Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

Fiftis odpad!

V skutku príšerný film, ktorý akoby vyšiel z pera Uwe Bolla. Človek nevie či to má brať ako light porno alebo nadmerne romantický film. Neviem prečo je film aj v kategórií horor a mysteriózny. Je to bez jedinej lakačky bez čohokoľvek mysteriózneho. Miesto toho tu máme nechutné "porno" scény s nechutnými ženami a ešte nechutnejšími chlapmi, vo filme sa ukáže pár kôz, ako film nemá ani po tejto stránke dostatočný drive, ktorý by vás rozdráždil v rozkroku. Je to síce Španielsky a Taliansky film, ale i tak musím skritizovať "hercov" ktorí nepodávajú dobré výkony, popravde som počas filmu rozmýšľal, či to nie sú skôr pornoherci, pretože to by vysvetľovalo kvalitu herectva celého osadenstva. Do teraz netuším o čom to bolo a o čom sa snažil film poukázať. Po mesiaci sa budem diviť, že som túto snímku videl a nespomeniem si o čom bola. ()

kaylin

Italské giallo mi snímkem „Lo strano vizio della Signora Wardh“ opět ukázalo svou krásnou tvář a já jsem se znovu ujistil, že tohle je jednoznačně žánr, který mi sedí, žánr, který si dokážu užít, protože je to něco, co mě dokáže udržet napjatého, žánr, který mě zajímá. Udržet divákovu pozornost dokonce není jednoduché, ale tady jsem opravdu jen s očekáváním sledoval, jaká bude pointa. Určitě není špatná. ()

špaček421

Oslňující giallo na rozmezí mezi psychologičtější větví žánru, vznikající koncem šedesátých let, a tou poněkud akčnější po vzoru Daria Argenta. Logické chyby se dají najít v každém giallu (i na místech, kde nejsou), důležité je, že film je nakonec oslňující zábavná podívaná plná pamětihodných scén, a dobrých hereckých výkonů, které z nepříliš sympatických postav znuděné fifleny (ne, nemá masochistické sklony, jak tvrdí dvě nepříliš důvěryhodné postavy s jistým účelem) a namyšleného playboye dělají postavy skutečně zajímavé, kterým i držíme palce. Tím lépe pak vyzní konec (ano, je třeba dávat pozor, aby nám to došlo), kdy je pomsta opravdu sladká. Vše korunuje úžasná hudba Nory Orlandi. ()

JohnnyD

Znásilnenie v daždi bude na konci vekov určite nominované v prvej päťke najromantickejších znásilnení v histórii kinematografie. Každopádne Strano vizio della Signora Wardh zďaleka nie je vizuálne tak precízne ako Bava či Argento, no aj tak stále relatívne pôsobivé a to najmä vďaka úžasnej snovej romantickej hudbe. Celkovo ale skôr priemer. ()

Karlos80

Fantazie a velké překvapení!!! Jak to jen ten Martino dělá, že člověka nenechá téměř vydechnout a vždy ho udržuje v napětí, podobně jako v jiných dílech duchovní otec žánru Bava nebo později Argento. Toto giallo se všemi typickými prvky žánru, mimochodem jeho prvotina, je opravdu fascinující, efektní mistrovské dílo, jedno z nejlepších jak ve svém žánru, tak třeba i v thrilleru. Vzrušující, nádherně do přitažlivých lokalit umístěné, erotické, stylové, napínavé, vizuálně čisté, melodicky melancholické Orlandiho famózní hudební skóre, pomalé snivé záběry do minulosti, originální úhly kamery, zajímavé charaktery (Fenech, Hilton ale hlavně Ivan Rassimov coby zlověstný sexuálně zvrhlý exmilovník Julie, Jean), tajemné vraždy černě oděného zabijáka a hlavně výborná pointa. Všechno tu šlape a vzájemně splývá v dokonalou harmonii. Martino vás ke konci skutečně donutí přemýšlet, jen tak nepřipravený se k tomuto filmu přijít nevyplácí. Vskutku grandiózní finále, kdy si myslíte těsně před jednou sekvencí, že je už konec, ale to se skutečně podobně jako já jen mýlíte.. Edwige Fenech byla neskutečně krásná herečka, její obrazová přítomnost byla jedinečná, toto byl její první úspěšný film, první giallo a snad i její první erotické scény na plátně. Spolu s Georgem Hiltonem jim to skutečně moc slušelo, řekl bych, že toto byl vskutku reprezentativní italský pár 70. let...:-) O kapánek lepší než jeho "Case of The Scorpions Tail", který měl rovněž velmi vypracovanou pointu. Komentář zde jako dvanáctý v pořadí. ()

• Natáčení probíhalo v rakouské Vídni. (Epistemolog)