Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

Gilmour93

Abracadabra, I sit on his knee. Presto chango and now he is me.. Porucha mnohočetné osobnosti je zabalena do psychologického thrilleru a hlavní postava se při tom každou druhou scénu nedívá do zrcadla? Originální, vhodným způsobem komorní a herecky precizní. Od Meredithova cool agenta, přes neukojenou Švédku Ann-Margret, až po „dvojroli“ sira Hopkinse (našeptávače naplněného drátky a cynismem namluvil sám, v dabované verzi se toho chopil Vočko Szyslak). I když určitě není rád, že za něj někdo mluví, troufám si říct, že by Fats milerád pozval na pivo Chuckyho.. ()

J*A*S*M

Tempo vyprávění příběhu je velmi pomalé, vynikající výkon Anthony Hopkinse (Corky) však film drží nad vodou. Z každého jeho pohledu je zřejmé, že s ním něco není v pořádku. Celý děj se točí kolem jeho postavy, z obrazovky v podstatě nesleze, takže si takových jeho pohledů divák užije dosytosti. Napětí způsobené pouhým výskytem Corkyho v blízkosti nějaké potenciální oběti jeho psychického narušení je tak všudypřítomné. ()

Goldbeater

Kouzlo daleko lépe funguje jako psychologické drama než horor, protože ty žánrové propriety, které se zde zákonitě musí odehrát, přichází bez nějakého překvapení a v poměrně klasické formě. Přesto pokud vám už na plakátu ústřední břichomluvecká loutka připadá velmi znepokojivá, tak se máte na co těšit. Anthony Hopkins je ve dvojroli (dá-li se to tak říct) fenomenální a rozhodně nese celý film na svých bedrech. A musím říct, že mě až překvapilo, jak dialogově dynamická, vtipná a sprostá podívaná to chvílemi byla. William Goldman se nezapře. Když to nějak shrnu - bát se určitě nebudete, ale budou vás zajímat dobře vykreslené postavy a vnitřním konfliktům hlavního antihrdiny budete naprosto věřit. ()

Anderton

Slušný psycho-horor-thriller, ktorý je ale skôr drámou jednej nešťastnej rozdvojenej duše. Ono je vlastne všetko na svojom mieste, Hopkins nemá chybu, bábka je dostatočne creepy, hutná atmosféra odľahlej oblasti v lese pri jazere, temná sedemdesiatková depka, ale napriek tomu to tak úplne nešľape, čo je škoda a film pôsobí tak trochu ako mierne drahší televízny produkt. Celé sa to rozbehne až po hodine, čo je asi trochu neskoro, na konci ale prevládajú pozitívne dojmy. Ak môžeme v súvislosti s týmto žánrom o niečom podobnom hovoriť... mám na mysli samozrejme hodnotenie kvality. ()

misterz

Po pár minútach som si myslel, že to bude katastrofa, no nakoniec to nebolo až tak zlé. Veľkým plusom je nesporne herecké majstrovstvo A. Hopkinsa, ktorý to tu rozbalil naozaj vo veľkom štýle. Ani námet nebol zlý, no pomalé a nezáživné zoznamovanie sa s postavou Corkyho bolo v prvej polovici snímku dosť útrpné. Tiež ma neoslovila výstavba príbehu, aj keď nosná kostra dejovej linky bola dobrá. Druhá polovica a hlavne koniec snímku už konečne ponúkli slušný psychothriller. Síce ani náhodou neišlo o horor tak ako sľubuje žánrová nálepka (až na jednu scénu so zrkadlom, ktorá bola mierne mrazivá), no Corkyho plné odhalenie po psychickej stránke prinieslo svoje ovocie. Škoda tej prvej polovice. Lepší priemer. 65/100 ()