Reklama

Reklama

Vodní Wracketi

  • Velká Británie Water Wrackets
Krátkometrážní
Velká Británie, 1975, 12 min

„Vycházející z mé záliby pro Pána prstenů J. R. R. Tolkiena. Vymyslel jsem fiktivní rané obyvatelstvo této oblasti, zvané Wracketi. Wracketi patřili do bažin, Marriotti žili na horách a byla tam další skupina, která žila v lese; chtěl jsem vytvořit velmi seriózní podvrh antropologicko-archeologických výzkumů těchto mýtických postav.“ (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Fantasy mystifikace experimentjící tentokrát s možnostmi narace aneb vyprávění o daleké budoucnosti tak jako by to byla mýtická minulost. Poměrně bohatý fikční svět vytvořený vypravečem za pouhých 12 minut. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Záběry na jakýsi vodní tok jsou pro mě esteticky příjemnější než Okna, D jako dům či Intervaly. Čtená povídka je tentokrát o fiktivní historii onoho vodního toku...je zvláštní, ale za špatnou bych ji neoznačil. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Príma záběry na vodu. Komentář by se dal klidně vypustit, i když v některých momentech dosahovaly ty hlášky až montypythonovských rozměrů. ()

seeker23 

všechny recenze uživatele

Och jak epické! Záběry jak z naučného dokumentu á la TVŠ vs. parodie na Sillmarilion. Těžko říci, která strana vyhrála souboj o vzájemné unudění se, ale tento další Greenawayův crossover zvuku a obrazu je opět "velkolepý"... ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Divnofilmy ,to je holt moje.No a když marnivý talentovaný manýrista a tlučhuba ( ,,......jsem bezpochyby největší filmový režisér všech dob." ) Greenaway mi předhodí epický příběh kdy voda teče a ftipný řeči se vedou...!! No, nezahulte si přitom a potom. ()

Aquarius

všechny recenze uživatele

Tak trocha antitéza k Intervalom. Mal som podobný problém ako u Prospero's Books, totiž že som nerozumel anglickým titulkom. Pretože tak ako je pre mňa Shakespearovská angličtina do veľkej miery neznámym jazykom, rovnako aj vo Water Wrackets (Wrackets?) akoby sa Greenaway snažil používať menej známe anglické slovíčka a ešte to premiešať s množstvom mien. Teda zážitok to bol dosť joyceovský :) A keďže hlavným účelom tohto a iných greenawayových kraťasov je skúmať to ako zvuk ovplyvňuje naše vnímanie obrazu (a naopak), minulo sa to v mojom prípade účinkom. Ale to je len môj problém. ()

Reklama

Reklama