Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

elanius

(39/2014) / Fancy výprava a výborné herecké výkony od všetkých. Všetko ostatné zíva nudou. Dialógy, ktoré pri absencii zmysluplnejšieho deja mali byť tip-top sú proste nedostačujúce. Záverečné pointa slabulinká. Za babizne pridávam bodík. (6/10) ()

ywo666

Oh bože. To bola sračka. Sračkáááááááá. Búúúúúú. Sračkááááááá. Už dlho sa mi nestalo aby som skutočne bojoval s dopozeraním filmu. Tri hodiny čumím na American Hustle a pozriem čas a ubehlo iba pol hodiny. Nemám rád Jennifer Lawrance a nemám rád Amy Adams. Obe považujem za veľmi neatraktívne. Ale mám rád Bala. Hlavne kde je forme. Takže ten jeho pupok ma tiež nepotešil. Hudba bola tak na guľku do hlavy.Príbeh o ničom. Jediné plus filmu je pár dobrých scén. Ktoré ale bohužial ostali izolované v mori otravnosti. Dal by som dve hviezdy, ale keď si uvedomím, že tento pozlátkový shit získal 10 nominácií na oscara (našťastie ani jedného nezískal) chce sa mi grcať. 1* dávam za niekoľko dobrých scén ako som už povedal. Ale to je všetko. ()

MiCM

Utahané, dlouhé jak šlak, ale zároveň absolutně promyšlené, obsáhlé, perfektně odehrané a nutné vidět. ()

noriaki

Ani to že se mi další noc o filmu zdálo, mě nedonutí dát víc než tři hvězdičky. I tak mám pocit, že jsem nadhodnotil. Pokud je Vlk z Wall Streetu "párty, ze které se nedá odejít", tak, s trochou nadsázky, je American Hustle "rodinná oslava, které se nechci zúčastnit". Je skoro zarážející jak prázdný film to je. Spousta pasáží je vyloženě hluchých, natočených buď na efekt, nebo zoufale špatně vypointovaných. Dialogy často zní banálně, případně směřují nikam, podobně jako historky dědy Simpsona. Tahle sešlost áčkových herců není ani zábavná, ani napínavá, ani charismatická. Podařeným retro vzhledem, kterým režisér zakamufloval část nedostatků, se nenechte zmást. Takže abych odpověděl na otázku položenou jednou z postav. Kopie, i když zdánlivě vypadá jako originál, je pořád jenom kopie a autor padělku se pravému mistrovi nemůže rovnat. ()

hanagi

Po (pro mně) přeceňované Terapii láskou jsem opět v opozici - Špinavý trik se mi prostě líbil. Celá ta fraška ohledně podvodného dua, které se snaží využít a zneužít nenažraný policista, který nemá nikdy dost (odolejte kauze, která míří až do nejvyšších kruhů, zvláště když vám mozek kromě ambicí zatemňují drogy) mě opravdu bavila! Hned úvodní scéna mě jasně přesvědčila, že tady se nejedná o žádné "seriozní" drama, ale že je potřeba špetka nadhledu. Takže, kromě toho jsem tady viděla Jennifer Lawrence (v roli hysterické pipiny ) skutečně hrát. Christian Bale je s pupkem a přehazovačkou fakt k sežrání. Stejně jako Bradley Cooper s natáčkami a v rauši. A ty výstřihy Amy Adams? Jo, sedmdesátky, to byla doba...K tomu všemu ta šílená disko muzika. Nic víc v tom nehledejte, bavte se! ()

asirtes

Ďalší akademický prúser. Fantastický námet a milion skvelých mien okolo...hmmm...skoro sa až pýta povedať ako múch okolo hovna...ups. Pritom sme sa všetci tak tešili na sfilmovanie tohto unikátneho amerického škandálu a ten svojou drzosťou, ambicióznosťou, a efektnou zábavnosťou nakoniec sám o sebe baví viac. Asi je to tak lepšie. Veď čo viac sa dá ešte chcieť, aký ešte lepší príbeh k scenáru? Za to O´Russellovo packalstvo by si zaslúžil pravítkom priamo na katedre počas prednášky réžie. Tak já nevim, ale nedá mi za tú krásnu ukážku packalstva v súvislosti s 10-timi nomináciami (hahaha) nekričať sarkastické bravo bravíčko a nedať tak krásne okrúhle 2. Na katedre réžie má odo mňa za toto D. Takže preliezačka, sorry kamo ale toto nee. ()

hroubek

Na Špinavý trik jsem se těšil od té doby co jsem se dozvěděl o čem bude a kdo tam bude hrát. Mé nadšení zvyšovaly trailery a také, to že jsem si oblíbil Terapii láskou, se kterou film bude hodně porovnáván. Špinavý trik není špatný film, ale rozhodně není bez chybný a jeho chyby jsou v některých momentech dost vidět. Jde o to, že film vůbec nepůsobí uceleným dojmem a chybí mu jistá jednoduchost. V první polovině film šlape jako hodinky a jedna perfektní scéna střídá druhou, ale v té druhé polovině se to začne lámat. Je to dáno tím, že objevují nové postavy a nové linie příběhu, které občas působí jako nastavovaná kaše. I přes všechny chyby vládne režisér pevnou rukou. David O. Russell má obrovský cit pro vizuální a zvukovou stránku. Hned po pár minutách na nás dýchne retro atmosféra, kterou podpoří správně zvolené písně. Ale nebyl by to Russell, aby ze svých herců nedostal perfektní herecké výkony. Christian Bale se doslova proměnil ve svou postavu, zvláště po fyzické stránce. Také jeho přesné dialogy a občasné zhroucení dodávají na působivosti. Bradley Cooper podává velmi působivý výkon, jelikož se jeho postava tváří, že je v pořádku a všemu rozumí, dává nejednoznačné odpovědi, a jeho výbuchy agrese je skvěle natočeny. Jeremy Renner není, tak výrazný přesto odehraje svojí postavu s noblesou a dokážeme ho ho pochopit proč dělá co dělá. Jennifer Lawrence hraje velmi dobře zhrzenou ženu, její manipulační schopnosti a jistá bezohlednost bere dech a ke všemu jí to moc sluší. Nakonec jsem si nechal Amy Adams, která podala nejlepší výkon z celého filmu. Jakmile vkročí na scénu má naší plnou pozornost a nemůžou za to jen její šaty s velkými výstřihy. Adams svoji postavu zvládla skvěle a jako u jediné nevíte na čem jste a jestli si s Vámi nehraje, což krásně dokazuje celá scéna na diskotéce a záchodech. Velmi se povedly scény podfuků a triku, ve kterých se ukazuje lstivost hlavních hrdinů, zvláště v závěru. Špinavý trik je velmi dobrý film, který má skvělé herce a dobrý příběh, který sice není nejzábavnější, ale rozhodně nenudí. ()

Unnamed

Obsazení a herecké výkony úžasné, ale jinak z celého filmu čpí nechutný kalkul vytřískat co nejvíce nominací na Glóby a Oscary (jen se podívejte na jednotlivé scény a jestli byly vážně nutné pro film a příběh jako takový - ne, šlo o nominace na herecké výkony; závěr pak byl útok na nominaci pro nejlepší film) - dost možná se to i podaří, ale to neznamená, že je to správné. David O. Russell u mě dost klesl. Na to, že film trval něco málo přes 2 hodiny, subjektivní pocit byl někde u 3 a půl hodin. Bylo to vážně neuvěřitelně dlouhé, mělo to pomalé tempo a nebýt dobrých hereckých výkonu, neuvěřitelně bych se nudil. 3* ()

Eleanor05

Já tady budu asi jediný člověk, který prohlásí, že mě American Hustle bavil prostě víc, než Scorseseho povrchní a dolarovými bankovkami posypaný Wolf of Wall Street, ale je to tak. Postavy se chovají uvěřitelně, mají nějaké psychologické zázemí a Davidu O. Russelovi se skloubením všech jeho oblíbených herců dohromady povedl jeho zatím nejlepší film. Není to kdovíjaký prvoplánový ani mega zábavný tahák do kin, ale na dnešní dobu je to trochu lepší průměr. Tak na 2* a půl... ()

Michi88

Celkem nuda, na to že to podle ukázek to vypadalo docela dobře. Jennifer Lawrence celému filmu vévodí, je skvělá a nebýt ní, tak se na to ani možná nepodívám. Zbytek osazenstva byl těžký průměr, někdy i trochu podprůměr, i když se jedná o samé brilantní herce. Děj a zápletka nezáživný a v půlce jsem se ztratil v tom, o co tam vlastně šlo. Nejvíc ze všeho mě ovšem irituje režisérova honba za různými cenami, která je cítit na míle daleko. Vsadím se, že příští jeho film bude zveřejněn ve stejném období a za stejných podmínek, aby shrábl, co nejvíce ocenění a hlavně Oscarů, které si tenhle film rozhodně nezaslouží (snad jenom opravdu Jennifer). ()

Mishqo

Príbehovo neponúka nič originálne, pretože je dosť možné že ste niečo podobné videli len v inej variácii. Ale tým nechcem povedať, že som sa nudil. Práve naopak, zasadenie do 70. rokov - hudba, kostýmy a celková atmosféra osviežili. Špičkové herecké výkony s Jennifer Lawrence ako s čerešničkou na torte. (btw odpudivejšie ešte Christian Bale nikdy nevyzeral) ... 80% ()

Pump

Tento film mě zklamal na celé čáře. Tak skvělé herecké obsazení a takový neslaný nemastný film. Promiňte mi ten výraz. To opravdu byla ta doba tak hloupá nebo jen tvůrci? Celé to tak nějak nezapadá, dle mého názoru. Vám se to líbit může. ()

Brain-D

Dá se říct, že jde o takového horšího Vlka z Wall Street. Když se tenhle film ukazoval vedle snímku "12 let v řetězech", tak musím dát tomuhle snímku za pravdu, že jde o 10x zábavnější film. Vůbec jsem se při sledování "American Hustle" nenudil a až na větší gradaci, která zde chybí bych nepochyboval o plném hodnocení. Skvělé po dramatické stránce a naprosto skvělá herecká elita současnosti, kterou byla radost sledovat :) ()

Ceres

Wow, tak tohle byl majstrštyk. Od perfektních hereckých výkonů celé party (Bale, Adams, Lawrence, Cooper a Renner), přes režii, soundtrack a atmosféru konce 70. let. To se jen tak často nevidí. Za mě pět palců nahoru. Paráda. ()

VanTom

Dokonale dobově stylové, přehazovačka / pupek Christiana Balea a především závratné výstřihy Amy Adams mi asi jako jediné z tohoto filmu utkví v paměti. Celé herecké osazenstvo si zjevně své manýristické party užívá, ale s rozhádanými "piklujícími" figurkami v této vlažné, nejasné a natahované šarádě moc nezmůže. ()

JohnSmith

Na tenhle film jsem se moc těšil. Taková herecká sestava se jen tak nevidí. Russell film natočil ve stylu Scorseseho příběhů, vyprávěných více osobami najednou. To by určitě nebylo na škodu. Na škodu však bylo to, že i když je Bale skvělý, Adams přitažlivá, pak Cooper a Renner jsou divní a nezajímaví. A celkově ten příběh je odvyprávěný dost nudně. ()

Natabar

Neskutečně přeceňovaný film. Občas pobaví, ale celek zanechá rozpačitý dojem. Těch 10 oscarových nominací je fakt povedený vtip. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky