Partia mladých ľudí sa v deň sv. Patrika stáva terčom nevyberaných útokov. Tí čo masaker "neznámych" prežili bez väčšej ujmy na zdraví, sa spoločne ukryjú v opustenej vile mimo mestskú civilizáciu. Ich domnienky, že sa konečne dostali do bezpečia, však budú čoskoro vyvrátené... (*CARNIFEX*)

Morholt odpad!

Partička zdegenerovaných vidláckých skinheadů nahání stádo tupých hovad. Člověk by řekl, že takhle jednoduchý "příběh" nelze znepřehlednit, ale díky časovým skokům mi ani takováhle stupidní "zápletka" nedávala smysl. Jediné, co stojí za pozornost, jsou katalogové kozy a katalogové zadky zúčastněných dam. Ale ani za ně si tahle sračka nezaslouží jediné procento. ()

Bloody13

Jako by Troma (poněkud senilní a bez zubů) chtěla natočit svůj Hatchet. Avšak bez atmosféry, kterou nechala utopit v bažinách. I bez typických gore prasárniček a fekálního humoru. Za to s demencí, jež dostala novou tvář. To, že film nemá začátek ani konec, je jedna věc. Bolestivější je však ono nelineární vyprávění příběhu, jenž ve skutečnosti neexistuje, a časové skoky, díky kterým působí celek jako jeden velký chaos. Tak proč, kurva, tři hvězdy?! Protože baby, kurva! Wolsh se neuvěřitelně vyžívá v detailech na ženské křivky a diváka svou vášní bohatě obdarovává. Ať už dlouhými pohledy na krásně stavěné zadky a proporčně dokonalé kozy, nebo jen „mucky muck“ záběry na sprchující, či převlékající se playmate kočičky. Tímhle voyeur stylem trochu připomene nedávný Girlhouse, ten je však kvalitativně na úplně jiném levelu a tamní nahota nepůsobí tolik nuceně. Tahle „guilty pleasure“ demence mě ale pobavila. Upalte mě. ()

*CARNIFEX*

Partia mladých ľudí sa v deň Sv. Patrika stáva terčom nevyberaných útokov. Tí čo masaker "neznámych", bez väčšej ujmy na zdravý prežili, sa spoločne ukryjú v opustenej vile mimo mestskú civilizáciu. Ich domnienky, že sa konečne dostali do bezpečia už čoskoro pominú! Je vôbec možné aby nám horor v samom úvode nedokázal ponúknuť nič, čo by fanúšika tohto žánru navnadilo, alebo aspoň z časti zaujalo? JE! Prvá hororová scénka (ak sa to vôbec dá tak povedať) spatrí svetlo sveta po 30 minútach, čo pôsobí dosť zvláštne, takže pokiaľ niekto "Muck" vypol a najebal mu bez mihnutia oka "odpad", niet sa mu čo čudovať. Jediné čoho sa divák dočká sú sexi krivky sporo-odetých cundier, ktoré vďačne predvádzajú svoje vňady či prdelky, takže sledovaním tohto snímku možno dosiahnuť akurát tak preblafnutie "Karla". Primitívne dialógy či správanie postáv v novodobých hororoch snáď už v dnešnej dobe ani nemôže prekvapiť. Dnes už točí horory každý čurák čo skončí "umeleckú". A tak ma napadá, či by som s tou mojou Kórejskou nadhodnotenou píčovinou, ktorá neustále mrzne, ktorú každoročne tí hlúpejší, vrátane mňa, smelo preplácame, predsa len nepokúsil natočiť niečo, čo sa odpadu podobá. Tento snímok sa jedinému slovu medzi hviezdami vyhol len vďaka kvalitnej kamere a čiernovláske, ktorá v 35 minúte jasne ukázala, že by mohla byť matkou mojich detí - 25%. ()

George Stobbart

Partia mladých má na Deň sv. Patrika problém prežiť nočný teror, ktorého sa náhodou stanú súčasťou. Krvavý slasher s old-school nádychom, natočený v novodobom, kryštalicky krásnom 4K Ultra HD vizuále, s praktickými FX´s bez akýchkoľvek CGI trikov a doplnený o nemenej kvalitnú hudobnú zložku. Má to správne temný nádych, počiatočné mystery napätie, výborné prostredie a nekonvenčné úlety čiernohumorným smerom. Osobne ma tiež teší, že ako jeden z vraždiacich, zaujímavo namaskovaných „creepers“ sa tu predvedie aj môj obľúbený horror-killer Kane Hodder a podobne potešiteľné je obsadenie sporo odetých sexi girls do rolí potenciálnych obetí. O "Muck" som sa trochu obával, keďže napriek lákavým infoškám a trailerom mu to trvalo až podozrivo dlho, no nakoniec sa za pomoci Kickstarteru prebojoval k úspešnému vydaniu. To sa zrejme vyplatilo, keďže aktuálne sú v príprave už aj prequel (odohrávajúci sa deň predtým) + sequel (deň po tom) a aj preto vyznieva táto stredná časť trilógie obsahovo neobjasnene. Trochu mi vadila nekonzistentná dejová skladba a preskakovanie v čase i scénach, kedy si asi režisér myslel že má na viac, no zbytočne to rozhádzal. Ale napriek nedostatkom je to podľa mňa vydarený, s chuťou natočený nezávislácky horor. ()

castor

Dívčiny dělají v prádle nejrůznější trhavé pohyby, aby se to celé o to víc natřásalo, před zrcadlem se desetkrát otočí, nakloní a prohlédnou, divák neprotestuje (divačky ať si raději pustí něco jiného), logické myšlení co pět minut raději vypíná a banda přátel se ocitá uprostřed ničeho. Okolo bažiny a jeden opuštěný barák. Vyčerpaní, zranění, samozřejmě bez telefonu. A moc koukající na hororové filmy a komentující jejich pravidla. Jenže žádný další Vřískot se rozhodně nekoná. Jakmile se trochu zorientujeme, nabízí nám tvůrci intermezza, kdy si nějaká playmate na záchodě převléká spodní prádlo a řeší, ve kterém jí to víc sekne, když zrovna ulovila nějakého zajíčka. Nelineární porcování vyprávění má zřejmě navodit snahu o nějaké ambice, ale samozřejmě jen natahuje dietní děj, ve kterém se potkal Pach krve s libovolným dílem nějakého italského seriálu. Jistý nadšenec Steve Wolsh si vybral herečky, film napsal, produkoval, sestříhal i zrežíroval. A zřejmě hodně mluvil i do kamery, kdy se neuvěřitelně vyžívá v detailech na ženské křivky. Neprotestoval jsem. ()