Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

gicous

David O. Russell je režisér, který vždycky upřednostňoval své postavy na úkor příběhu. Špinavý trik je jeho prvním filmem, kde se pokusil dát stejný tvůrčí prostor jak postavám tak i příběhu. Oceňuji jeho snahu a zároveň odvahu, že se pustil do tak obtižného úkolu, neboť podobné spektákly umí dobře natočit jen málokdo. Znovu se jedná o herecký koncert jeho oblibených herců, jenž hráli i v předešlých Russellových filmech. Především duo Bale-Adams předvádí nezapomenutelné představení. Ale ani ostatní herci nezůstávají pozadu. Od hlavních rolí až po ty nejmenší camea je na film radost pohledět. Stejně lahůdkové je i dobové zobrazení prostředí, od šatů, přes účesy a hudbu, až po domovy jednotlivých hrdinů. Bohužel tady někde končí moje spokojenost, protože se dostávám k samotnému příběhu. Film je bezesporu příliš dlouhý. Rozvleklý začátek s pár flashbacky vás spíše uspí, než že by vás nakopnul. Postrádal jsem tam větší obrazovou virtuozitu, energii a šťávu, kterou podobným filmům dává třeba Scorsese. Větší spád se dostáví až ke konci, někde v poslední půl hodině. Nejvíce mi ovšem na celém filmu vadila laciná zápletka, která je podle mě na štíru s důvěryhodností. Prostě jsem nemohl uvěřit, že by všichni ti zkušení a životem protřelí politici uvěřili v trik s arabským šejkem. Stejně jako chatrná zápletka nefungují v příběhu ani klíčové zvraty a odhalení. Špinavý trik tak pro mě zůstane především hereckým filmem, jenž ale není zvládnutý po příběhové stránce. A to je veliká škoda! 6/10 ()

kedu odpad!

Tento film je odpadem přímo oscarového formátu. Komentář například Verbala vystihuje i mé pocity ()

Persephone9

To je presne ten istý prípad ako Silver Linings Playbook. Režisér si vymyslel, napísal aj zrežíroval "neskutočný príbeh", zavolal všetkých svojich známich, samozrejme, iba tých špíčkových, a dal dokopy jednú nafúknutú, oblbujúcu bublinu, ktorá v období pre-oscarov a oscarov získava jednu nomináciu za druhou. I keď je to v podstate hovno zabalené v pozlátenom papieri. Nemôžem ale nepochváliť Jennifer, tá jedina, takisto ako aj v Silver si tie ocenenia a pozornosť zaslúži. Ostatok je hodné iba tak článku v nejakom víkendovom magazíne. Nemám takéto precenované a pozlátené filmy rada. A najviac ma sere, že im to ľudia jednoducho žerú!...... Tomuto pánovi režisérovi a scenáristovi sa to prvykrát podarilo pri The Fighter a odvtedy sa tejto "vynikajúcej" stratégie nepustil a asi sa už nikdy nepusti. ()

ratpile

O.Russell mi v Silver Linings Playbook sednul neskutečně. Kamera snímala emoce a film s přehledem míchal hollywoodskou zábavu se svěžím indie feelingem. O to víc mě udivuje tenhle žádné emoce nevzbuzující počin. Jedině snad Baleova postava na mě působila trochu živě. Zbytek kalkul. Prvoplánově bizarní koláž, bez příběhu, plná pitvoření a přes koleno lámaných afektovaných scén. Produkční kvality a zábavné momenty to jistě má, přesto mi ta umělotina vadila až příliš. ()

Joedas

Nebylo to tak špatný, jak jsem se bál. Pro mě to byl film typu "proč ne". Prostě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Takže těch deset nominací je další velký WTF směrem za velkou louži. ()

Bazinga2563

Výborný film, poměrně podhodnocen. Herecký výkony jsou totální špička, kostýmy jsou totální špička a muzika je totální špička. Nevím jak vy, ale o moc víc teda opravdu nepotřebuji. ()

oasismanik

Veľmi tažko ohodnotitelný film. American Hustle zrejme ani poriadne nevie čím chce byť, ako pozerá sa na to celkom dobre, ak zrovna máte náladu, ale napríklad pri takej hociktorej epizode britských Hustle som sa bavil výrazne viac. Za Balea 4, ale slabučké, veľmi slabučké štyri, nominácie na oscara fakt nechápem. ()

Nely

V prvé řadě musím říct že AH není pro každého! Já osobně nelituju toho, že jsem na to šla do kina! Pro mě je to i povedenější snímek než Wolf of Wall Street, ale to už záleží na vkusu každého z nás. Hrozně sem se na to těšila. Za prvé natočil to David O. Russel a po Silver Linings Playbook sem prostě byla zvědavá na jeho další výtvor a za druhé to herecké obsazení prostě muselo slibovat solidní film! A nemýlila jsem se. Je sice pravda, že nejlepší ze všech je nakonec Jennifer Lawrence, ikdyž její role je vlastně ta nejmenší, ale nakonec zjistíte, že vlastně dost důležitá! A je také pravdou, že těch minimum scén s ní si budete pamatovat mnohem víc než kteroukoliv jinou scénu. Jennifer všechny dost převyšuje...To ale neznamená, že ostatní nebyli skvělí! Amy Adams byla tak přesvědčivá, že si rozhodně Oscara zaslouží! A ten britský přízvuk! Bradley Cooper byl skvělý..ale ten je skvělý snad ve všem :) A Christian Bale ten také nezůstal v pozadí! Všichni byli skvělí prostě! Možná sem od toho čekala i víc a je pravda, že na konci jsem byla trochu zmatená, ale jinak se mi to líbilo moc. A jak někteří psali, že se to vleče, tak mě vůbec...najednou koukám a on je konec. Takže já osobně dávám AH 4 hvězdičky! ()

chesterko

FBI-centrický pravdivý príbeh, ktorý šliape na päty ARGOvi. A to v každom ohľade. Pritom tohtoročné oscarové boom má pre mňa omnoho väčšiu cenu. Ono to nezanechá žiadny dojem. Proste prišli titulky a mne bolo jedno o čom to celé bolo. Veľkolepé vystúpenie šeliem z hollywoodskej zoo. Preto tie precenené 4*. Ale pozrieť si to celé ešte raz? Strata času. ()

Pitryx odpad!

Mám husí kůži, když ve filmu kdokoli „přemýšlí nahlas“. A tady to není jeden člověk. O čem to vlastně je?? Půl hodiny čumím jako idiot na chlapa a ženskou. Nic se neděje. Prostě jsou spolu. Nervák na umření. Tak první půlhodiny úděsné nudy je za mnou, co dál? Dobrá, nudím se další půlhodinu. Po této však mé nervy vypovídají službu, sahám na rychloposun. Přejíždím další půlhodinu a konec v nedohlednu, tak si jdu přečíst o čem, že to má jako být. No nazdar, to jsem si naběhl. Ještě je v tom politika. Film vypínám, beru do ruky nůž a jdu sehnat toho, kdo mi tuto krávovinu všech krávovin zapůjčil. Tento film nebrat ani vidlema. 201402156000/13046/13309 ()

srncek

Kratučká pasáž s De Nirom asi najlepšia v celej tejto zlátanine..ušla aj J. Lawrence,inak fakt netuším,prečo malo toto tak veľa nominácií na Oscara...Na Balea sa nedalo pozerať,hnus.. 63% ()

marek29

Verbal nám to tu pěkně shrnul.. :D já bych sice nebyl tak drastickej, ale v podstatě s ním částečně souhlasím. Z celýho filmu si pamatuju akorát nechutně hlubokej výstřih, kterým netuším, co chtěl autor naznačit. Pak dále zamaštěný prototyp amerického táty s růžovýma brýlema a jednu zmařenou šukačku na záchodech :D toť vše. Dobře vymíchali toho cajta a konec zvednul jinak 13kovitě plochej úvod :) za mě 3 a fakt nevim, kdo z mýho okolí by mohl říct "dobrej film", přestože jde o letošní nominaci na Oskary.. ()

The_Peach

Neviem čo napísať. Očakávanie od filmu bolo nenormálne, také obsadenie a nakoniec som dostal naservírovanú 2hodinovú porciu nudy. Proste BLAMÁŽ. Silno sa zamýšľam nad tým, že čo za magorov nominovalo tento film na tých Oscarov. Neviem čo na tom filme videli. Keby sa našiel nejaký dobrovoľník, tak nech ma kontaktuje a napíše mi, že čo bolo na tomto filme také skvelé, lebo ja som tam okrem sračiek nevidel nič. Buď som ja nekultúrne hovado, alebo tých pár jedincov tuna má ujebaný vkus. Tú 1* dávam za ten Baleov naturálny pupek. ()

miki68cz

Ještě kapku, kapičku a dal bych plnej plyn. Ostatní hledají pavouky v koutech a honí čarodějnice, ale pusťte si to snad ještě jednou, není možný abyste ten film zatratili, je dobrej. Lawrence hraje o život, Bale kouzlí s přehazovačkou a Amy je sexsymbol sedmdesátek. Dobrý, hodný Scorseseho a jeho citu pro padre filmy, škoda že to nevzal on a nepustil slabšího Vlka, myslím, že by to dotáhl k dokonalosti. A De Niro? Sakra to byla minirolička gigantických rozměrů, studenej jak ostří nože a jeho pohled by mu věřil i Vito Corleone. Výborná kostýmní práce, skvělá muzika. Tenhle film doporučuji. ()

randi64

3,5* a 70% by si to možná zasloužilo, ale 4* asi ne. Dobrý momenty střídají ty slabší a chytrý šméčka zase naivní chyby. Film měl větší potenciál, škoda. Amy, Jennifer i Bale slušný. ()

BardDeLune

Kdyby ten film byl jen o trochu chytřejší asi by se mezi nominace na Akademie nedostal. Atmosféra filmu byla skvělá ale bojovat o to udržet si pozornost u předvídatelného scénáře, to bylo velice nemilé. ()

Ivoman

Trochu zklamání, film se do vleče a ani po hodině a půl, kdy by měl alespoň začít gradovat, jede stále stejným tempem. Bale je tady skvělej a De Niro má sice jen cameo, ale nádherný. Za ty dva jsem dal tu třetí hvězdičku. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky