První láska je nezapomenutelná. Připomíná jízdu na horské dráze, kdy člověka ovládají síly, proti nimž je bezmocný. Davidovi a Jade se právě tohle přihodilo. Podle slavného stejnojmenného románu Scotta Spencera vznikla plnokrevná romance, která vám připomene nebo ukáže, jak mocné a magické je období první zamilovanosti. David (Alex Pettyfer) a Jade (Gabriella Wilde) jsou spolužáci, čerství absolventi střední školy, ale to je to jediné, co je spojuje. Jade vyrůstala v přepychu, opečovávaná starostlivými rodiči, kteří jí nalinkovali kariéru lékařky. David má za sebou jeden drobný střet se zákonem, pracuje s tátou v jeho autodílně a na budoucnost radši nemyslí. Když mezi nimi při náhodném setkání přeskočí mohutná jiskra, nedívají se napravo ani nalevo a s nasazenými růžovými brýlemi kráčí vstříc šťastné společné budoucnosti. Neuvědomují si přitom, že existují lidé, kteří jim jejich vztah nepřejí a udělají všechno proto, aby ho zničili. Říká se, že láska hory přenáší, ale jsou věci, se kterými si poradit nedokáže. (Cinemart)

Veeria

Milé, sedlo mi to do noty. :) Ústřední dvojice hrozně sympatická. Příběh je postaven na první lásce. Ta, která dává křídla. Ta, na kterou se nezapomíná. Ta, která promění všednost dní v magické okamžiky. Ta, která vás zasáhne a nepustí. Je to pěkná podívaná s pár zvraty, které příběh okořeňují a ubírají na sladkosti, přesto filmu nechybí naděje. To vše se skvělou hudbou. :) ()

nikinikiniki

Krásný romantický film, který má vše, co od něj očekáváte. Sympatická dvojice a herci. Gabriella Wilde vypadá jako panenka. :) ()

NeverEver

Tak tohle nemuzou bastit snad ani 12lete beznadejne romanticky?! Nejde snad ani o jednoduchost a trapnost filmu jako, ze je to nudny. Bez napadu, bez vtipu, bez jiskry. A to tam hraji docela zname tvare. Dej a motivy jednotlivych postav radeji nebudu resit, protoze nestoji ani za moji namahu. Nicmene pokud hlavnimu hrdinovi date kotlety, ucesete ho na blbce tak misto sexy hot chlapa tam mate prumerneho loosera ze 70.let?! Brrrrrr. Z hlavniho hrdiny vam nesmi byt na bliti, obzvlaste pokud je to "jednoducha romantika"!?!? 2** je az moc. ()

Mina230692

Už jenom ten název. Slaďárna takového rozměru, že z toho odkapával chvílemi med. Naivní, tak trochu nereálné, předvídatelné, jedno velké chodící klišé a ukázka jak s vámi může zatočit trocha chemie v mozku... ()

dudel3333

ako sladšie ako vagon cukrovej vaty ale ..............prilepil som sa.Take milé,pekné,dobré zahrate,hudba vynikajuca.....romantika ako má byť.Niekedy treba aj vykročiť z reality do pekneho sna a nechať sa unašať romantickymi vlnami ()

vlcina

Filmu dávám tři hvězdičky, protože ačkoliv je děj trochu mimo realitu, na film se mi koukalo velmi dobře. Děj mi připomíná trochu scénář Romea a Julie. Mladá holka a kluk, kteří se od sebe nechtějí oddělit a i přes zákazy a nesnáze k sobě přece jen najdou cestu i když je to něco stojí. Moc pěkný slaďák skvělý na zrelaxování a snění. :-) ()

ardeas

I ked film je same klise. I ked je to obohrata pesnicka. I ked sme to videli 100x... aj tak to ma nieco do seba. Mozno preto ze trapnych situacii je tam viac ako byva zvykom v tomto type filmoveho zanru. Mozno preto ma tak uputal ale stale tam nieco postradat... preto 4* ()

montel

Sympatická Jade (Gabriella Wilde), která právě maturuje, končí střední školu v rozpacích. Stále se nemůže vzpamatovat ze smrti svého bratra a tak školou proplula bez zájmů, kamarádek nebo prvních románků. David (Alex Pettyfer) je pravý opak. Vymetá večírky, pracuje po škole u svého otce v autodílně a nemá absolutně žádné jiné ambice. Je už ale hrozně dlouho zamilovaný právě do Jade a když se naskytne v poslední školní den příležitost tak Jade osloví. Té se David líbí a stačí několik tajných schůzek a láska jako trám je na světě. Jade kvůli Davidovi odmítá odjet na domluvenou stáž, čímž naštve svého otce Hugha (Bruce Greenwood). Ten se rozhodne vzít celou rodinu na dovolenou, hlavně aby se Jade nestýkala s Davidem, protože takový potížista přece nemůže být pro jeho dcerka dost dobrý. Jade ale na dovolenou pozve i Davida a oheň je tak na střeše. Do konce léta zbývá už jen několik týdnů a poté se Jade chystá odjet na univerzitu. Může to ohrozit tak velkou lásku mezi mladými lidmi?...Zamilované a slaďoučké až to přestává být hezké. Jsme v obézní Americe a ve filmu neuvidíme jediného člověka s nadváhou, všichni jsou na sebe milí a přátelští, nikdo se nad nikým nepovyšuje, vlastně pardon, otec Hugh je arogantní až moc, ale to je jediná vyjímka. A tak dostává láska velký prostor, než se do všeho začne tatínek srát, až to vyvrcholí dramatickou vložkou. Film ale nemůže urazit, člověk možná i zapřemýšlí o lásce a citech a to je možná dobře ne. 60% ()

opiumka

Mám ráda romantické komedie, mám ráda Alexe, ale tento snímek mě nijak zvlášť nepotěšil. Ale ani neurazil. Na můj vkus běželo všechno moc pomalu, bez spádu. Ale kdo je pro klidnější, mírně uspávací tempo, určitě se v Endless Love najde. ()

Zofinka2

Mně tam neseděl ten herec Alex Pettyfer. Připomínal mi Jana Antonína Duchoslava, který hrál ve Sněženky a machři a v Třetím patře a kazilo to ten film. Dokonce má stejný účes, patku, jako měl Jan A. Duchoslav ve Třetím patře z roku 1985. Film se dlouho vlekl a nic moc se tam nedělo. Nuda. Ani ta herečka G. Wilde mi nebyla moc sympatická a hrát moc neuměla. ()

Nellie Lovett

Slušné naplnění klasické šablony bohatá dívka, chudý kluk a rodiče (v tomto případě otec), co jejich lásce nepřejí. V tomto případě jejich "nekonečná láska" bojuje i traumatem z mrtvého sourozence a s otcem, který se chová mimořádně hrozně. Ale dívá se na to dobře :) ()

Tom10000

Uf, to bylo náročné! Film jsem viděl i napodruhé a musím říct, že jsem si na něj měl vybrat jinou dobu než páteční večer. Příběh: David a Jade opouští střední školu. Zatímco David si získal kamaráda a na vysokou se nechystá, Jade po smrti jejího bratra proplouvala střední bez kamarádů. David ji vždy miloval, a nyní se odváží odpoutat od své bývalé holky a začít novou lásku. Jade ho ráda vpustí do svého života, lásku jim ale komplikuje její otec a obecně fakt, že každý z milenců žije v jiné "vrstvě" (Jade a její otec doktor kardiolog, a David a jeho otec automechanik). Jade má navíc kráčet ve stopách svého otce. Ten tuší, že David není hodný kluk, a jejich lásce nepřeje. (Nastává období hádek, tajných schůzek Davida a Jade a romantických deset dní před nástupem Jade na vysokou). I když otec slíbí Jade, že nemusí hned na stáž, odjede s ní a s rodinou na rodinnou chatu ve snaze vzdálit jí od Davida. Ten přijede na její pozvání. Tak to otec zkusí jinak. Nejprve mu v tom nahraje bývalá Davidova holka, která závidí, a v okamžiku, kdy Davida přesvědčí kamarád, aby přizval Jade a vkradli se do zoo, zavolá policii. David může ztvrdnout ve vězení, kdyby ho otec Jade nevysvobodil. Ale za cenu toho, že půjde na vysokou hned a opustí Davida. Jade souhlasí, ač nerada. David to ještě podělá tím, že ho její otec vyprovokuje (praští ho). A jelikož si o něm něco zjistil, podtrhne svoje vítězství Otec Jade tak, že své rodině ukáže jeho starý záznam o domácím násilí, které provedl, a bouli na obličeji. Jade tomu nechce věřit, ale náhoda tomu dopřeje tak, že potká Davida v přítomnosti jeho bývalé holky, která ho chtěla na pozvání Davidova kamaráda "utěšit". David se jí o ani nesnaží vysvětlit. Rozejdou se ve zlém. Hned, když ale Jade odjíždí, má autonehodu. I přes snahu dostat se k ní David neuspěje. Ještě, než odletí se rozhodne Davida navštívit, ale kvůli soudnímu zákazu jejich styku neuspěje. Jade později odlétá s otcem na vysokou, kde potká skvělého kluka, kterým si vynahradí Davida. A David, i když trpí, se vrátí ke své bývalé holce. Nepřestává ale na ni myslet, a tak se to rozhodne risknout. Na letiště, kam přilétá Jade, se s ní nenápadně setká. (Nastává vyvrcholení dramatu a polepšení otce díky obětavé záchraně Davida v jejich hořícím domě). Vše nakonec dobře dopadne, oba dva si vyberou vysokou školu poblíž sebe a jejich láska pokračuje (...). Film se mi velmi líbil, jen byl trochu náročný. Rozhodně si nemyslím, že by měl mít pouze 61 procent. Gabriella Wilde zde má jednu ze svých dosavadně životních rolí a velmi dobře jí to sedělo vedle Alexe Pettyfera. Jen tak dál a stane se z ní hvězda. 85 - 90 procent. Doporučuji! ()

Croccy

Naprosto dokonalý film, opět mě Američané překvapili a jsem velice spokojen. Film rozhodně není pro lidi co nemají rádi romantiku, což je v mém případě opak. Herecké obsazení bylo na jedničku a příběh měl hlavu i patu. Postava Davida byla krásná - byl šarmantní, milý, přátelský a pocházel z chudé rodiny - opustila ho matka a žil jen s otcem, který má dílnu. Natož Jade pochází z bohaté rodiny - je krásná, hodná, má ráda dobrodružství a je velice chytrá. Jade nemá moc kamarádek, a tak celou Střední se jen učila a trávila čas s rodinou. Po odmaturování potkala Davida a byla to láska na první pohled. Rodiče Jade se mi hodně líbili, i když Hugh byl většinou negativní na Davida, tak to herec Bruce Greenwood zahrál perfektně a byla to jedna z mých oblíbených postav. Samotná láska mezi Davidem a Jade je krásná - prožívají spolu léto, jelikož Jade má odjet na stáž na Brown, a tak si vytěží z každého dne léta to nejvíc, co jde. Jen škoda, že v některých scénách hrála jen hudba a ukázali co v létě dělali narychlo, místo delšího ukázání a seznámení ve filmu. Jediná postava, která mi tam nebyla moc příjemná byla Jenny, ta když se ukázala, tak byly jen trable a absolutně se mi tam nehodila. Byl jsem velice spokojen a řadím tento film na list mých oblíbených filmů. ()

Dominique55

No tak mě na tomto filmu nepřišlo absolutně vůbec nic naivního, spíše naopak. Myslím, že jsem jestě nikdy neviděla realističtější film, než je tento... ()