Akame ga kill!

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Horor / Psychologický
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Tecuja Taširo (komiks), Takahiro (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Sóma Saitó, Sora Amamija, Jú Asakawa, Mamiko Noto, Jošicugu Macuoka, Hitomi Nabatame, Kana Hanazawa, Hozumi Góda, Eidži Takemoto, Masami Iwasaki, Satoši Hino (více)

Epizody(24)

Mladý bojovník Tacumi se vydává spolu s dvěma přáteli do hlavního města císařství, aby získali peníze pro svou chudou vesnici. Cestou však Tacumi narazí na členy nechvalně proslulé odbojové skupiny zabijáků s názvem Night Raid, kteří jej přesvědčí o prohnilosti hlavního města a aristokracie. Tacumi se tak rozhodne přehodnotit své původní záměry… (Hromino)

Mike.Myers

Super poutavé anime! Nevím jestli jsem tak hloupej, nebo to bylo tak dobře skryté? Mluvím o postavě Tacumiho, která v celém příběhu vystupuje jako hlavní postava a ve finále je to opravdu o Akame. Aby jste si to uměli představit. Je to jak kdyby jste v seriálu Naruto shippuden sledovali příběh Kakashiho a nakonec to hlavní udělal Naruto. ()

Scalpelexis

Krásný příklad, jak bipolární reakce muže anime vzbudit. Budu stát na té straně těch zklamaných a považovat Akame ga Kill! jako silně přeceněnou záležitost. Problém je, že tomu tak vůbec nemuselo býti! Seriál se zpočátku stylově kroutil z pozice barevně milého fantasy o sympatické bandě zabijáků do příjemně napínavé rubačky o nekonečných chodech nových soupeřů až to salto mortale dopadem neustál a skončil v bahenní kaluži trapně naporcovaných těl s těžce přidanou hodnotou senility. Po výborném začátku si člověk pochvaluje, jak se Akame ga Kill! uspěšně snaží vyhýbat zaběhlým klišé šónenů, nabízí dobré gagy, smysluplný děj a jasný cíl. Postavy se nám netváří, že by měly být jen umělým a plochým nástrojem k nekonečnému předvádění dalších a dalších nových schopností s misí "Najít a zničit". Jistě, přerod z rozmanitých barev hlavního města do temných zakoutí potřísněné krví by stále nic nenaznačoval a i klasická nesmrtelnost u jinak nedoknutelných hlavních představitelů nám byla nezvykale, ale vítaně odepřena. Jenže jakmile nám pár pozitivních a hodně negativních protagonistů opustí scénu a začnou je nahrazovat zbytečně jiní, tak víte, že je o průšvih zaděláno. Akame ga Kill! si začne idiotsky podkopávat svou hlavní ideu (kdy se postavy snaží si získat vaší přízeň, aby byly následně necitlivě oddělány) přeřazením na vyšší stupeň rychlosti, kdy si pak nestíháme udělat ke komukoliv vztah a tím se stáváme k smrti i těch nejmilejších naprosto apatičtí. Scénář si doslova začne dělat z celého světa naprostou legraci, zavedené principy položí na hlavu, logika doposavadního chování všech hrdinů nabere nesmyslné obrátky a nechá se zaplavit všema těma klasickýma klišé, kterým se tak doposud bránila (vskutku nesnáším, když každý lotr musí pochválit hrdinu, kterému se podaří uhnout jeho úderu). Konečný Battle Royale připomínajíc souboj Ryuko a Satsuki z Kill la Kill byl už pro mě emočně vyprahlý, protože se nemužu zbavit dojmu, že přeživší postavy byly snad vybrány hodem mincí (proč se seriál jmenuje po postavě, která se celou dobu na plátně minimálně vyskytuje?). Co naplat, že se na to hezky kouká? Znechucení po finalních dílech je nezměrné a s opravdovou nelibostí tomu nechám průměrné hodnocení, i když si ho z mého pohledu nezaslouží. ()

Jeoffrey

Začalo to tak hezky... Když jsem viděl začátek první episody s tím veselým hrdinou na své důležité misi ve všech těch veselých barvách, tak jsem si říkal, další sympatické fantasy anime. Když narazil na Leone a ta ho okradla, říkal jsem si, že to asi bude i vtipné a když se ho ujala ta bohatá dívka a pozvala ho domů, tak jsem měl hřejivý pocit a nadšení, že půjde i o sociální témata... Během následujících minut jsem byl krutě profackován (obrazně řečeno) a zjistil, že nic není tak veselé a hravé, jak se mi zdálo, ale že mám před sebou dost drsnou záležitost, kde i ty nejroztomilejší postavičky mají nějaká tajemství, kde ti dobří jsou vlastně ti špatní a kdo ví zda jsou vlastně vůbec dobří, když vraždí lidi, i když vlastně jen ty opravdu špatné. Zkrátka nic není tak jak se zdá... Toto překvapivé vystřízlivění, ta náhlá změna tempa a celkové nálady mě okouzlila a já tušil, že tohle bude hodně dobré. Ani další díly mě nezklamaly, tempo a nálada se měnila tak často, že mě to nepřestávalo bavit a začal jsem si některé postavy docela oblibovat, což byla ale další chyba... V současné době je, jak jsem vysledoval, velmi populární nechat sem tam některou z postav zemřít, ovšem autor Akame ga Kill toto dovádí skoro až k absurdní dokonalosti, s kterou by se mohl rovnat maximálně tak George R.R. Martin a jeho slavná Píseň ledu a ohně (pro málo sečtělé zjednodušeně řečeno Hra o trůny). Na rozdíl od tohoto fantasy díla však Akame ga Kill nemá příliš hluboký děj a tak se to s přibývajícími episodami víceméně zvrhává v cosi podobného Mortal Kombatu (boji na život a na smrt) a místo problémů s bojem proti zkažené společnosti a řešení sociálních témat se divákovi nabízí jen otázka, kdo tohle vlastně přežije? Přesto jsem byl stále nadšený a odhodlaný tento rébus vyluštit a tak jsem se uchýlil k něčemu, co běžně nedělám a přečetl mangu. S blaženým pocitem jsem zjistil, že manga je stejně náladová jako anime a že brutality a opravdu drsných scén je zde snad ještě víc než v anime (jak už to tak u mangy bývá), což ve mě zanechávalo němý úžas a kombinaci dokonalého uspokojení s lehkou pachutí, neb materiál, kterému jsem se oddával byl místy opravdu hodně drsný. Byl jsem přesvědčen, že toto anime bude jedno z mých oblíbených, ale jak už to tak bývá, i zde jsem byl nemile překvapen. Ke konci anime se děj značně urychlil a některé opravdu drsné pasáže (Wild Hunt a jeho řádění) a romantická zápletka (s kým vám neprozradím) byly vynechány a příběh byl lehce upraven (za což jsem v rozlícení musel srazit * dolů). Bylo zřejmé, že autoři míří ke konci a lehce tuším, že druhá série nebude a tak vlastně jediné co mi v posledních dílech z anime zbývalo vyřešit, byla odpověď na otázku, kdo přežije? V tomto aspektu jsem byl opět několikrát nemile překvapen a z mnou vyvolených a oblíbených to přežila pouze jedna postava (která, to se nechte překvapit)... Když to shrnu, Akame ga Kill není anime pro citlivé, romantické povahy, není to anime pro vyznavače složitého příběhu a komplikovaných zápletek, ale věřím, že si ho oblíbí milovníci jednoduchosti, náhlých zvratů a čiré akce s přemírou kresleného násilí. 7,3/10 () (méně) (více)

Nyan

Směs taškařice a řezničiny, po prvních dílech ve mě zanechává rozporuplné pocity. Druhá polovina seriálu pro mě byla o hodně stravitelnější, pubertální vtípky ustoupily na pozadí a v napětí mě udržovalo, že žádná z hlavních postav nebyla "nesmrtelná", během epizody mohl umřít v podstatě kdokoli. V závěru jsem tedy rád za svižné akční fantasy béčko a zvyšuji své hodnocení ze tří na čtyři. ()

Saraph

Než jsem začal psát komentář, musel jsem prostě počkat na konec. To je z důvodu, že mě tohle anime pokaždé dokázalo něčím překvapit. Kdybych měl svůj názor shrnout do jednoho souvětí, vypadalo by to asi takhle: Je to super, ale je to vlastně i docela blbost. MÍRNÝ SPOILER Konečně anime, kde si člověk nemůže úplně říct „Dobře, tohle je hlavní postava - ta přežije všechno." Ono se tam umírá a ne zrovna málo. Je to vlastně takový George R. R. Martin v japonském stylu. Boje jsou hezky udělané, není to taková ta Dragon Ball nuda. Co se mi ovšem dost nelíbilo byly ty kecy. Každý furt mele něco o morální stránce a každý furt někomu něco vyčítá. To by tak nevadilo, ale ono to často zní opravdu kýčovitě. Nebudu si nic nalhávat, scénáře v anime většinou nebývají nějak extra kreativní, ale tohle byla tedy síla. Akame ga Kill! ovšem není žádné intelektuální anime, tudíž toto se dá jakž takž ještě překousnout či přeskočit. Mimo to si myslím, že čtyři hvězdy jsou zasloužené. ()

• Zemní drak, kterého Tatsumi v 1. epizodě porazil, je také znakem skupiny Night Raid. (Natami)
  • Všechny epizody obsahují ve svém názvu slovo: Zabij. (Gucak)
  • V japonštině je jméno hlavní antagonistky Esudesu slovní hříčkou na frázi „S, desu,“ což znamená „Jsem sadist(k)a“. (spacemaster)