Il tuo vizio è una stanza chiusa e solo io ne ho la chiave

• angličtina Eye of the Black Cat (více)

Snímek podle novely „The Black Cat“ (1843) Edgara Allana Poea. Výstřední a již neúspěšný umělec Oliviero Rouvigny (Luigi Pistilli) pořádá večírek se skupinkou „volně“ žijící mládeže. Už na tomto večírku se projevuje jeho hrubý vztah k manželce Irene (Anita Strindberg) a sexuální touha po černošské služce Brendě (Angela La Vorgna). Jeho sexuální touhy však vedou také k prodavačce v místním obchodě. Když jsou postupně prodavačka i služka nalezeny zavražděné, pouští se komisař Farla (Franco Nebbia) do vyšetřování. Hlavním podezřelým je Oliviera. Do příběhu vstupuje Olivierova neteř Floriana (Edwige Fenech), která sexuálně svede oba manžele. Když se v příběhu objeví tajemný Walter (Ivan Rassimov), začínají se nitky zločinu obracet jiným směrem. Detektivní atmosféra snímku je obohacena hudbou Bruna Nicolaie. (Hennes)

vitekpe

Hystericka masochistka ujeta na holubice zije spokojene se sadistou alkoholikem na jejich rozpadajicim se sidle. Obcas se stane vrazda. Do toho prijizdi kratkovlasa tvrdacka "Edviž" a s kazdym spi na potkani. Dalsi zajimavou figurkou je v kratke ale zajimave roli Enrica Bonaccorti. :-))) A pak jeste kocour Satan s vypichnutym okem. A vsechno dopadne samozrejme jinak. ()

Perverz

Sergio tohle umí, je to jeho styl. Znalci předlohy od Alana Poeho asi tuší jak to dopadne, to podle mě ale nic nekazí na podívané. Vraždy zde nejsou nijak brutální, a film má spíše co do thrilleru. A musím zmínit Edwige, její postava-Floriana-je ochotna poskytnout trochu rozkoše ve jménu zvrhlosti, takže opět ukazuje cecíky. A Strindbergová se nenechá zahanbit, takže odhazuje šat také. Dobře vystavěný příběh, giallo se zde trochu vytrácí ale pořád tam je, a i Satan (kocur) si to dal, zahrál si na piráta, jen neměl pásku přes oko. Lákadla filmu-Fenech a Sergio Martino. ()

Yoss

Film zachranuje Poeovska pointa, ktora nestraca na strasidelnosti ani po takmer dvoch storociach od napisania skvelej novely. Prevedenie nie zle, mlada milenka viac nez zaujimava, ale predsalen tomu nieco chybalo, uz to neposobi tak znepokojivo ako mozno pred 40 rokmi. ()

Warhorr

Jedno z nejlepších zpracování díla Černá kočka od mistra Poea, tentokrát v režii skvělého Martina. Ani Fulciho Černá kočka se mi nelíbila tak moc jako zde. Nechybí tady spousta nahoty, sexu, krásných žen ale ani ponížení. Příběh začne být ještě zajímavější, když na scénu nastupuje nádherná Floriana, která to hraje na všechny strany a děj začne být o to zamotanější. Konec sice moc nepřekvapil a to ani v podobě odhalení vraha ale pořád se jedná o další velmi povedené giallo. Martino je prostě borec. ()

mArcElkrIz

Sergio Martino opět nezklamal. Od jeho prvního snímku se těším na další filmové setkání a především na to, že rozuzlení nebude už od počátku jednoznačné. A tentokrát byla konstalace dokonalá. Nejen, že se do paměti vryla především estetická čistota snímku, ale skvělé obsazení v čele s Anitou Strindberg a Edwige Fenech (už tak nějak k Martineho giallům patří) a další Martinovský giallo aktér - charismatický Ivan Rassimov. A samozřejmě dokreslení atmosféry - Bruno Nicolai. A pak už začíná řádit tajemný vrah. A protože Martino do gialla rád propašovává velice rád i jiné prvky (psychedelie v Tutti i Colori del Buio) máme tu tentokrát jednoho z kmotrů tohoto žánru - Edgara Allana Poea a velmi volně použité motivy z jeho Černé kočky. A všechno se točí kolem spisovatele (Luigi Pistilli), který celou noc píše stále "jednu větu" (trochu jako Jack Torrance...) a jeho nádherné ženy (Anita Strindberg je zde naprosto ohromující). Pak tu máme zatraceně svůdnou neteř (Edwige Fenech) a tajemného cizince (Ivan Rassimov). A když už to vypadá, že víte, kudy Vás tentokrát SM vede, dojde k zvratu a teorie je pryč... Přiznám se, původně jsem chtěl dát za 4*, ale Anita to vytáhla na 5* ()

rivah

Temné, dekadentní, rafinované giallo....Žena se pomstí za ponižování vraždou manžela, kterého zazdí... ()

baronGrga

Další setkání s Martinem a další tak trochu zklamání. Jakoby po prvním Martinově giallu nastalo dusivé bezvětří a závan čerstvé tvůrčí magie, který by namlsaného diváka znovu oblažil, zůstával daleko za obzorem. Ačkoli se pan režisér v úvodních titulkách "přiznává" k inspiraci Poem, daleko patrnější je tu inspirace sebou samým (třeba samotný název, kdo viděl Signoru W., ví). Zprvu zamýšlené nízké hodnocení však dávat nebudu, patřilo by samotnému Martinovi, nikoli Tuo vizio... Tedy 70 % ()