V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

Allein4

Zajímavý nápad, trochu horší zpracování s chybějícím napětím (což u podobných filmů je asi to nejdůležitější). Přesto tento film umí sám se be prodat. ()

Neaera

Příběh mladíka co má uzel v mozku, respektive uzel cév. Ztráty vědomí nejsou u něho ničím výjimečným. Vydá se tedy z kamarádem na cestu kolem světa ať z toho nemá těžkou hlavu :) Jenže postupem času se s ním dějí čímdál podivnější věci. Hlavní pointu se dozvíte ani ne v polovině filmu a díky tomu se film může rozjet na plné obrátky. Film je točený z vlastního pohledu více kamerami a při akcích a honičkách vám přijde, že koukáte na nějakou videohru :) Rozhodně stojí za shlédnutí, ale po druhé bych ho vidět nemusel :) ()

MKV

Na amatérský film musím konstatovat, že se jedná o jeden z nejlepších z této kategorie. Efekty působí opravdu reálně a určitě dalo mnoho práce je vytvořit. Příběh jako takový už sice kolísá, ale mně stále zaujal. Škoda toho konce, ten mě opravdu překvapil (zklamal?)... 80% ()

mlock odpad!

V bolestech jsem dokoukal tento amatérský počin, plný debilních dialogů, roztřesených kamer, rozmazaných záběrů a nelogických momentů. ()

Accuphose

Jde určitě o povedený kousek v oblasti Found Footage a jakkoliv dramaturgicky film nevyšel tak, jak by mohl (a paradoxně mě napadá spousta voleb, která šla do filmu zapracovat), tak oceňuju snahu o empatii s postavami a zejména za akční scény a celkový dojem z určitých sekvencí. Za to si to 3 hvězdičky poprávu zaslouží. ()

vinducha

Kdyby mě někde po cestě světem čapla takováhle kočka , tak zbystřím. Protože bych v tom ihned hledal nějaký háček . A to by mi nevadilo , kdyby to bylo jen kvůli prachům:-) ()

Epi2900

Nie som velký fanda found footage,ale Afflicted je celkom mile prekvapenie,do pamati sa na dlho nevryje,ale tych 85 min je celkom zabavnych. ()

Carlos219

Divoké footage o nesmrtelném parkuristovi. Kulky sviští a to nejen ty policejní pak si stačí zařvat obživnout s 30 kilama olova v krvi a hurá na ně. Jo je to horor, je to vymyšlené, je to koukatelné. Ten svěží vítr nevím nějak to na mě nefouklo. Netvrdím že tenhle film je špatný, ale skvělý taky ne. Jedno zůstává ti dva synci co točí i hovno na záchodě po celé délce jeho cesty do kanálu mají talent. Jo klišé jako on má mozek infikovaný vitacitem s příchutí hnědého uhlí žerte ho jako Boha, neberu. Oba herci jsou, ale sympatičtí a to tvrdím pouze s pozice znalce hororů. Po dlouhé době dobrý horor pěkně v originále, titulky a ne český dabing třech herců. Těším se na další počin autorů dávám 3 kadibudky z 5 :D ()

occultus

Tak ako tu už bolo napísané, za málo peňazí, veľa muziky. Pre mňa osobne, príjemné prekvapenie a ak dvojica Lee-Prowse získajú viac peňazí na svôj budúci projekt (dúfam, že niečo už plánujú), myslím, že sa je načo tešiť. V každom prípade originálny a zároveň jeden z najlepších found footage horror za posledných pár rokov. ()

Final

Upírská tematika mi zrovna moc neříká. Ale když jsem na tenhle film koukal, ještě jsem netušil, o co vlastně půjde. Další found footage film a další hodina a půl sledování toho, jak dva kamarádi cestují po světě a setkávají se s neobvyklou kulturou. I když jejich cesta skončila hned na druhé zastávce v Itálii. Osobně bych tenhle příběh zařadil spíše na východ, možná Indie. Je to takový kříženec posledního paranormálu a skvělé Kroniky. Nemůžu říct, že by byl tenhle film vyloženě špatný ale trend found footage se mi už začíná pomalu přejídat. Po zmrvených Paranormálních aktivitách a dalších podobných pokusech, dává tenhle film alespoň smysl v tom, proč to vlastně všechno natáčí. Ale pro Krista, sice nemám upíry nějak v lásce, ale neříkejte mi, že tyhle potvory nejde zabít (kůl do srdce bývá obvykle dost efektivní). ()

Senior74

Tu jednu hvězdu mají protagonisté za snahu,jinak mi ten film bohužel vůbec nenadchl,vše působí moc uměle a chaoticky ,prostě 85 minut ničeho.... ()

gfrusvk

Spočiatku som sa nechal zmiasť štýlom točenia, keď chalani natáčali zážitky z cesty a každú sekundu cez obraz behali stupídne animácie a podobné hovadiny, díky bohu že s tým po 20 minútach prestali a začína pravý FF. Dvaja priatelia Clif a Derek sa vydajú do zahraničia, kde sa Derek hneď vyspí s náhodnou ženskou, ktorá ho nakazí nejakým svinstvom, vďaka ktorému získava nadľudské sily. V prvej polke filmu sa dozvedáme čo je vlastne vo veci a pomaly nabiehame na pointu, naplno sa to rozbieha v druhej polke, kde už nakazený Derek medzitým začína vyvádzať. Vidieť snahu o originalitu, pretože kým v iných hororoch "obyčajní ľudia" bojujú proti nakazeným a zrejme by práve kamerovali Dereka, teraz je to presne naopak, dostávame unikátne zábery z pohľadu nakazeného, ktorý bojuje zároveň sám so sebou. Čo ma mrzí, že z tohto nápadu mohli vytrieskať viac, keďže márne som čakal na výraznejšiu akciu a napätie. Každopádne za námet ** ()

de-souza

jedna hvězda za zpracování, druhá za odvahu že do toho šli a za závěrečnej prostřih v titulkách :) myslím že oba předvedli solidní výkon, ale nějak..nevím, od půlky už jsem tak nějak chtěl aby byl konec... ()

FrankLucas

Hororový príbeh kamarátov, ktorí sa vydávajú na životnú cestu okolo sveta ktorú si zaznamenávajú na kamery. Film získal mnoho ocenení. A určite právom. Po prvom Paranormal Activity sa roztrhlo vrece s horormi natáčanými „akože" amatérskymi kamerami ale ich úroveň postupne iba klesala. No Afflicted tento žáner zodvihol zo dna a opäť ho postavil na svoje čestné miesto. Dvaja kamaráti natočili na vlastné náklady film, za ktorý by sa nemuselo hanbiť ani akékoľvek Hollywoodske filmové štúdio. Dej je napínavý, plný prekvapení a zvratov. Perfektné akčné scény. Prázdninová pohoda v prvej časti filmu sa rýchlo zmení na strach a boj o život, ktorý sa stále stupňuje a pretrvá až do konca filmu. A hlavne, Afflicted nie je o tom istom, ako všetky ostatné horory, ktoré vyšli za posledné dva roky, takže sa ho určite oplatí vidieť. Odporúčam všetkým, ktorý sa radi pri filme boja, ale klasické horory už nemajú ten efekt. Všetkým fanúšikom found footage. A mužom, ktorý chcú vidieť film pri ktorom sa na nich ich priateľka nalepí ako kliešť a nebude sa chcieť odlepiť ani hodinu po skončení záverečných tituliek. 7/10 ()

daetoxx

Nikdy nikdo nepochopí proč jsem tomu udělil čistých 5* a asi je vám to fuk. No zkrátka nesleduji horory (fuj fuj), všeobecně nějak nemusím ten někdy až fakt nepochopitelnej fekální brutál, nedává mi to smysl a způsobujie mi to šrámy na duši. Jenže Afflicted je úplně jinej, náhodou jsem ho stáhnul někde ani nevím proč a ráno, po velmi náročné LANWEED PARTY mě očaroval. Nikdy (jelikož nejsem znalec) jsem neviděl horor kde bych fandil záporákovi, mě to přišlo jak úplně novej žánr + ve footage formě, kde jsem viděl zatím jen kroniku. Příběh mě bavil i když asi pro někoho bylo očividné kam směřuje a tak, ale když tam poprvé řekli že derek je upír málem jsem si usral(překvapením), když si o tom vůbec nic nepřečtete, užijete si skvostný filmový zážitek. ()