Sisu (2022)

Prostě kvalitní řež jak ma bejt. 3 hvezdy za film a čtvrtou, že pes přežil

Duna (2021)

Kamera super, hudba fajn, triky raky hezky (tak akorat) celej film ma takovou komorni atmosferu. Vyssi hodnoceni nedam, protoze celej film ac se solidni stopazi, koncem jen nastve, neb kdyz uz se ma neco zacit dít, je konec

Van Helsing (2016) (seriál)

Postapo? Super! Upíři? Fajn. Dracula a VanHelsing jako ženský? Tady už čichám problém. Opravdu baví mužské postavy, ty ale hraji jen druhé housle, duraz je zde kladen na ženy všech barev a jejich proporcionálnímu vyvážení a v teto násilné feminizaci je problém. Ženy musi hybat dějem za každou cenu, je jedno, že jsou mizerné herečky (krom Hefner, ale ani ta tu nepodala zrovna oslnivý vykon), navic některé charaktery postavené jako zeny jsou fakt na pěst. Koukat se na to celkem dá, jako vata, nez prijdou dalsi série tech opravdu dobrych seriálů, to poslouží celkem dobře

Monster Hunter (2020)

Tenhle film je prostě jako hamburger - furt se to žrát nedá, ale čas od času na něj má člověk strašnou chuť a pak přijde vhod. Hodnotit to nemá smysl, já si u toho fajn odpočal jako u téměř každého Andersonova filmu

Ledová archa (2020) (seriál)

hodnotit technickou proveditelnost ledove archy na kolejich je mimo, vlak je ciste symbolika lidske spolecnosti, kastovniho systemu, ktery funguje vsude na svete a v pripade globalni katastrofy by opet fungoval na jakekoliv arse at pod zemi, na vode nebo ve vesmiru. Vlak ji ovsem umoznuje ukazat pouze v horizontalni rovine, coz umoznuje urcite zhusteni pribehu. Scenar mi neprijde vubec spatny, herecke vykony jsou vesmes prumerne, nicmene ma to dynamiku. Nejslabsi clanek je Diggs, jeho neochvejny fanatismus za "spravedlnost" je nejen nudny ale ani mu to nezeru. Je to cle klisoidni? jasne. Bylo to tu uz? hodnekrat. Bavi to? me ano a musim priznat, ze mnohem vic nez filmova predloha

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Za mě prostě super, dlouho jsem se tak nezasmal. Nchci tuhle ročenku kazdej rok

Střípky ženy (2020)

Díky tomu filmu vím, jak bolí porod, že rodit doma je fakt hazard a že LaBeouf má malyho pindoura. Informace hodné 2 hvězd

Chicagský tribunál (2020)

Obecně mám rád filmy že soudní síně, asi to začalo 12 rozhněvanými muži a tenhle opravdu stojí za shlédnutí. Možná i proto že my Češi máme bohaté zkušenosti s politickými, zmanipulovanymi procesy. Baron Cohen odvedl vynikající herecký výkon a upřímně něco takového jsem od AliG Borata nečekal ani ve snu. Od Redmayne jsem to čekal a nebyl jsem zklamán a Keaton taktéž potěšil. Nicméně film je mnohem větší. Ukazuje nám plný rozsah toho, k čemu vedla válka ve Vietnamu na domácí USA půdě a že za protesty nebyly jen hippie holky strkajici kytky za klopy policajtů