Šťastné a veselé

• USA Happy Christmas (více)

Po rozchodu se Jenny nastěhuje ke svému bratrovi, který žije se synkem a manželkou Kelly. Začínající spisovatelka Kelly si díky nové spolubydlící uvědomí, že z dosavadního vývoje jejího života, kariéry i vztahů pramení veškeré její štěstí. Začínající spisovatelka Kelly žije se svým manželem, filmovým režisérem Jeffem, a jejich dvouletým synkem poklidným životem v Chicagu. Když se k nim však nastěhuje Jeffova nezodpovědná mladší sestra Jenny, která se právě rozešla se svým chlapcem, všechno se změní. Jenny naváže pochybnou známost s hlídačem dětí a dealerem trávy Kevinem. Společně s kamarádem Carsonem se dívka stává hybatelkou změn v životě Kelly, jejíž kariéra i manželství se začínají ubírat zcela novými směry. Jsou však tyto změny skutečně žádoucí? (HBO Europe)

aLPaC

Taková demoverze "Drinking Buddies". Neurazí, ani nenadchne. Nicméně zdejších 35% se mi zdá zbytečně krutých. Pro mě tak 55%. ()

Ham.and.eggs

Znáte tu situaci, kdy nemůžete usnout, pustíte si film a v tom okamžiku spíte? Pak jste koukali místo televize na víko k záchodu, nebo běželo Happy Christmas s Annou Kendrick. V obou případech vás může probudit požární siréna, vzpomínka na trapný rande nebo pád flašky chlastu na zem, ale to je to nejzajímavější, co vás při tý příležitosti čeká... ()

Luciee113

Oooouuu, tak tohle byl film o ničem. Pořád jen čekáte co se z toho vyvine a ono se nevyvine nic, a pak si řeknete ztráta času a už si ten film nikdy podruhé nepustíte...... hvězdičku dávám pouze za snahu... ()

Carcooli

Větší nudu jsem už dlouho nezažila, a to jsem se tomu vážně snažila dát šanci. Bohužel jsem byla nucena přetáčet, protože dialogy typu "ty jsi skvělá" "i ty jsi skvělá" "mám tě ráda" "i já tě mám ráda" asi 100x dokola už byly prostě na palici. Od začátku mě štvala i blbě zvolená kamera. Nechápu, čím by tohle mohlo někoho zaujmout tak, aby dal 5*? Možná to je můj problém - absolutně totiž nevidím nic přitažlivého na Anně Kendrick. ()

Godless

Hlavne nudné, nezáživné, s nezaujímavým dejom, ak sa to dá nazvať dejom. Dopozeral som to dokonca, lebo som čakal nejaký zvrat, ale netreba. Hlavná myšlienka je každému jasná, ale podané je to veľmi slabo. ()

Bblondie

Nevím, co bylo na tomto filmu komediálního. Dodívala jsem se sice do konce, ale dělala jsem u toho milion jiných věcí. Pustila jsem si ho hlavně kvůli Anně, ale celkově jsem dost zklamaná. Čekala jsem alespoň trochu vtipný film, když je v popisu komedie, a co jsem dostala bylo poměrně nudné drama bez výraznější zápletky. ()

saliman

Mám problém hodnotit takovéto filmy procentuálně. Vlastně je to nudné, ale příjemné. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem si našel cestu k postavám, ale našel jsem ji včas! Charakter postav se odhaluje jejich činy krůček po krůčku. Bylo hrozně fajn, že jsem si obraz o postavách mohl tvořit sám a nebyl mi nijak vnucen v úvodu nebo nebyl nijak zvýrazněn na začátku, abych přesně věděl, s kým mám tu čest a o čem to vlastně bude. Prostě jsem cizím lidem nahlédnul do jejich všedních životů. A byl jsem zvědavý. Po shlédnutí můžu říct, že rozumím. Viděl jsem pár odlišných úžasných lidí a jejich úžasné životy, kde je vidět, že i z mála se dá vykouzlit šťastný život. To ale nebylo obsahem filmu. A o čem to tedy bylo? Obsah napsaný tady na ČSFD mi nic neřekl. Trailer je mnohem lepší, i když jsem ho neviděl před shlédnutím filmu. Jak jsem si já vysvětlil příběh? - Je to o tom, jak vniknutí osoby s odlišným charakterem může narušit jiným lidem jejich cestu, o které si myslí, že je nejspíše ta správná a že "tak to prostě má být". Výsledkem na první pohled mohou být jen problémy, ale je v tom mnohem více. Ozvláštní to život, vyvolává inspiraci, podněcuje k drobným změnám, které mohou zpříjemnit život. Všechno tohle je v malých dávkách vidět počas celého filmu. Není na to upozorňováno, nikdo ty změny nerozebírá, prostě se stanou a jsou, jakoby to bylo všechno skutečné. Tyhle změny mohou obohatit stereotypní životy a donutí zamyslet se nad minulým i budoucím "já". Pro koho je tento film? Pokud hledáte nebo rádi objevujete život kolem sebe, je film pro vás. Pokud chcete být očarováni velikostí filmu a filmovým plátnem, prostě zažít něco úžasného, tak film není pro vás. Jo, a film není pro vás ani v případě, že byste chtěli být jen očarováni sympatiemi Anny Kendrick. Film není pouze o ní a zrovna tenhle film Anna netahá a hlavně ani nemá utáhnout. Je však lákadlem ke shlédnutí, to nemohu popřít. Jsem rád, že právě díky Anně jsem na tento film narazil a jsem ještě raději, že jsem měl možnost ho shlédnout. Mimochodem, líbí se mi zmínka o přirozené lidské trapnosti v recenzi eraserhead666. ()