Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (26)

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Když už to začínalo vypadat, že by Hynek Čermák mohl zajistit páté epizodě lepší hodnocení, začaly "humorné" scény s pokusy o početí a podobné ohavnosti, takže to vypadá, že už se u mě série přes dvě hvězdičky nedostane. Pořád přemýšlím nad tím, jestli Jan Hřebejk nepodstoupil lobotomii, jeho jméno mi k této podivnosti jaksi nesedí. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

To bylo ale překvapení! Ve chvíli, kdy jsem se vzdal všech nadějí, přišli tvůrci zatím s nejlepší epizodou druhé série, poprvé jsem měl dojem, že se opravdu něco děje, dokonce ani Jiří Havelka mi nelezl tolik na nervy a Hynek Čermák byl samozřejmě opět skvělý, ocenil jsem hlavně jeho novoroční souboj na pěsti. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Sedmá epizoda se mi zdála být celkem v pohodě, byla zhruba na stejné úrovni jako předchozí díl, a i když jsem se tolik nezasmál, nechal jsem hodnocení na třech hvězdičkách. Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo skrýt jejich záměry, takže je vlastně jasné, kdo s kým skončí, a vytratil se tak moment překvapení, ale co už... ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Konečně vtipná epizoda. Navíc jsme se dobrali jediné naprosté jistoty, všichni chodí s Adélou. Hynek Čermák krásně navázal na novoroční souboj a pobavil mě až za roh. Pozitivních momentů sice bylo více, než ve všech předchozích dílech druhé řady dohromady, ale ani tak jsem to na čtyři hvězdičky neviděl. 3*+ ()

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

Proti dvěma předchozím epizodám kvalita opět lehce poklesla, neměl jsem až tolik možností zasmát se a celá dějová linie, která se týká vztahu Šárka/ Jakub je děsivě průhledná, takže musí být všem jasné, jak to dopadne. Vytváření rádoby dramatických momentů je tedy úplně zbytečné. ()

Epizoda 10 (2017) (S02E10)

Závěrečná epizoda přinesla přesně takové zakončení, jaké jsem očekával a jaké tvůrci signalizovali už od pátého dílu. Ale nevadí, naštěstí jsem všech deset dílů dokázal shlédnout během dnešního dne, takže si zítra mohu spravit chuť něčím jiným. Kromě úvodní scény s Jakubem a Markétou jsem se příliš nepobavil. ()