Kat Connors (Shailene Woodley) je sedmnáct let, když její dokonalá matka Eva (Eva Green) zmizí. Poté co Kat žila tak dlouho v emocionálně potlačované domácnosti, sotva registruje nepřítomnost své matky. Ale jak čas plyne, Kat začne zjišťovat, jak hluboce jí matčino zmizení ovlivnilo. Když se pak vrátí domů na přestávku z vysoké školy, ocitne se tváří v tvář pravdě o odchodu své matky a svém vlastním popření událostí, které jí obklopují... (AlexisGraham)

Ivua

Zhruba v polovici filmu som si myslela, že záver nebude žiadnym prekvapením, pretože sa všetko zdalo až príliš predvídateľné. No nastal celkom šok v podobe úplne neočakávaného rozuzlenia hlavnej zápletky, vďaka ktorému si táto, zo začiatku zvláštne nevinná teenage dráma, zaslúži aspoň o hviezdičku navyše. Takisto plus za soundtrack, The Cure super! :) ()

misbos

Bordel! ... Jakoby jedinej důvod k natočení toho filmu bylo nechat Evu Green trénovat a ukázat roštěný partie divergentní buchty. Araki viděl Parkovy Stokers, ale nepobral je, ani v nejmenším. Takže jen tupě a bez ladu a skladu opisuje obrazy (mrazák).. Dvě za tu Evu, ta by z bláta zvedla cokoliv. ()

D.Sleeper

Shailene v živých, barevných, dýchajících obrazech. Obrazech s proměnlivou atmosférou... Mezi žhavými bouřkami a ledovými bouřemi. ()

Brooks

Melancholická, pomalá, artová dráma o dospievaní a objavovaní vlastnej sexuality, netradične okorenená thrillerovou zápletkou. Atmosféra doby je, za výdatnej pomoci soundtracku, vystihnutá precízne. Typovo dobre obsadení herci, obzvlášť mladá Shailene Woodley sa profiluje veľmi nádejne. Záverečný twist nie je nič šokujúce ani rafinované, ale funguje výborne, pretože spätne dodáva zmysel niekoľkým hluchým momentom a hlavne dokresľuje charakter a motiváciu matky. Postava otca by ešte potrebovala prepracovať. ()

MaxForValue

Jeden z tých filmov, v prípade ktorých hodnotenie na ČSFD nezodpovedá reálnym kvalitám filmu. 54-ročný Gregg Araki nakrútil svoj pravdepodobne najlepší film, ktorý o veľa čom vypovedá obrazom. Fyzická premena Phila i Woodley sa premieňa i do ich charakterov, pocitov a nepozornému divákovi dokáže veľa kúskov pomyselnej skladačky ľahko uniknúť. Je to realistické, je to zaujímavé, je to v mnohých smeroch zvláštne napínavé (i keď priamo thriller by som to nenazval), vie to však byť aj pokojné ako rieka a zbytočne netlačiť na pílu Silnejšie 4 a divím sa, že to nie je v červených číslach, zaslúži si to. ()

elanista1

Prakticky je to obyčajná dráma o vzťahoch, ktorú občas občerství nejaká zaujímavá provokatívna, vtipná či prekvapivá scéna, ale nič viac. ()

IZFNP

Film má zvláštnu schopnosť nebyť zaujímavý a pri tom stále zaujímať. Nevedela som, do čoho idem, avšak trailer mi napovedal, že film chcem vidieť. Mala som pravdu. Atmosférické, skvele zahrané a zvláštne zrežírované. Tie 4 hviezdy majú obrovské rezervy a občasná nuda sa snímku nedá uprieť, vďaka záveru, krásnym, talentovaným ženám ako Eva Green či Shailene Woodley a vďaka farebnému, hudobne pútavému a uveriteľnému retru, je to tak na 65%. ()

newmeex

Mno, pristihol som sa že sa trošku nudim. Araki vyslal ďalšiu zo svojich sond do nefunkcnich rodinných zväzkov ale motív unudenej domácej panicky, sexuálne skúsenosti nadobudajucej dospievajúcej dcéry a naoko submisivneho otca už boli spracované lepšie a uveritelnejsie....WTF scény : retrospekce detektíva nad tým kolik mŕtvych lidi videl. Sponzoring tretej hviezdy powered by : 1. Opening title Cocteau Twins : Sea, Swallow me, 2. Plakat This Mortal Coil a spousta odkazu na indie 80.let.... ()

kubilov

White Bird in a Blizzard byl pro mě už od začátku docela oříškem. Mám moc rád Evu Green, ale na druhou stranu jsem teda vážně nepřišel na chuť současné (asi)hvězdě Shailene Woodley. Film je to však díky záhadné zápletce "catching", což umocňuje i stále zajímavé období dospívání mladé dívky, kterou více než zmizení matky trápí to, že ji její kluk nechce prcat. ()

Vasyl

Neskutečná frnda ta Shailene. Zamiloval jsem se do ní už "tenkrát na Havaji". Jen nechápu jak někdo může jako její spolužačku obsadit něco takovýho jako Gabourney Sidibe. Naopak Evičku jako matku beru všema deseti, tohle kombo by se blbě překonávalo. K čemu mě to vede - film je dobrej, na to že je to v podstatě vyprávění s očekávaným koncem nenudí, ale stejně začínám komentář holkama a v hlavě mám to samý. Měl bych se sebou něco dělat? ()

Jason13

Osobně preferuji Shailene Woodley v řekněme cudnějších polohách. I tak mě ale potřetí ze tří pokusů přesvědčila, že je jednoduše výborná! Tentokrát to ale sama (tedy v zádech s Evou Green, ale ta mě tady nikterak neuchvátila) nemohla utáhnout.. Film jako takový mě začal bavit až daleko za půlkou. Rozuzlení se jistě dá pochválit, ale ani tady se žádná bomba nekoná.. ()

987Castiel

Skvelá dráma, ktorá nie je až tak dramatická, ale skôr vás drží v napätí, čo bude ďalej a drží vás vo zvedavosti. Hlavná postava sa mi nepáčila, bola to obyčajná nevďačná bezcitná nechutná štetka a prial som jej len tie najhoršie veci počas filmu. Jej duo najlepších kamarátov v podaní nadržanej obeznej černošky a homosexuála tiež pokúšalo moje nervy. Film skvele zachránil koniec, ktorý som tento raz skutočne nemal šancu predvídať, lebo zabúdam, akí divní ľudia skutočne existujú (najmä v jú-es-ej). Eva Green bola famózna od začiatku po koniec a hlavne na tom konci, jej smiech ma donútil sa smiať tiež a to nedokázalo ani mnoho originál komikov vo mne vyvolať. ()

wick

Slušný thriller...z předměstí, až do posledních 15 minut, kde minimálně 30 % srazil vysvětlující, doslovný a nešikovný konec. ()

bmx6

Gregg Araki točí divné,zajímavé,pozoruhodné,sexualní,homosexualní,vtipné,neuvěřitelné,no prostě skvělé snímky.Většinu jeho filmů jsem už viděl,ale tento jsem si teprve užil až dnes.Ten kdo jeho filmy nezná,tak bude do jisté míry určitě zaskočen,ale já naštěstí už věděl co očekávat.Samozřejmě se mi jeho tvorba líbí a tohle si zaslouží i vyšší hodnocení.Nemá cenu film rozebírat,protože každý se nad tím musí zamyslet sám,ale co bych opravdu vyzdvihl,tak to jsou skvěle vybraní herci,perfektní hudba a opravdu perfektní drobnosti v pozadí,které mně bavily. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz