Králové videa (2020)

Velmi kvalitně udělaný dokument o příšerné amatéřině a posléze šmelině, která na cca 10 let ovlivnila mnoho z nás a zároveň solidní svědectví o vynalézavosti českého člověka aby ukojil hlad po videobraku "ze západu". 3* za dokument + jedna za Hejmu a jeho komentáře v něm

Vyproštění (2020)

Hodnotím pouze kvalitu provedení a natočení akčních scén, je to svěží, dynamické a baví to. Vše ostatní stojí za prd, ale vůbec to nevadí, protože toho ostatního tam zas tak moc není

Králíček Jojo (2019)

"Zivot je krasny" to zrovna neni a podle meho scenky s Hitlerem jsou nejslabsi a taky nemam uplne rad michani srandy se smrtelne vaznymi tematy. Ale ten film je vazne dobrej. Podle ukazek jsem cekal velkou prcu a vubec jsem nebyl pripraveny na tech par az skoro brutalnich momentu. tech nekolik komedialnich vlozek me uplne rozborilo (napriklad venceni klonu...) a Davis hraje jako starej mazak, nicmene moji hvezdou filmu je Sam Rockwell.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

navrat k detailnim remeslnym serialum stylu PrisonBreak. ma samozrejme par slabsich mist a oslich mustecku, ale za me jeden z nejlepsich serialu vubec se super obsazenim. A pustte si to v originale

Parazit (2019)

asi teda nejsem fajnsmekr. prvni polovina fakt dobry, ve 3/4 jsem si zacinal rikat ze se to zacina srat a zaverecne vyusteni v naprosto zbytecny masakr jsem vubec nepochopil. Smysl switche z celkem vtipne komedie v supervazny jatka me proste nebavil, tenhle zpusob vygradovani umi Tarantino, tady mi to prislo hloupe a nasroubovane.

Pašerák (2018)

Clint je Pan pred i za kamerou, fungovalo to v Gran Torinu a funguje to i v jeho 88 letech. Redford ve svem poslednim filmu Old Man and the gun i trosku nudil, ale tohle je proste zase parada, ma to humor, napeti i drama, ma to Clintovy typicke usklebky, a herecky rukopis, ktery se nemeni od jeho kovbojek pres drsny Harry, jeho postava je vzdycky stejna, ale u nej to nenudi, u nej se to ocekava. A on to vzdy doda

Ansisung (2018)

solidni Korejska rubacka, takove Korejske Alamo. Dej je jen velmi volne inspirovany skutecnou udalosti, zatimco nektere skutecnosti odpovidaji realite (doba oblehani 3 mesice, pocet obrancu, vysledek samotny vcetne temer neuveritelne story o vybudovani cinskeho naspu vyssiho nez hradby hned vedle hradeb korejske pevnosti pomoci nehoz chteli Cinani dobyt pevnost. Obranci Ansi nicmene na nasep zautocili, nikde jsem nenasel info o tom, ze by ho podkopali jako ve filmu, a 3 dny a noci ten nasep proti silne pocetni presile opravdu branili) jine uz je "jen" fikce, hlavne tedy velikost cinske armady ( realne se pravdepodobne jednalo cca o 30.000 cinskych vojaku, z toho jich behem celeho oblehani padlo podle ruznych odhadu 2-5000, to je asi tolik, co ve filmu behem prvni bitevni sceny). Ale co, nebudme hnidopisi. Film jsou remeslne natocena jatka, infantilni postuchovani dvou fojaku lze prominout, 2 idioty musi mit zrejme kazdej velkej bijak od prvnich Piratu z Karibiku a nebejt patetickeho natahovani luku v zaverecne scene, vesel by se i do 2 hodin. ale stejne - nejlepsi reznicina chladnyma zbranema je u me porad Ironclad

Ženská věznice (2006)

Jako ujeta komedie dobry, zvlast kdyz na to koukate na hotelu v Hanoji a ostatni s sebou stazeny filmy dosly. Dialogy a herecky vykony jsou tak zoufaly, ze vam obcas tecou slzy smichy a i ty radoby gore sceny jsou tak amatersky, ze i s plechovkou drcenych rajcat a gopro kamerou bych natocil neco desivejsiho. 1 * za ultrafunny zpomalenou scenku 4 strilejicich rakosniku na nebohou stetuli 10 metru od nich bez jedineho zasahu

Zelená kniha (2018)

kdyz jsi v sedesatych letech v americe teplej negr, pardon afroamerican, mas to dost na kokot. Zvlast kdyz jsi hudebnik a prijde ti jako super napad udelat turne po jizanskych plantazich, to je pak dobry si s sebou jako ridice vzit nabusenyho vyhazovace z baru, trochu blby je, kdyz je to talianskej xenofob. No proste je to moc dobrej film, trosku analogie k francouzskym Nedotknutelnym. Je to vtipny, ale ne komedie, je to k zamysleni, ale nepoucuje, je to docela dlouhy, ale rozhodne nenudi. na 5 star to asi uplne neni, ale jen vo fous. Jen doufam, ze Viggo Mortensen byl hodne namaskovanej a aktualne takhle hrozne nevypada a Mahershala Ali vystrihl po hlavni roli ve 3. rade True Detective dalsi peknou hereckou etudu.

Poslední království (2015) (seriál)

Vikingove nebo TLK? je treba si priznat, ze Vikingove stali na Ragnarovi a Flokim. A ke konci kdyz z Ragnara udelali fetku a Flokiho jeste vetsiho psychopata nez byl, tak uz ani na nich, zatim posledni (a celkove predposledni) rada to malinko vylepsila, ale Vikingove uz proste vycerpali svuj potencial behem treti rady a od te doby uz je to jen nekolikrat nastavovany vyvar z kosti. TLK kupodivu nastavilo zcela opacny trend a kazda dalsi rada je o nekolik radu lepsi nez ta predchozi a s cistym svedomim muzu rict, ze treti rada TLK je na 5*. Tezko rict, jestli ta 4. bude ve zestupnem trendu pokracovat (Alfred, ac "2. hlavni postava" tomu pribehu davala ten spravny balanc), ale prozatim jsem za tenhle serial moc rad. Je komplexnejsi a neni tak prvoplanovy jako Vikings, jde vic do hloubky postav a komplikovanosti vztahu, mentality a politiky ranneho stredoveku. Smireni Alfreda a Uhtreda v predposlednim dile treti serie patri dle meho nazoru k nejlepsim serialovym "usmirovackam" jak filmovym pojetim tak obsahem a vubec postava Alfreda je Davidem Dawsonem zahrana naprosto skvele