I Will Follow You Into the Dark

• Velká Británie Into the Dark

Sophia (Mischa Barton) trpí vážnymi depresiami, lebo pred šiestimi mesiacmi jej zomreli obaja rodičia. Je presvedčená, že posmrtný život je len o samote a zabudnutí a že takýto život je bezvýznamný. Neskôr sa zapletie do nečakaného romániku s mužom menom Adam (Ryan Eggold). Keď sa Adam záhadne stratí v hlbinách strašidelného domu, Sophia sľúbi, že ho bude nasledovať, aj keby to malo znamenať, že musí vojsť do ríše smrti. (Kadas97)

Kejf.

Jak už to poslední dobou u hororů bývá, i tady je šííííleně pomalej rozjezd a jeste ke všemu ke skoro dvouhodinový stopáži to je vcelku vražedný... Ale poslední cca půlhodinka mě bavila a citlivky (jako já) na konci možná i uroní nějakou tu slzu. Nebýt konce, hodnocení by hodně spadlo, takto dávám průměr. ()

warrenur

Chcel som vidiet horror. "Temnejsiu atmosferu" som zial nepocitoval. Naviac Ryan (mne znamy z Blacklist-u) mi prisiel totozny s inym jeho charakterom a teda som mu herecky prejav neuveril. Prva pol-hodka ma tiez dost nudila, cakajuc na horrorovu linku. Ked konecne nastala, postradala naboj a po zjave "spolubyvajucej" a tiez znamej "tepleho" kamarata, som mal dojem, ze su to nahodne vybrani ludia, co s herectvom nemaju nic spolocneho. Slabota a zbytocna strata casu. Skoda. Namet bol zaujimavy. ()

drankeryth

Film ma trocha sklamal, pretoze tych hororovych scen nebolo vela. Skoro necela hodina sa niesla na vlnach romantiky, ktora aj mohla byt skratena o polovicu, co by malo za nasledok k lepsiemu sledovaniu. Ked sa uz konecne dostal volny priestor pre ducharcinu, tak mi to prislo nejake nedokoncene, Chybalo mi k tomu lepsie zaranzovanie lakaciek, aj ked niektore boli slusne, ale ze by ma nejako vystrasili to urcite nie. Neboli spravne vyriesene a podobali sa na take nezazivne strasenie, ktore len v urcitych momentoch sa ako tak dali prehltnut. Najviac z filmu dominovala vsade pritomna tma, ktora nahanala strach, co sa moze skryvat za kazdym kutom izby. Pre mna to bol jasny priemer, ktorych je neurekom.Zaverecne rozuzlenie som vobec neocakaval, ake mi bolo poskytnute v tomto filme. Prekvapenie vo vsetkych smeroch. ()

Whannell

Scénář by Jennifer Aniston. Posraná romantika vzala tomuhle filmu jakoukoliv šanci na strašidelnost nebo, kdoví, pamětihodnost. Ze začátku jsem si myslel, že s tímhle filmem budu mít stejný problém jako se španělským La Cara Oculta, ale to má narozdíl od Into the Dark myslící postavy s reálným chováním. A přitom trailer vypadal tak solidně. ()

Di Tecka

Hloupý a neděsivý film, spousta věcí jakoby nedotažených, pitomé dialogy... občas i absence logiky. Ani nevím, čím si film zasloužil tu jednu hvězdičku :-) ()

DavidWebb

Keby som mal ja ako scenárista vymyslieť scénu, v ktorej sa stretnú a spoznajú dvaja mladí ľudia, a teraz myslím tak, aby to bolo úplne originálne, bolo by to takto: Vrazili by do seba na chodníku! Chytré, že? Počkajte, tak to bolo predsa v tomto filme. To nie je fér, oni mi ten nápad ukradli. Niečo tak jedinečné, unikátne a ... trápne. Hold, pásová výroba filmov má svoje nedostatky. A čo toto: Flashbacky, ktoré sa udiali kedy? Keď s ním 2 týždne nechodila lebo mu ani nezavolala? Alebo to neboli flashbacky err... A čo zdriemnuť si 10 minutiek v strašidelnej budove? Páni to bol mix, som z toho voľajaký zmátaný. Ale aj tak to malo i svoje viacmenej svetlé stránky, hlavne obrazové. Nanešťastie finále bez napätia a vlastne aj riešenia a tak IWFYITD zostáva iba feelingovou záležitosťou s celkom peknou hudbou na konci a Mishou Barton. Stále mám pocit, že mi tam niečo ušlo, asi preto to skúsim dať ešte raz a alibisticky 50% zaokrúhlim radšej hore. ()

petrik11

Prvá polovica dobrá, hovoril som si, toto bude podarená vecička, ale od polky akoby uťal, množli sa nezmysly nad nezmysly a koniec to totálne zaklincoval. Škoda. ()

Solverino

Oh my god, such a shit! Takové modelko-kurvoidní "herečky", kterým nevěříte ani pozdrav... jediný hodně dobrý je srandovní angličtina jednoho z "herců" (Sam) no malá špetka horroru tam někde je... ()

CrazymanM

První hodina otřesná,další půl hodina dobrá(Atmosféra hustá,celkem jsem měl strach),konec celkem o ničem,nevím,jestli jsem to s těma dvěma hvězdama nepřehnal,no nechám to být!! ()

HaniRM

První půlka filmu se táhne a je skoro o ničem, pak se na chvíli podaří vytvořit atmosféru, ale nesmyslným počínáním aktérů je rychle zabita a působilo to na mě spíš jako nějaká parodie na horory ... Výkon Mischi Barton taky není ohromující .. i Kristen Stewart měla za půl hodiny v twilight víc výrazů v obličeji než ona ... ()

george16 odpad!

Taková slátanina si ani jednu hvězdu nezaslouží, debilnější scénář už jsem dlouho neviděl, nedává to smysl a jsou tam takové přehmaty, že jsem jen tupě zíral, kdo si to dovolil vůbec vypustit do světa... naprostá ztráta času ()

Rodriguess

Trailler ma az tak nenaladil ale nakoniec boli miestami aj zimomriavky. Atmosfera postupne hustla co bolo az nad ocakavania velmi dobre ()

wick

Nic k zapamatování...viděl jsem před týdnem a už teď si pořádně nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně bylo. ()

Allein4

Romantické drama z první poloviny se docela zvrtne do hororu. Což je zajímavá změna. A vlastně proč ne? Bylo to koukatelné a zpracování bylov celku slušné... 60% ()

UrsusDom

Film na jedno zkouknutí. V mých očích jej zachraňují pouze dvě věci: 1.) občasné filozofování (kupodivu to fungovalo) 2.) Netypický konec ()

Neaera

První hodina je romanťák jako Brno, ale poté atmosféra zhoustne a začínají se objevovat první temné otazníky, na které až do samotného konce nenajdete odpověď. Bohužel se celý film hrozně táhne a cca 60 minutová stopáž by mu jen prospěla. Absolutně nevýrazné vedlejší postavy jsou další třešničkou na dortu. Film doporučuji jen v případě, že kromě návštěvy tchýně nemáte nic lepšího na práci :) ()

Dejna

Do kina bych na to asi nešla, ale jako oddechovka na čtvrteční podvečer, kdy je venku pod nulou a člověku se nechce nic, to ušlo. Souhlasím s komentáři, že herecké výkony nebyly nic moc (zejména projev Mischy v tomto filmu je mi krajně nesympatický), chování postav víc než nereálné (SPOILER: tak například svěřili byste záchranu svého života holce, která se chová jako schizofrenička sjetá kokainem? Ano, všichni, kdo jsme pozorně koukali víme, proč tomu tak bylo.. ale i tak, a ten šlofík! :-D Kombinace romance a hororu mi vůbec nevadila, scény mezi Sophií a Adamem, které se nestaly (předpokládám, že šlo o jakousi vizi jejich společné budoucnosti :-) se mi líbily a podle mě nám měly nastínit, co Sophia k Adamovi cítí (i když to z jejího chování nebylo vůbec vidět) a proč se nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla. Z některých scén v posledním patře šel celkem strach, ale přišlo mi to celé nějak nedotažené, nevím, to, co předcházelo závěru už mi přišlo spíš směšné. Konec nebyl až tak špatný, normálně bych asi dala dvě hvězdičky, za Ryanovo "Everything" ale přidávám jednu navíc. :-) ()

AmunRa

Kdyby z toho udělali romantický film, kde se Mischa Barton vyrovnává se smrtí rodičů, hromadou lží svého otce a krizí víry, z čehož ji vyléčí romantická láska - to bych bral. Ovšem duchařská zápletka bez hlavy a paty je čiré zoufalství. Jedna hvězdička za romantickou část a jedna za koukatelnou Mischu Barton. ()