Atlantis

• Slovensko Atlantída
Velká Británie, (2013–2015), 19 h 50 min (Minutáž: 45–90 min)

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig (více)

Série(2) / Epizody(25)

Jason sa vyberie hľadať svojho otca, ktorý sa stratil na jednej zo svojich výprav. Keď sa ponorí hlboko pod morskú hladinu, stane sa čosi zvláštne, dostane sa do vodného víru a vyplaví sa na pobreží akejsi starovekej krajiny. Prenasledujú ho vojaci, no zachráni ho okoloidúci, mladý matematik Pythagoras, ktorý býva v dome s bývalým hrdinom Herkulesom. Zistí, že miesto, kde sa ocitol, je antické mesto Atlantída, kde sa narodil a veštba mu predpovedá, že je predurčený stať sa jeho záchrancom. (STV)

Persephone9

Zatiaľ si netrúfam hodnotiť, dej a spád v prvej časti bol na môj vkus príliš rýchly. Hlavný predstaviteľ je nešťastná voľba, nie je vyslovene nepozerateľný, avšak má v sebe niečo, čo ma irituje. Možno je to čiastočne aj tým charakterom, ktorý je na mňa veľmi dokonalý a celkovo ničím výnimočný. Chlap sa z nenazdajky ocitne v dobe dávno zabudnutej, a hneď je perfektný a výnimočný. Námet a myšlienka všk nie su zlé, aj efekty, najmä drak bol skoro ako v GOT. Vizuálne je to zaujímave a celkové prostredie je fajn. Hercules je postava, ktorá vedie a hlavný dôvod pozerania tohto kúsku je jednoznačne moja obľúbená Jemima Rooper, ktorá sa objaví už nasledujúcu epizodu ako Medusa. Tak si hodnotenie nechám až na potom, tieto Britské seriáliky mám však rada a myslím, že to bude fajn, ak sa budú držať konceptu. ()

Kimkong

1. série: Seriál byl celkem slušný. Čekal jsem levnější dílo z období antiky a to jsem taky dostal. 2. série: Občas jsem zaznamenal i světlejší okamžiky, jinak je seriál plný, a to nerad říkám, klišé. Hlavní a dosti nesympatický hrdina je sváděn na temnou stranu a odhaluje svůj původ. Nekonečné zrady s dobrého úmyslu, cesty za svým osudem a spousta dalších. Hlavním tahounem seriálu je vedlejší postava Hercula, ostatní nestojí ani za psané slovo. Jediné štěstí, že seriál skončil. Další pokračování by byl čirý nesmysl. Na základě druhé řady jsem musel ubrat v hodnocení 2*. ()

Mattin

ufff pozrel som pilot... Herecke vykony zleeeeee, velmi zle, hudba mimo, "akcia" komedialna, vsetci na Atlantise hovoria anglicky... Zlatanina vsetkych moznych i nemoznych hluposti ktore scenaristi nasli, mozno by to aj fungovat mohlo, ale v tomto podani bohuzial vobec. To uz Stargate Atlantis stvarnoval atlantidu vernejsie ako toto. Dalej to uz pozerat najskor nebudem... ()

mata77

Fantasmagória na spôsob Xeny, s rozdielom, že hlavná postava je muž, jeho pobočníci sú Herkules, alias pupkatý alkoholik a Pytagoras, ako roztrasený intelektuál. Dosť ma prekvapuje, že bol seriál obnovený pre druhú sériu, ale zrejme podchytil skupinu divákov, ktorí obľubujú mytológiu na iný a stále ten istý spôsob. ()

Tweety11

Nechápu, proč tak špatné hodnocení. Mně se Atlantis zatím líbí. Vidím tu podobnost na Merlina. Aby taky ne, v obou seriálech má prsty Julian Murphy. V obou případech máme dva na první pohled obyčejné hlavní hrdiny, kteří se na začátku seriálu "vrátí" do světa, kam "patří" a v obou případech tam na ně čeká velká budoucnost. Ani jeden z hrdinů v tom ale není sám, oba mají rádce. V Merlinově případě je to drak, Jason v Atlantis má zase Orákulum. ()

Tagccher

Pilot byl příšerný. Příběh, který neměl hlavu a patu a velice špatný soundtrack. Další díly si trochu polepšili, ale stále je to seriál postavený na hlavu (mírně řečeno). Co mi však udělalo radost je, že se objevují moji oblíbení angličtí herci, například Donald Sumpter, který hrál třeba Maestera Luwina v Games of Thrones. Je škoda, že i přes slušné herecké obsazení a zajímavý koncept vypadá Atlantis jako pokus o vytvoření fantasy seriálu 90tých let, jako například Xena. ()

The_God

Úžasný námět, dobré nápady, využívání antické mytologie, Herkules jako opilec a Pythagoras jako ucho. Ale tak nudně natočený seriál jsem dlouho neviděl. K dobrému hodnocení stačilo, aby se toho chopil někdo schopnej, ale tohle je fakt příšerná, nekonečná, trýznivá, bolestivá nuda. ()

sydney

Antický svět je moje vášeň, ale u tohoto seriálu musím překousnout pár věcí. Především mišmaš jednotlivých příběhů, tvořených tím, že si autoři bez zkrupulí vezmou skutečné postavy (teda podle bájí) a legendy, s nimiž jsou spjaty, naroubují jak se jim to hodí a totálně zblbnou děti, pro které je tenhle seriál primárně určen. Chudák Pasifae. A dál - Herakles pro mne vždy bude hrdinou a nikoliv tlustým opilcem, Pythagoras patří na Samos, a to o skoro 500 let později, než zanikla Atlantida a co se týče Iasona, tak to je pěknej úlet. Ani Ariadna, ani Kirké,ani Atlantida Jen ten Herakles s ním plul za zlatým rounem. ()

ogi1

1- série- Je takový Hercules pro dnešní dobu s lepšími efekty apod. Máme tu hlavního hrdinu který je sice sympatický ale ničím váš extra nezaujme (maximálně snad některé ženy vzhledem) protože je to klasický správňák který ve všem vidí dobro všechny by zachránil, ale poté tu jsou jeho přátelé a to Hercules: kterého považuji za snad nejzábavnější postavu seriálu a jeho hlášky nemají chybu potí je tu taky Pythagoras který je rovněž sympatický. Schéma každého dílu je jak v Herculesovi prostě Jason s bandou jdou někoho zachránit,něco objevit a celý seriál je dáván na vtipnější notu se souboji a s absencí nějakých zvratů apod. Skvělá odpočinková zábava 78% 2.série (do 3 dílu)- Přesně jak sem čekal v Atlantisu se přitvrdilo a v první epizodě která je rozdělena na dvě části se pár zvratů stane, atmosféra je temnější a i humoru ubylo no uvidí se jak se to bude vyvíjet ale zatím to vypadá dost slušně. ()

LucyZ odpad!

Laciné, pitomé, bez náboje. Nevidím důvod proč se na to dívat dál. Propadák jak vyšitý. Pokud někdy existovaly postavy starověkých bájí (včetně bohů), tak buď rotují v hrobě nebo mají špunty v uších a spací škrabošku na očích aby to raději neviděli. ()

Allein4

po desáté epizodě: Překvapivě jsem u toho vydržel a nejen to - vlastně se mi to začalo líbit a pociťuji něco jako malé těšení se na další a další díl. Překousneme-li hromadu totálních kravin (umístění do Atlantidy, Herkules apod.), tak je to vlastně dobrý fantasy seriál s kvalitní dávkou humoru. Zkrátka zapomeňte na to, co jste kdy o starých řeckých bájích slyšeli a bavte se tímto netradičním pojetím. Pak se to jednoduše bude líbit. A Mark Addy je dokonalý! ______________________________________________________________________________________________ po pilotu: Vlastně ani nevím, proč dávám dvě hvězdy, a proč budu sledovat další díl. Možná pro to docela příjemné zpracování? Asi. Jinak to obsahuje hromadu doslova kravin, i když samozřejmě je to dáno i touhou to trochu odlehčit a vsunout dávku humoru (což se docela podařilo). Nejvíc mě štve celkové umístění do Atlantidy, kamž vůbec, ale opravdu VŮBEC nepatří! A že Herkules je tlustý ochlasta a srab, dokonce větší, než starověký ajťák Pythágoras? To je asi trochu moc. ()

Tibb-Shäe

Čo to BBC preboha stvára?! O_o Už po prvej epizóde a jej sprznení gréckej mytológie som si chcela tresnúť hlavu o stenu. (Perzeus sa volá Jason. V starovekom "Atlantise", kde sa každého meno končí na -es/as. Nikomu to nepripadá zvláštne. Really? REALLY????!!) Moja spolubývajúca mala odvahu pokračovať, takže asi sa to dá, ak to vnímate ako komédiu. Chudák Mark Addy, a v Game of Thrones bol taký super... A ono to ževraj bude mať 2. sériu. Zatiaľ čo seriály ako The Hour BBC ruší! Wtf? ()

numan

Po 1. sérii: Atlantida podle Molotnikova byla BBC zamýšlená jako náhrada za ukončeného Merlina a navzdory místním komentářům taky tak funguje. Není až tak dobrá, ale rozhodně ani špatná (píšu po první sérii, jejíž konec je otevřený přímo mistrovsky). Stejně jako Merlin vychází z bájí a pověstí (tentokrát řeckých), ale jen velmi obrysově - zachovává jen útržky příběhů a dělá si s nimi co chce. Někdy nesedí ani základní charaktery (Medusa jako sympaťačka, Herkules jako tlustý užvaněný alkoholik atp.), ale to je právě jedna z věcí, které jsou na Atlantis zábavné a ve kterých zachází ještě dál, než Merlin. Dokonce na rozdíl od jejího předchůdce hnidopiši hned v prvním díle dostanou polopatické vysvětlení, že se jedná o "jiný svět", tedy alternativní realitu, ne o historický seriál. A přesto jsem se dnes díky strýčkovi googlovi na internetu dozvěděl, že "seriál Atlantis se zabývá starým Řeckem...". Muhehe. :o)))) Po 2. sérii: Už dlouho jsem nezažil takhle dokonalou sebevraždu a už dlouho jsem s takovou úlevou nekvitoval konec nějakého seriálu. Ve druhé sérii autoři udělali ze svěží epizodní fantasy jakýsi trapný pokus o sžíravé rodinné drama. A ten si, milá BBC, můžeš strčit do řiti. Rest In Piss. Atlantis. ()

bugfoot

nic moc.... špatné postavy, špatný příběh, špatné "kulisy", kde je krásně poznat, že se většina odehrává ve studiu..... nic moc... ()

Raikiri87 odpad!

Začal jsem na slabých **. Po 5 díle už * a devátý díl úplně pohřbil mé naděje. Odpad. To jsem byl vychován na Herculovi a Xeně. Dloho jsem nezažil takovou blbost. ()

pegas10

Upřímně řečeno. Jestli kvůli téhle prkotině zrušili 6. sezónu Mistifs, tak musí být snad úplně na hlavu. ()