Salem

USA, (2014–2017), 29 h 43 min (Minutáž: 43–60 min)

Hudba:

Tyler Bates

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, Stephen Lang (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál odohrávajúci sa v násilnom období 17. storočia v Massachusetts poodhaľuje oponu smutne známych procesov s čarodejnicami v meste Salem, ako aj nevysvetliteľných, nadprirodzených udalostí, ktoré poháňali dianie počas tejto temnej stránky amerických dejín. Bosorky sú skutočné, ale nie sú také, ako ich vidia ostatní.
Hlavnými postavami seriálu sú John Alden (Shane West), ktorý sa vracia z vojny a nachádza svojho priateľa Cottona Mathera (Seth Gabel), ako riadi procesy s čarodejnicami. Stretáva aj svoju bývalú lásku Mary Sibley (Janet Montgomery), ktorá je vydaná za staršieho, no bohatého muža, Georgea Sibleyho (Michael Mulheren). Napriek nepriaznivým okolnostiam a prostrediu riadiaceho sa pravidlami puritánskeho života, sa vzťah medzi Johnom a Mary opäť obnoví. (Incantator)

TheSompeque

Seriál o čarodějkách s horrorovým nádechem. Atmosféra tehdejší Ameriky jde cítit a já si u sledování nemohl stěžovat. Skvělý seriál. ()

helraiser

Nemůžu si pomoc, ale tohle mi opravdu neskutečně sedlo, středověk, čarodějnice a všechna ta špína a brutalitka kolem toho to je prostě moje. Škoda, že to třetí sérií končí, mělo to opravdu velkej potenciál, ale bohužel ho nevyužili,ale i tak jsem spokojenej. ()

Ergon

Seriál Salem zachycuje téma, které má potenciál - čarodějnictví. Nicméně mu chybí šťáva. Celoseriálová zápletka se rozvíjí pomalu, až po čase začne nudit. Končím po šestém díle! Nedokoukaný seriál se ani neodvážím hodnotit (aktuálně bych mu dal 2*). Možná se k němu někdy vrátí, ale... ()

Kjubatura

Musím uznat, že pilot mě zas tolik nezaujal, ale další dva díly, které sem shlédl mě pomalu přesvědčují, že to nebude zas tak špatný seriál, i když je ještě celkem brzo hodnotit, prozatím dávám 3 hvězdy, uvidíme jak se celý seriál bude vyvíjet a kam se bude ubírat.// Po 7. díle, stále lepší a lepší, přidávám další hvězdu, jelikož začalo platit "lepší zabít sto nevinných, než nechat jednu čarodějnici žít".// Po posledním díle mohu říct, že sledování seriálu nebyla v žádném případě ztráta času, hezké finále, zůstalo toho dost nevyřešeného do další série, proto nezbývá než čekat, celá série si zaslouží 75% (tedy 4*) ()

Jeremiasz

Miluju, kdyz mistni nebozaci hodnoti serialy po pilotu. Jedine co muzu rict, ze tenhle serial proste zrejme nezapada do beznych skatulek a precijen vyzaduje elementarni znalost tehdejsich udalosti a nechat se zaroven manipulovat otazkou "co kdyby" ()

Wecfarien

Hororové výjevy jsou to jediné, co diváka může znepokojit, protože nějaké intelektuální znepokojení při úrovni dialogů skutečně nehrozí. ()

davistercz

Pilotní díl byl výborný, místy i děsivý a herecké obsazení? Bez sebemenších výčitek. Po prvním dílu šlo vše dolů, jak už to tak bývá. Díly nudí a akce? Chce se mi brečet. Natěšenost byla velká, ale zklamání bylo ještě větší. ()

ShosannaS

Stáhla jsem si šestej díl, s tim, že na to teda někdy kouknu, jakože při lakování nehtů, nebo tak, ale pak jsem k tomu sedla a říkám si, aby mi z toho ty nehty neslezly, tak jsem to zase smazala a končím se sledováním. Možná kouknu na poslední díl, ale myslim, že se tam bude dít pořád to samý. Next, please. ()

Dixieboy

Seriál o čarodějnicích, které vůbec nic nedělají a nechají se ohrožovat... krásných kostýmech a ucházejících kulisách... příšerné paruce hlavní mužské postavy... a výborné úvodní znělce. Druhá řada už nabízí mnohem větší maso... a taky... jedinečnou LUCY LAWLESS :) ()

Ereniss

Nakonec mě seriál přesvědčil, že to nebude jen takový průměr, kdy epizodu zkouknu a dál po tom neštěkne ani pes. Od té chvíle, co do Salemu přijel ten šílený inkvizitor, šlo to rapidně nahoru. Konec hodně povedený, troufám si říct, že pro mě lepší, než u přeceňovaného Sleepy Hollow. ()

Scaevola

Nevkládal jsem do tohoto díla žádné velké naděje obávaje se třeskuté teenagerovské modernosti nebo rigidní věrnosti faktům... a přes všechno váhání jsem byl příjemně překvapen. Dostal jsem přesně to, v co jsem u seriálu věnovaném čarodějnicím doufal: Není ani přehnaně realistický jako "The Crucible", ani jednoduše krvavý a efektně přímočarý jako "Hansel und Gretel: Witch Hunters", ani lacině vyšperkovaný a vzdálený podstatě jako "AHS: Coven". Temná atmosféra těžící z opravdu všech dostupných motivů je doplňována přehlídkou postav, jimž všem svým způsobem fandíte, byť víte, že se nutně musí navzájem vybít, a ani fantastické prvky nejsou přehnané nerozdírajíce zbytečně věroučné nesystematičnosti. Z mého ryze subjektivního pohledu je tento příběh jednoznačným králem léta 2014. Uvidíme, co přinese další řada. - Druhá řada nadějně pokračuje v nastaveném kursu, přidává několik málo postav, z nichž většina nese skutečný význam pro vývoj příběhu, a kombinuje nová spojenectví přesně podle pravidel matematické kombinatoriky a zajetého modelu druhých pokračování. Jako poněkud slabší se jeví motiv "ničivých" neštovic, jichž by si sotva někdo ve výpravě všimnul (ctihodné puritánky beze změny chodí po zametených ulicích), kdyby o nich některé postavy sem tam neprohodily několik slov, a dále pak ufňukaný závěr, když se poslední čtyři episody řeší zápletka, která by sotva nasytila jedinou. Vše korunuje zbytečné přelévání pozornosti k mnohokrát viděným apokalyptickým momentům "zkázy celého světa", výživnější je přitom tradičně dopad magie přímo na postavy, především na mladé manžele Matherovy. Trochu se obávám třetí řady. ()

esmoke

První seriál stanice WGN America, odehrává se v 17. století ve městě Salem, kde právě probíhají nechvalně známé čarodějnické procesy. ▐1. série (13 dílů) *** ▐2. série (13 dílů) ***▐ Salem se dočká třetí série! ()

brasek

Zo začiatku vcelku kvalitný dramatický seriál s viac ako len hororovým nádychom. V jednotlivých častiach postrádam gradáciu deja, miestami by som privítal viac napätia, prípadne lakačky, inak vcelku spokojnosť. To čo postrádam v I. a II. sérii očakávam v treťom pokračovaní. ()

LadyRainier

Hodnocení těsně po zkouknutí 1.série: Doporučuji všem, kteří se na to začínají koukat, ať to nevzdají po prvním, druhém, nebo třetím díle(já sem se k tomu sedmému prokoukala fakt jen silou vůle :-)) ...Věřte, že po nástupu Stephena Langa si to užijete naplno. Nebudu zbytečně spoilerovat (až na tu smrt drahého otce v posledním díle - mohl si to sakra s tou Mary trochu víc rozdat), finále bylo skvělé, takže naladěná rozjet 2.sérii na 100%. Hodnocení 2. série: Lucy Lawless se snažila, ale Langova "Increase Mathera" mi nějak plnohodnotně nedokázala nahradit. Zajímavý vývoj postav Cottona a Anne. Prvních pár dílů nic moc, připomínalo mi to přesně sérii první, po půlce (přesněji poté, co si Mary zavolala pomoc - a tím mi udělala velkou radost alespoň na dva díly) se to perfektně zvedlo a byla jsem spokojená až do konce, no i když možná by bylo lepší 2. sérku o pár dílů protáhnout, nechat starouše z pekla aby s Mary všechno skončili a bylo by to lepší ... Co mi taky trošku vadilo, bylo to malý smrádě, děti ve filmech a seriálech obecně nemusím. Občas teda dost nechutnosti (což nebylo na škodu), a i když ropucha do pusy v první sérce byla na "vrhnutí", krysa je ještě horší ... Hodnocení 3. série (po 4.dílu): Tak zatím zklamání, je to takové nemastné neslané. Nic moc se neděje ..připomíná to začátek 1. série ...Lang pryč, Lawless pryč, žádná náhrada ...no uvidíme dál ... ()

Horus8

Pokaždé když jsem to chtěl jít vypnout, tak tam byla nějaká úchylná scéna / viz. ropucha, orgie v ropě atd. / , která říká "dej tomu čas" ale když se jeden z hlavních hrdinů začal podobat Richardu Krajčovi aliaz. českému B.P. tak si říkám, že asi už ne... ()

Aleais

Keď som počula o Saleme, najprv som ho chcela odignorovať, lebo mám veľa seriálov rozpozeraných. Potom som naň narazila online a tak som sa rozhodla pozrieť si aspoň prvú epizódu. Avšak som na vážkach, či v tom budem pokračovať, alebo nie. Čakala som niečo iného, viac čarovania, viac varenia nejakých elixírov, skutočné procesy s čarodejnicami, skutočnými čarodejnicami, ktoré by na poslednú chvíľu vďaka čarom utiekli hrobníkovi z lopaty. Takto je to len zatiaľ nudný seriál o temnom stredoveku a prepnutosti ľudí. ()

GIANNIS

Od prvniho dilu me to zaujalo.Slusne vypraveny a zajimave pojaty.Slusny triky a ani herci nebyli spatni.Rozozhodne jsem se nenudil.70%.Technicka poznamka,nema to 9 dilu,ale 12. ()