Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

IZFNP

Prečo dám filmu tri hviezdy: 1. Nedokončená historka o rybárčení na ľade. 2. Bale a Lawrence majú úžasnú schopnosť, že i keď viete, že sú to oni, podajú tak skvelý herecký výkon, tak sa vcítia do postavy, tak jej vdýchnu život, že vás to pri ich sledovaní ani nenapadne. 3. Skvelá retro atmosféra. --- Prečo nedám zvyšné dve hviezdy: 1. Lebo to bol vlastne jeden veľký podvod na diváka, pozlátená pseudokriminálka, ktorá sa tvárila, že je inteligentnejšia, než v skutočnosti je. 2. Premrhaný potenciál vynikajúceho filmárskeho tímu. ()

Blazis34

Špinavý trik měl potencionál býti velkým dílem díky jeho režisérovi i hvězdnému obsazení. Bohužel, u mě tento potencionál nenaplnil a s délkou přes dvě hodiny se dost táhl. Jsou mnohem delší filmy, které vám pocitově uběhnout jako voda a to je jeden z ukazatelů kvality filmu. Až moc povídaček, málo akce a někdy až moc propletený děj, v kterém se může divák ztratit, to jsou dle mého největší zápory Špinavého triku. Na druhou stranu mezi pozitiva určitě patří Cooperova trvalá i jeho tanec, svůdná Amy Adams i závěrečné vyjasnění příběhu. Celkově mi z toho ale vychází průměrné dílo, které neurazí ani nenadchne - 50%. ()

Charlinka

Za svůj život už jse viděl hezkejch pár filmů o finančních podvodech, machinacích, mafii a podobně. V tomto filmu však David O. Russell opuští jkoukoliv zápletku a soustředí se na své postavy. No jo to je sice fajn. Všichni herci to sutečně zahrály dobře. Ale zkrátka bez příběhu ten film stojí za nic. Vždyť se tam vlastně vůbec nic neděje (A tím nemyslím Nebraska nic neděje, tím myslím nic co by zaujalo). A i když postavy brečí, křičí, líbají se já mám na tváři stále stejný výraz nudy. Zkrátka jsem se do filmu a toho jejich jaéhosi příběhu nedokázala vůbec dostat. A teda oscarový, vzhledem ke všem ostatním úžásným nominovaným filmům, mi to nepřijde ani trochu. ()

TinoArts

Priemerná čokoláda zabalená v zlatom pozlátku. Dosť mi to pripomenulo Now You See Me, najmä kompozíciou príbehu. Celkovo to nebolo vôbec zlé, no Oscarová nominácia podľa mňa určite nie je na mieste. Plus za vizuál, dobu, v ktorej sa to odohráva, fakt dobre hrajúcu ukecanú Jennifer a príbeh o rybačke na ľade. 65% ()

Sakulnikov

Tváří se, že je to víc, než to je. Herecky dobré, zvláště Jennifer Lawrence a Christian Bale hrají skvěle. Ale jinak mi chyběla větší dynamika. POMO a Douglas to vyjádřili přesně. ()

Daggeron

Najskôr som si myslel, že som len pozeral American Hustle v nesprávnom fyzickom alebo psychickom rozpoložení. Tunajšie hodnotenie a komentáre ma však skôr utvrdzujú v presvedčení, že Davidovi O. Russellovi tie doterajšie nominácie na Oscara tak trochu uškodili. Ale čuduj sa svetu, aj tento film získal desať nominácií. Chvalabohu, zdá sa, že akademici ešte celkom nestratili rozum a pri hlasovaní o celkových víťazoch rozhodli správne (alebo aspoň správnejšie). Pretože nech robím, čo robím, čo ako sa snažím, nerozumiem, čo konkrétne niektorí ľudia na American Hustle obdivujú, keď ho považujú za najlepšiu snímku roka. A čo teda mi na nej prekáža? Mimoriadne slabučký scenár bez akejkoľvek dynamiky a zaujímavej zápletky, pomalé tempo a príbehovo nič, čo by mohlo chytiť za srdce. K tomu viac nudných dialógov než nejakých prekvapujúcich momentov, všetko bez zvratov a bez humoru. Hudba Dannyho Elfmana nie je takisto ničím výnimočná a dielo nijako neozvláštňuje, skôr sa len vezie na vlnách režijnej a dejovej sterility a monotónnosti. Záverečné odhalenie nemá šancu to všetko vynahradiť a postráda akýkoľvek účinok. Jediné, čo zapríčinilo to, že som tento film vôbec dopozeral, je veľkolepé obsadenie a jednotlivé herecké výkony. Bale jednoznačne kraľuje a potvrdzuje moju tézu, že v súčasnosti je jedným z najtalentovanejších hercov, schopných zahrať postavu v naozaj akejkoľvek polohe (najbližšie by si mal vybrať nejakú akčnejšiu úlohu, aby zasa trochu zhodil z brucha). Zo žien dominuje hysterka Lawrence a supersexi Amy Adams. Lenže ako som písal už pri Scottovom Konzultantovi, to, že film režíruje tvorca z hľadiska oscarových nominácií úspešných filmov a obsadí si do hlavných úloh špičkové esá súčasného Hollywoodu, ešte neznamená, že z toho všetci padnú na zadok. Ale ak sa akadémii páči takýto spôsob filmárčiny, v poriadku. Pre mňa osobne je výsledný dojem ešte slabší ako u spomínaného Konzultanta. A že ma ten vôbec nijako nezaujal. ()

DonBraso

Nemůžu prostě jinak,ale tady smrdí prachy i mimo film.Zlatý Globus za nejlepší komedii?Kdo se tam smál a u čeho hlavně.WTF.Amy Adams a J.Lawrence druhý a třetí velký WTF,bože na nebesích,za co někdo může dostat ocenění ,že ukzauje výstřih a jedna co hrát nebude nikdy naprosto nechápu.Tenhle film je okopírován všude kde to šlo a je nudný a velmi nudný a naprosto nezajímavý,jenom mě držela Amy s výstřihem a jejím sex-apealem a Christian Bale,který si to užíval i s patkou na hlavě.Jsem slepý nebo debil,ale Robert De Niro v závěrečných titulcích byl?Já ho neviděl a přitom jeho obří charizma bylo vyčerpáno ve dvouch minutách a všechno převálcoval jako vždycky nejlepší mafián všech dob.Nahodit oblek,jiný střih a dělat z toho haló mě nepřijde korektní,přesto známá jména mě udržela v pozoru a jakštakš příběh,protože tyhle filmový žánry fakt mám rád,ale tohle nemělo ducha,nevědělo co má točit a ba co hůř,ve chvíli,kdy opodál čekal Vlk z Wall Street.Ale ze všeho nejvíc prostě ve mě hlodá ty zaplacený prachy těm bafunářům.50% ()

Cannonball

Asi bude kratšie keď sa zmienim len o tom čo nebolo totálne sklamanie. Pozeratelné pasáže boli tie kde hral Bale a Jennifer Lawrence a samozrejme nestarnúci De Niro. Naviac energie som vynaložil na to aby som nezaspal, odporúčam to pozerať výhradne poobede. Celé bolo rovnako nevýrazne ako toto moje hodnotenie. 50% ()

swinevenca

Mě to bavilo a nenudilo. Skvělý obsazení, na všech bylo vidět jak si užívaj svoje role - Cooper je děsnej psychouš, gesta i podoba fyzicky odpudivýho Balea mě dávaly zabrat celej film, Amy se umí chovat i oblíkat, ale nejlepší výkon předvedla blbka Jennifer, tý sem tu roli od začátku žral. Několikanásobná změna plánu za pochodu, Baleův balanc mezi dvěma kočkama i pointa, to všechno mě přišlo zajmavý a odcházím spokojen. ()

Vasyl

Celou dobu je to pomalý a nudný, tak jsem čekal nějakej ohromující závěrečnej twist, kterej mě posadí s otevřenou hubou hlouběji do křesla. Nic. Z celýho filmu stojí za zapomatování jenom Cooper s natáčkama a fenomenální výstřihy a minisukně Amy Adams. Jo a Bale byl tradičně dost dobrej, ale na víc jak 2 hvězdy to nevidím. ()

Pilinka

Je to škoda, protože hlavní zápletka je tak dobře využitelná, ale nakonec zpackaná. Špatný scénář a postavy především, které nejsou zrovna svakrát podpořeny hereckými výkony Bradleyho Coopera a především (opravdu špatným výkonem) Amy Adams. 2* za postavu Jennifer Lawrence a výstřihy Amy Adams :-) ()

Detektiv-2

Velmi dobrá podívaná s chytlavým dějem. Za celou dobu filmu jsem se rozhodně nenudil a bylo i pár úsměvných momentů, ale více méně jde o propracované krimi s dramatickým nádechem. Musím říct, že mě čtyřka hlavních představitelů hodně zaujala a rozhodně šlo o dobrou hereckou práci. Nejvíce mě samozřejmě nadchnul závěr, který se mi velmi líbil a dokázal i překvapit. Dohromady jsem spokojený a American Hustle si zaslouží 4* ()

blondboss

Keby som chcel zhrnúť hodnotenie tohto filmu do jednej jednoduchej vety, tak poviem, že priemerne vygradovaný film s "áčkovými" hercami. Herecké obsadenie bolo totiž skutočne hviezdne - Amy Adams brutálne sexy, Jennifer Lawrence sa vie brutálnym spôsobom vcítiť do každej jednej role a v tom tkvie jej herecké majstrovstvo v už tak mladom veku, Christian Bale a Bradley Cooper klasicky dobrý. Čo mi ale na filme vadilo, bol scenár, ktorý bol tak deravý, že sa mi miestami chcelo až plakať. Celé mi to prišlo také nelogické a nesúrodé. V globále ale lepší priemer. 60 % ()

lobo87

Vo viacerých ohľadoch zaujímavý film. Už len tým, aký úspech dosiahol u akadémie. Russell si ma získal Terapiou láskou, rovnako ako Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Všetci sa podieľali aj na tomto filme, ktorý mal zaujímavý námet, skvelé kostýmy (celkovo dokonalé vystihnutie doby - príčesok, trvalá, oblečenie, hudba, životný štýl), fantastické výkony ústrednej pätice, zaujímavé vedľajšie postavy, ale... Je to ako jedlo, ktoré je uvarené zo skvelých ingrediencií, ale chýba mu korenie... 65% ()

lulu37

Ukážka toho, ako sa z priemerného filmu stane lákadlo pre diváka. Stačí nanominovať všetko, čo sa len dá na Oscara a výsledok je zaručený. Už to bude asi nejaká prapodivná móda, že sa Oscary rozdávajú za každú blbostičku. ()

AndrewNewman

Russellova réžia skrátka nie je pre mňa. A o tom som sa presvedčil už viackrát. Každopádne filmu dvíha hodnotenie hlavne herecké obsadenie s dokonalou kreáciou Balea či Coopera a s krásnými herečkami Jennifer Lawrence a Amy Adams. ()

tsatsiki

Zajímavý retro snímek, který zaujme svým obsazením. Škoda, že nevyužili více De nira. Celý film má takové skoky, kdy je hodně zajímavý, akční, a pak momenty, kdy vás nudí. Ale určitě ve výsledku se dal zkouknout. Na herce nemůžu nic říct, všichni hráli jak o život a oscara si za své výkony zaslouží. ()

Azrael

Největší fraška jakou jsem za poslední dobu viděl! Režisérsky nudná rutinní věc podle příručky „režie pro blbce“. Plná pěkného retro stylu, debilních účesů a příčesků (tady musím uznat že ta řekněme úvodní scéna s Balem a je vlasy se povedla) a obřích výstřihů které jsem si s chutí užil. Ostatně taky to byla asi jediná věc kterou jsem si tu užil. Scénář plný banalit nemá od nudy režie moc daleko. Najde se zde sice pár scén a částí které vyčnívají (Louis C.K. ať už dělá cokoliv já toho chlapa prostě žeru) ale nic co by stálo za řeč. Herecky je to naštěstí o dost lepší a činí to film stravitelnějším i přes to že hlavní chod je jak ze školní jídelny…třeba takový Bale mě tu neskutečně bavil a i ostatní byly fajn jenže i přesto to jsem prostě s takovým obsazením čekal o něco víc. Ovšem korunku miss krávy si bere Jennifer Lawrence…bože za co má tadle rádoby herečka Oskara?!... Celí film mě jen iritovala svou protivností a v každé scéně kde se objevila jsem měl chuť zaplatit nějaké šlap..ehm prostituce aby ji dala přes držku! Rád bych to udělal sám jenže nemám rád když muž páchá násilí na ženách. Podtrženo a sečteno…jedná se o špinavý trik na diváka který dostane prázdnou nudu v podaní pěkných výstřihů. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky