Kat Connors (Shailene Woodley) je sedmnáct let, když její dokonalá matka Eva (Eva Green) zmizí. Poté co Kat žila tak dlouho v emocionálně potlačované domácnosti, sotva registruje nepřítomnost své matky. Ale jak čas plyne, Kat začne zjišťovat, jak hluboce jí matčino zmizení ovlivnilo. Když se pak vrátí domů na přestávku z vysoké školy, ocitne se tváří v tvář pravdě o odchodu své matky a svém vlastním popření událostí, které jí obklopují... (AlexisGraham)

zigíš

zbytečně doslovné a zápletkou nikterak překvapivé drama (!) 80ies stylizace efektní ..a kouřící, fuckující a zdravě souložící shailene woodley potěšující .. 60% ()

Mr.Dogman

Naprosté překvapení s hmatatelnou atmosférou a ve skvělé formě, která se přibližně v polovině trochu vytrácí, ale ke konci se ve vedení s úžasnou kamerou opět dostavuje, aby tak plazivě zakončila celý zážitek. ()

herr_carter

Jak tenhle zvláštní film okomentovat, aniž bych se z 95 % neopakoval při srovnání s dalším komentáři? To možná asi nelze....protože člověk fakt sleduje naprosto, ale naprosto rutinní film, kterých už jsme tu viděli nespočet, sem tam mu hlavou probleskne myšlenka o zbytečnosti celého snímku...až zhruba do 2/3. Půlhodinku před koncem se mi do hlavy začalo vkrádat smítko podezření, že zmizení Evy Green( btw tahle paní herečka by si měla pojistit a patentovat svůj pronikavý pohled, jelikož ten je jenom jeden v celém Holywoodu) asi nebude jen tak samo sebou, že v tom přeci jenom bude mít prsty pantáta, který sice na první pohled vypadá, že neumí do pěti počítat, ale co my víme...no a konec samotný? Ten nemohl odhadnout absolutně žádný filmový divák na celé zeměkouli, to bylo teda překvápko (nelze popisovat, to se musí prostě vidět). Na závěr pouze doplním, že Shailene Woodley fakt dokáže zahrát asi všechny charaktery, je vážně talentovaná...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

DavidS.

Araki zase generační, ale také neskonale průměrný a unylý, přestože mu před kamerou stojí Shailene Woodley a Eva Green, které jsou teď jednoduše všude... ()

666Carnage

Tak teda ten závěr mě dostal. Příjemný, atmosférický film, s dobrými herečkami. Shallene Woodley se mi začíní líbit čím dál tim víc. 75% ()

Pavlík

15. 03. 2015 (76.); manželčin posměch po zjištění sexuální orientace svého manžela ji byl osudný (ten smích byl k tomu určený) ()

Hanys_

Docela depresivní detektivka s nadrženou Shailene a šílenou Evou. Tak nějak ale nezanechává, i přes slušný konec, nějakou hlubší stopu. 6/10 ()

lucijelucije

Rozhodně jsem dala tři hvězdy za zajímavost námětu a za zpracování téměř typického thrilleru, který byl v tomto podání velmi subjektivní podívanou. Ne, že by nebylo úplně jasné, kdo a proč, ale rozhodně nebyl závěr předvídaný v tom správném slova smyslu. A společná role S.Woodley s E. Green byla parádní podívaná. Co mi lehce vadilo bylo, že ač má tenhle snímek pouhých 91 min, děj se místy táhl a paradoxně byl zároveň neadekvátně v určitých pasážích ustřihnut. ()

peetriss

Poměrně zdařilé sociální drama z prostředí dysfunkční rodiny, ze které beze stopy zmizí matka pohledem dcery, jejíž raná sexualita začíná nabírat intenzivní razance. Její zvědavost po příčinách onoho zmizení postupem času roste stejně jako ta divákova. Arakiho nekompromisní, tak trochu depresivní pohled do duší hlavních postav, a přesto si lebedící v pohledném vizuálu plném barev, mě oslovil. Závěrečná odpověď na kardinální otázku zasáhne i překvapí, přestože se předem občas mihne nenápadná nápověda. Eva Green si střihla další roli neurotické ženy (pokolikáté už), Shailene Woodley nikoli poprvé dokazuje, že pokud se setká s kvalitní rolí dokáže podat výborný výkon a velmi jí to také sluší (i oblečené). ()

angloumene

Ze začátku vše vypadá jako klasické vztahové drama. Eva není tou nejlepší matkou od rodiny. Dává totiž všem znát, že nejen že ji nenaplňují domácí práce, ale dokonce ani není ve spokojeném vztahu se svým manželem. Proto není žádné překvapení, když jednoho dne prostě zmizí. My sledujeme celý příběh z pohledu její jediné dcery, která je s jejím odchodem dost smířená. Postupně se ale začíná ukazovat, že dceřin pohled na svět je možná trochu jednostranný a celý film začíná dostávat nečekaný spád. Finále pak už jen podtrhuje originální podání tohoto dramatu, které ukazuje svou hloubku a řadu společenských otázek právě až svým vyvrcholením. ()

serioga

Dráma,ktorá si pomaly ide svojim tempom a vie čo chce s očakávaným koncom.Shailene Woodley sa mi páči čím dalej tým viac. ()

Jaro_slav

Mám pocit, že na někerý zdejší nadšený hodnocení měly velkej vliv bosoms Shailene Woodleyový. Protože způsob vyprávění celýho tohohle příběhu je místama křečovitej a místama naopak zbrklej - a jenom její hereckej talent to na čtyřhvězdu fakt nevytáhne. A tak se to tu okecává blábolama o atmosféře a nezávislárně. Jenže každej, kdo viděl Fincherovu Gone Girl, musí uznat, že tadyten čajíček sice fakt neni blbej film, ale pokud zrovna nejste ňákej fanda Evy Green nebo Shailene Woodley, je to čajíček snadno zapomenutelnej. ()

Lovely.Bones

Představte si první polovinu Gone Girl, v teenage verzi s artovými segmenty. Zní to divně? Když si ale přidáte skvělí, avšak né tak známý casting, v podobě Woodley, Green a Sidibe, tak mi to hned zní veseleji. Skvělí scénář, moc dobrá režie a zajímavá kamera + prostředí, ve kterých je jednotlivé scény odehrávají. O bizarní postavy, které filmu dávají život rozhodně nepřijdete. Ať už to má být slepá sousedka, nebo tlustá afro-americká kámoška. Není to pro slabé povahy. Shailene se v některých částech opravdu odváže a mluví sprostě jak dlaždič a ukazuje i svoje (dva) poklady. Rozhodně to není pro každého, ale lidem, kteří dokážou ocenit nové nápady a moderní filmování, by se to líbit mohlo :-) PS: Vypravěč v podobě hlavního děvčete mi svými dialogy připomíná až moc Susie Salmonovou z Lovely Bones... možná proto se m to líbilo ;-) ()

Illy

Nuda, nebrat. Sedmnáctka, která má íkvé sušené švestky, její vztahové problémy a zmizelá matka (kráva), která nikomu nechybí. Aby bylo vidět že holka je trochu alternativní, kamarádí s obludně tlustou černou velrybou a homosexuálečkem, se kterými vede debaty o hovně. Jéje a zapomněl jsem na "překvapení" na závěr, které mi bylo ale úplně u prdele. ()

Bozvav

První dvě třetiny filmu byly dost zoufale se táhnoucí. Ne, že by to bylo úplně nudné, to ne, ale dramatická linka, nějaká wau atmosféra se nekonla. pak se to vcelku slušně rozjelo a závěr byl teda bomba. Eva Green se v rolích pološílených krasavic našla. Za mne 65%. ()

Rockerman

Jestliže mě film od prvních minut zaujme, přiživuje mou zvědavost po celý čas a nepodívám se ani jednou na hodinky, tak takovým filmům dávám obvykle za pět! To je i případ "Bílého ptáka ve vánici". Přemýšlím, kolik asi je takových manželství, kdy spolu žije muž a žena jen ze zvyku, ze setrvačnosti. Oni spolu nežijí, jen přežívají. A pak může přijít osudný moment a dojde k tragédii. Mohl by se zdát ten šok v závěru trochu přes čáru, ale bylo nám dáno dostatek náznaků a indícií, že všechno je jinak, než se zdá. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz