Štyria priatelia – John, Ben, Tim a Michael – okradnú v Londýne nesprávneho človeka. Nesprávny človek sa vyznačuje tým, že potom, ako urobíte prvú a zároveň i najzávažnejšiu chybu – necháte ho žiť – vám pôjde po krku až za hrob! A navyše, ak sa dotknete i jeho masívneho zlatého prsteňa, na ktorý je veľmi chúlostivý, máte istú záruku, že okrem vás bude trpieť i vaša rodina a vaši blízki. Olúpiť Golden Polea (Vinnie Jones) bolo prvou veľkou chybou našej štvorice (pričom obzvlášť Michael je v tom naozaj nevinne). Tou druhou bolo narodiť sa s hlavou bez mozgu a omylom si za ukradnuté peniaze kúpiť letenky na dovolenku miesto Malajzie do Litvy... (sochoking)

Zl0

Vytriezvenie z pocitu že britské = vtipné. Toto je trápne. Silené ksichty, silený prízvuk, nasilu vykrútená huba pri snahe byť anglicky coolovejší než je vôbec možné. Tvária sa že majú srandu z Ost Bloku, ale na smiech mi skôr prišli oni. Respektíve tento film. Možno snívali že natočia ďalší Svéráz národního lovu v british kabáte, no vyšla z toho ďalšia Fontána pre Zuzanu 3. Aspoň pre mňa. ()

ruhebitte2010

Koukám, že se tu někoho dotklo, že si dělají srandu z východních zemí, ale jaksi si někdo nevšiml, že hlavní "hrdinové" jsou Angláni. Je to trochu buranské a infantilní, ale srovnávat to s Troškou? To snad ne. Mimochodem, že se každý snaží okrást každého není zase tak daleko od reality ani u nás. 70% ()

ywo666

No ja som sa celkom dobre bavil. Možno to bolo tým, že som mal už trošku vypité. Film je zvláštna zmes, druholigového Kusturicu, Guya Ritchieho a buranskej komédie. Do toho plné vrece mýtov o postkomunistických zapadákovoch. V Litve som bol a nie je to také hrozné. Napriek tomu som sa na východoeurópskych klišé celkom bavil. Ak už režisér a scénarista v jeden osobe niečo zvládli, sú to situácie. Veľa vecí je slabých ale tie situácie sú fakt bomba. Páni Angličania to fakt poriadne schytávajú. Zasmial som sa viac ako pri niektorých amerických veľko komédiach. Nápady Emilis rozhodne má. Príjemné prekvapenie od niečoho, kde som nečakal absolútne nič. 3,5*, veľmi málo chýbalo aby som dal štyri (možno pivo dve). ()

gogo76

Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%. ()

a0001

A k*rva prečo nie.. Naposledy som taký dokonale trhnutý humor videl vo filme "Rane (1998)". Vo štvorici po opici je oproti tomuto filmu iba pózerska, prvoplánová, dementná nuda. Príbeh týchto "grázlikov" je dokonalý. Briti v Litve dokonalá kombinácia. Je tu, ale kopa "hodnotiacich inteligentov", ktorí si pózerskou vážnosťou snažia pridať dáke to IQ naviac. ()

• Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)