Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

Jara.Cimrman.jr

"Cyklisté, kteří už závod jeli, se sem zpátky netěší a nováčci, nezvyklí jízdě v pelotonu, brzy zjistí proč." Peklo Západu se mi dost líbilo. Skvělé tratě, báječná příroda a žádné taktizování. Hned jsem dostal chuť si v osmdesátkovém rytmu s bratry Summersovými zakmitat nohama v pedálech. Na můj vkus se tedy příliš často přehazovalo ze zábavné cyklistiky do lékařského dramatu, ale všechno mi vynahradil trénink s rychlým Eddiem, švindlování tlustého kuželkáře Randolpha v posilovně a samozřejmě výměna triček mezi Becky a Davidem. ()

dobytek

Kevin Kostěj se celkem snaží, ale z filmu, jehož hlavní náplní je jízda na kole, se prostě nic moc vyždímat nedá. Sledovat stádo cykloidů v přiteplenejch trikotech, jak funěj do kopců a u toho hraje příšerná hudba z 80. let, je pro mě docela utrpení. Tento film mi tak utkvěl v paměti hlavně proto, že tam hrála "ta holka z Komanda". Nicméně nějaký lepší momenty se tam i našly. Třeba John Amos nutící svýho tlustýho syna cvičit. ()

c.tucker

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

Zagros

Vítězové jsou sportovní film o cyklistice, který jsem viděl jako mladý náhodou. Cyklistika mě jinak moc nebere. Samotný film nevystoupí z klasické šablony sportovního filmu. Je ale slušně natočen a dobře obsazen (Kostner a sympatická Rae Dawn Chong). Spoiler: Dodnes si pamatuji jednu jejich fintu, kdy se utrhnou dva jezdci a jeden z nich tomu druhému ujede. Když pak celý peloton dojede ten únik, jsou všichni překvapení, že dojeli jen jednoho a druhý ujel. To bylo úsměvné už tehdy a z pohledu dnešní cyklistiky je to úplně mimo. Nicméně mě film zabavit po celou svoji délku dokázal, nechávám slabší tři hvězdy. Na opakování a doporučení to ovšem není. ()

Faidra

Protože jsem jedním z těch cykloidů, o nichž se tu zmiňuje dobytek a protože považuju funění do kopce za poněkud zdravější zábavu než vysedávání u PC, nebyla jsem tímhle filmem nijak zklamaná. I když jsou Vítězové všechno možné jen ne originální, převratní a objevní, po návratu z dalšího dobrovolného cyklistického mučení s krycím názvem Šlapej nebo zemři bylo docela příjemné dívat se, jak se pro změnu potí Kevin Costner. ()

• Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)
  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)
  • Muzzinyho přezdívka ve filmu je "Kanibal". "Kanibal" byla také přezdívka skutečného pětinásobného šampiona Tour De France Eddieho Merckxe, který se objevil ve filmu. (c.tucker)