Undo

Hudba:

Remedios

Ecuši Tojokawa

pijavica

5,0/10 To Lhurgoyf: nemyslím si, že by Undo malo neviemaký hlboký zmysel, aj keď ja tiež nepatrím medzi znalcov umenia. Celý film mi prišiel iba ako variácia - na zobrazenie nejakej zaujímavej úchylky (holt Japonci sa v tom nejako vyžívajú), na hudbu (Morriconeho Vtedy na Západe), a na špecifickú poetiku (ktorá akoby ešte trochu tápala - jeho neskorší film Pikunikku mi v tomto ohľade prišiel ucelenejší). ()

Lhurgoyf

Mladá Moemi, po nedostatku pozornosti a lásky od svojho pracovne vyťaženého manžela Yuika, začne trpieť podivným syndrómom, nútiacim ju všetko zväzovať. Áno, najskôr začne špagátom zväzovať knihy, jablká, korytnačky i penové bublinky (!!), a s postupujúcim časom a prehlbovaním symptómov i samú seba (na japonský bondage však môžete rovno zabudnúť)... Shunji Iwai, známy svojimi veľmi osobitými filmami, opäť tradične pracuje s reálnymi, takmer až neotesanými zábermi, podivným ultrablízkym zoomom, tichou atmosférou a pomaly odvíjajúcim sa minimalistickým dejom. Keďže film je vpodstate bez konca a balancuje na okraji artu (a ako je známe, ja art nemusím), výsledné dielo na mňa veľmi nezapôsobilo. ()

mrtvej pes odpad!

Muži jako pan Iwai si myslí, že ženy jsou submisivní a na nich naprosto závislá mimina s kozama, ale svůj šovinismus zbaběle schovávají za těžkej "dýp". ()