" vesmíru. ()

• S rozpočtom 7 miliónov amerických dolárov to bol najdrahší film vyrobený štúdiom Empire Pictures. (beso74)
  • V písni "The Becoming" od Nine Inch Nails jsou nasamplované zvuky z filmu. (Corpsegrinder)
  • Studio Empire Pictures během natáčení zkrachovalo. Film koupilo a dokončilo studio Epic Productions, stalo se tak však až o více než dva roky později. (-bad-mad-wolf-)