Vánoční rande

(TV film)
  • USA 12 Dates of Christmas (více)
TV spot

Kate usiluje o návrat bývalého přítele Jacka a myslí si, že nejvhodnějším dnem, kdy by si s ním mohla promluvit, je Štědrý den. Kvůli tomu zruší rande naslepo se sympatickým Milesem. Dozví se ale také, že Jack má novou známost a je zjevně zamilovaný. Zvláštní hrou osudu dostane Kate šanci prožívat tento Štědrý den dvanáctkrát po sobě. Nakonec se rozhodne přijmout, co se jí pokaždé nabízí - milující rodinu, skvělé přátelé a Milese, ze kterého se vyklube úžasný chlapík. Jenže právě v momentě, kdy už si začíná myslet, že vše nakonec dobře dopadlo, hodiny odbijí půlnoc a Kate čeká další naprosto stejný Štědrý den. Pokaždé se dozví něco víc nejen o druhých, ale i o sobě, až nakonec pochopí, kde je její štěstí. (TV Nova)

Jirkacek

Americkou komedii Vánoční rande z roku 2011 jsem zahlédl v rámci vysílání televize Nova, ale to už byl děj za svou polovinou a tak jsem se na něj dál nedíval. Rozhodl jsem se totiž, že se na něj ještě tentýž večer podívám od začátku, což se také stalo. A tak jsem se během 92 minutového filmu seznámil s Kate Stantonovou (Amy Smart), která musela od určitého okamžiku prožívat Štědrý den znovu a znovu. A to včetně rande naslepo s mužem jménem Miles Dufine (Mark-Paul Gosselaar). Během opakujících se situací musel přijít na to, jak přerušit cyklus a pokusit se získat zpět svého bývalého přítele Jacka Evanse (Benjamin Ayres). Nebo by měla pronásledovat Milese nebo něco jiného? První den Kate navštívila Jacka a zjistila, že už má jinou ženu Nancy (Jennifer Kydd), se kterou večer odjel na chatu, kde ji požádal o ruku. Kate se vrátila domů a o půlnoci se vše vrátila zpět do okamžiku, kdy omdlela v obchodním centru. Druhý den si myslela, že se Jack už oženil a tak se ani nesetkala s Milesem v baru a strávila den po svém. Poprvé si všimla také muže, který se marně pokoušel ozdobit světly vánoční hvězdu na ulici. Třetí den vařila se starší sousedkou večeři a pekla medovou buchtu, ačkoliv předtím nikdy nekuchtila. Čtvrtý den pařila s Lee, přítelkyní od muže se světly a pak do jejího bytu přišel Miles s jejími rodiči. Poprvé se mezi nimi začaly objevovat náznaky lásky, ale rande v baru zničilo nedorozumění s mužem jménem Toby (Joe MacLeod), který také v kavárně čekal na rande naslepo. Pátý den zavolala nečekaně svého přítele a pak s Milesem zdobili vánoční strom starými ozdobami. Konečně byla ráda, že se její otec oženil se Sally, která nahradila její zesnulou maminku. Večer pak seděla vedle své sousedky na půlnoční mši a pak se opět ocitla na samém začátku dne. Šestý den upekla buchtu se sousedkou a pak pozvala k sobě domů Lee a kamarádku z práce Miyoko (Laura Miyata). Zdálo se, že ji napadlo, jak pomoci třem z nich s jejich milostnými životy a to včetně muže jménem Jim, který se nad ní vždy skláněl v obchodě, když omdlela. Sedmý den zašla s Milesem na hokej, který on hrával a pak si šli zabruslit na kluziště a do Prospect Parku, který on částečně projektoval. Ale opět to nedopadlo nejlépe a nastal osmý den. Svými nově získanými pekařskými dovednostmi udělala jídlo rodičům a Milesovi. Nicméně jí došlo, že Jack nekoupil Nancy prsten a když to nahlas vyslovila, Miles se naštval a odešel. Devátý den se Kate utápěla v sebelítosti. Desátý den se jí podařilo spravit krachující vztah Lee a muže se světly a také pomohla dalším lidem. Jedenáctý den se sešla s Milesem na anonymním rande a uvědomila si, že ho čím dál více raději. Nastal poslední, dvanáctý den, kdy domluvila setkání osamělého muže z baru Tobyho s kamarádkou Miyoko, která neměla žádného přítele a toužila po něm. Pak představila svou sousedku Margine staršímu muži z obchodu Jimovi a ti našli společnou řeč. Muž se světly a Lee definitivně obnovili svůj vztah a on ji požádal o ruku. Všech šest bylo pozváno k rodičům na večeři. Přivedla také sestřinu rodinu. Vše tedy bylo v ideální rovině a to včetně jejího rande s Milesem, s nímž se před půlnocí políbila a tím bylo zrušeno prokletí opakujícího se dne. A byl konec pěkného filmu, který se mi docela líbil. Pravda je, že tento snímek byl romantický až na půdu a někdy filmařům do scénáře spadlo hodně cukru, ale i to jsem přežil. Hodně se mi líbilo, že se v něm našel prostor i na nějaký ten humor, ale tím hlavním důvodem proč jsem se na něj vůbec díval, bylo cestování časem. Toto téma bylo vždy mým nejoblíbenějším a i když v podstatě tyto filmy kopírují slavný snímek Na hromnice o den více, nelze jim upřít nějaký originální prvek. Měl jsem trochu obavy z toho, že mi jména herců nic neříkala, ale na druhé straně jsem byl zvědavý, jakou zábavu tento film nabídne. A rozhodně mne nezklamal, i když to tedy byla pořádná romantika na entou. Při závěrečných titulcích jsem však byl docela spokojený. Suma sumárum, snímek Vánoční rande ode mne získal tří štědrovečerní hvězdy ***. () (méně) (více)