Reklama

Reklama

VOD (1)

Letadlo společnosti Pan Am Flight 73, chystající se letět z Bombaje do USA, bylo 5. září 1986 přepadeno teroristy. Na palubě letadla bylo v tu dobu přítomno 380 lidí. Neerja Bhanot, hlavní stevardka, varovala piloty, aby opustili letadlo. Sama pak převzala velení letu. Po sedmnácti hodinách strávených v letadle spustili teroristé palbu a odpálili výbušniny. Neerja otevřela jedny z únikových dveří a sama, za cenu vlastního života, kryla evakuující se pasažéry vlastním tělem. Film je rekonstrukcí skutečné události, kde se role Neerje Bhanot zhostila indická herečka Sonam Kapoor. Jedná se o první komerční film režiséra jménem Ram Madhvani. (PavelVanekArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (33)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tomuto životopisnému filmu ublížila přespříliš dlouhá stopáž, ale jinak Neerju nesmírně obdivuji a vážím si její obětavosti. Neerja byla velmi krásná i když v manželství byla zklamaná, tak tady v nejkritičtějších chvílích v letadle dokázala téměř nemožné. Kdo ví, je možné, že jí pomohly právě zkušenosti nejen ty negativní z jejího života, ale i ty pozitivní z jejího rodinného zázemí. Pravdou je, že i přes mojí připomínku bych se o této dívce nikdy nedozvěděla, kdyby nebylo těch, kteří se rozhodli, že by se o jejím odhodlání zachránit tolik lidí mělo dozvědět víc lidí. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Po obrovskej spokojnosti s indickým filmom Dangal som siahol po ďalšom dostupnom filme z bollywoodu, ten však priemer neprekonal. Obsah filmu navnadil, teroristi v lietadle je vďačná téma. Režisér však nedokázal udržať napätie a zbytočne trhá dramatické scény krátkymi spomienkami na šťastné momenty z minulosti. Nehovorím, že by to nemohlo fungovať, ale tu to nešlo. Záver som doslova pretrpel. Matka nebohej letušky cez slzy 10 minút melie o tom aká bola jej dcéra statočná. Divák to sledoval takmer 2 hodiny, divák vie, že bola dobrá a statočná, preto celý záver vyznieva úplne zbytočne a dlhá uplakaná scéna tomu nepomáha. Tesne pred záverečnými titulkami vidíme skutočné zábery a niekoľko viet o uznaní jej statočnosti od najvyšších predstaviteľov štátu. Škoda toho, výborný námet, život vie písať príbehy, ale nie každému režisérovi je súdené dobiť svet. 60%. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Kdesi na netu jsem zaznamenal to zvláštní jméno vonící dalekou Indií a zhlédl obrázek krásné dívky v uniformě dnes už neexistující letecké společnosti PAN AM. Zaujatě jsem si přečetl vše v článku a čelist mi padala čím dál níže čím více jsem se dozvídal o té neuvěřitelné odvaze mladé dívky. A jelikož jsem se o únosu letu PAN AM - 73 v roce 1986 chtěl dozvědět více, sháněl jsem na netu další články. A to už byl jen krůček ke zjištění, že Indie natočila film Neerja. Zprvu jsem si nebyl jist zda do toho jít. Lecos z bollywoodu jsem už viděl a i když nejsem proti písním a tancům, neuměl jsem si moc představit jejich případné zakomponování do letadla plného vyděšených lidí. Naštěstí nic takového se ve filmu neodehrávalo. Většina diváků asi bude vědět co Neerja vykonala (pisatel obsahu vše navíc jak je zde u obsahů zvykem tradičně vykecal) a tak nemá cenu v tomto případě psát spoiler! Že film špatně skončí a v podstatě mapuje poslední hodiny života statečné dívky navíc v předvečer jejích narozenin tedy divák ví. I kdyby to ale nevěděl, vytuší to z mnoha narážek v úvodu filmu, které se točí ohledně života a smrti jakoby mimoděk Neerjou pronášených při odjezdu z domova na letiště. Souběžně s tím sledujeme jako druhou dějovou linku přípravu islámských teroristů (jak jinak) na unesení letadla . Dál už se příběh spojí a divákům je naservírován drsný únos Boeingu 747 plného lidí mířícího z Indie do Německa. Kdyby to nevyznívalo tak blbě, tak řeknu rovnou že teroristé byli skvělí. Takhle dokonale zahrané sráče jsem už dlouho neviděl. Hlavně Jim Sarbh opravdu exceloval a jestli jsou nějaké ceny za perfektní herecké výkony v rolích teroristů, tak by měl dostat Zlatého Arafata ! Těžko posuzovat, zda se na palubě letu 73 odehrálo vše tak jak je ve filmu. Zachráněných byla většina a ti jistě vypověděli co zažili a viděli. I kdyby toho byl jen třetina co Neerja vykonala, bylo by toho i tak dost. Ano konec je plačtivý a kupodivu mne starého válečníka také dojal. Kdo má děti asi pochopí z projevu matky Neerji víc než ten kdo je nemá. Je moc dobře, že její hrdinství a nesobeckost světu tento film připomenul. Pouštím po vodě 4 žluté kvítky v barvě jejích šatů! * * * * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Kdo nemá problém s Indii, tak tip na zajímavý Thriller dle skutečných událostí. Příběh se motá kolem letadla, které je uneseno teroristy a vyzdvihuje herecký výkon vedoucí stewardky, která svou kuráží získala medaili za odvahu a vlastně se stala i Ikonou Indie. Ono netřeba příliš, co dodávat, je to napínavé, hezky natočené a velmi reálně natočené. Kdo filmy na podobné téma má v oblibě neměl by váhat.75% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Určite si väčšina spomína na snímok "United 93". Pokiaľ má niekto v merku aj tento počin, pričom sa mu prvo spomínaný film pozdával rovnako ako mne (a to nemám rád Ameriku!), rozhodne by drámu "Neerja" nemal odkladať. Bolo mojou hlúposťou "držať ho v šuplíku" tak dlhú dobu. Skutočne veľmi (ne)príjemný zážitok, ktorý vyvoláva rôznorodé pocity. Od zlosti, nemohúcnosti, nenávisti, po lásku, nehu i rešpekt zároveň. Samotnému spracovaniu by sa dalo kadečo vytknúť, pričom "nesklamal" najmä "americky" poňatý záver. Avšak kvalita prevedenia, herecké výkony sú skutočne hollywoodske. Od úvodu vtiahnutý, v závere doslova vygrcnutý. Nemôžem teda inak, iba to mierne pri hodnotení prehnať, a udeliť oldomáš v podobe štyroch hviezd. Na záver už len dodám, kto nevie o čo sa jedná, (nakoľko je snímok natočený podľa skutočnosti), nech hlavne na internete nebáda (!), a nechá sa unášať vlastným zrodom pocitov nepoznania tohto príbehu. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama