Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

D.Moore

Pokud máte rádi zlověstně tiché, pozvolna se rozjíždějící filmy, které jsou ale tak fantasticky zahrané, že se od nich stejně nedokážete odtrhnout, neváhejte. Spíše než horor je ovšem Kouzlo psychologický thriller, v němž Anthony Hopkins naprosto září a plíživý soundtrack Jerryho Goldsmithe s jednoduchým ústředním motivem hraným na foukací harmoniku patří k těm soundtrackům, na které nezapomenete. ()

PKD

V podstatě dosti špičková záležitost a opět, totálně 70tková se vším všudy. Zlověstná Goldsmithova harmonika v pozadí to perfektně doplňuje. Viděl jsem verzi s ještě klasickým dab. tam též nemá co vytknouti, i když by mě pochopitelně zajímal i orig. zvláště kvůli Fatsovi. Dal bych i plný počet, ale ten ´´konec´´ mě poněkud vytočil. Ovšem, zda jest toto horor...tak to bych se hádal. ()

Frajer42

Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

Goldbeater

Kouzlo daleko lépe funguje jako psychologické drama než horor, protože ty žánrové propriety, které se zde zákonitě musí odehrát, přichází bez nějakého překvapení a v poměrně klasické formě. Přesto pokud vám už na plakátu ústřední břichomluvecká loutka připadá velmi znepokojivá, tak se máte na co těšit. Anthony Hopkins je ve dvojroli (dá-li se to tak říct) fenomenální a rozhodně nese celý film na svých bedrech. A musím říct, že mě až překvapilo, jak dialogově dynamická, vtipná a sprostá podívaná to chvílemi byla. William Goldman se nezapře. Když to nějak shrnu - bát se určitě nebudete, ale budou vás zajímat dobře vykreslené postavy a vnitřním konfliktům hlavního antihrdiny budete naprosto věřit. ()

honajz2

Popravdě jsem od toho čekal víc. Tohle má skvělý rozjezd, ale pak je docela dost jasné, oč se bude hrát a než se to naplno potvrdí, je vše před tím ještě poněkud roztahané. Umí si to sice udržet atmosféru po celou dobu a i přes odhalení všech karet to je stále napínavé a takové i hodně, hodně, hodně lehce psychologické, ale dojmy mi pak dost pokazil závěr, který se za mě prostě nepovedl. SPOILER Fakt jsem čekal, že nožem zabije tu loutku, ne že se spolu s ní vydá na onen svět. Tohle je prostě odbyté a nechci si tu honit triko, ale varianta, která mě při sledování napadla, je chytřejší, propracovanější a víc sedí do celku, než tohle. KONEC SPOILERU Ale vlastně se tu ani nepřechvaluji, tohle napadlo už víc lidí. Není to tedy špatné a i když jsem neměl jinou možnost, než to vidět v dabingu (který teda za moc nestál, co si budem), měl jsem možnosti si to i přepnout na angličtinu, což jsem taky občas udělal a musím uznat, že v něm je skvělé namluvená loutka a že i mladý Anthony Hopkins je velmi dobrý, jen v tom závěru mi přišlo že krapet přehrává. Na čtvrtou hvězdu to ale pro mě prostě není. Silné 3* ()

• Břichomluvecké loutky byly vyrobeny tak, aby vypadaly jako Anthony Hopkins. (Chatterer)

Časové pásmo bylo změněno