Rachel Heggie slúži ako ochrankyňa zákona v malom mestečku Inveree. Jedného večera na ceste do nočnej služby spozoruje, ako mladý delikvent riskantnou jazdou zrazí osobu stojacu uprostred cesty. Keď však dobehne na miesto zrážky, automobil je síce viditeľne poškodený, no po zranenom niet ani stopy. Po nástupe do zamestnania nahlási nadriadenému mimoriadnu udalosť, pričom oboznámi kolegov o možnej osobe, ktorá sa voľne pohybuje po mestečku, a mohla by potrebovať lekársku pomoc. Keď už to vyzerá, že mladík bol zadržaný bezdôvodne, jedna z hliadok privádza na policajnú stanicu staršieho, neznámeho muža, ktorý popisom sedí na možného poškodeného z nehody. Napriek tomu, že nemá žiadne mimoriadne vonkajšie zranenia, pôsobí čudesným, svojským dojmom, ktorý na počudovanie u všetkých, ktorí s ním prídu do styku, vyvoláva obrovský rešpekt a strach zároveň. Kto je vlastne onen neznámy? Prečo prišiel? A akými schopnosťami to vlastne disponuje, keď dokáže nazrieť do čiernej časti duše všetkých zúčastnených a dokonale nimi manipulovať? (*CARNIFEX*)

kluk z Na

Taková zredukovaná Bouře století, trocha krve, atmosféra mizivá. Dalo se na to dívat, ale tak nijak mě to nebavilo. Málo krve, spousta keců okolo. ()

BlackHood

První hodina strašně nudná, pak se to skvěle rozehrálo, až jsem nechtěl, aby to skončilo ;) Nechápu, proč jen to jen nenatočili tak, že policajtovi prostě hrábne, a pak začne zabíjet. Oni tady chtěli udělat tajemno, ale udělali jen nudu. ()

Raziel_cz

Kompaktní horor, odehrávající se v jedné lokaci. Produkčními hodnotami je to zhruba na úrovni Půlnoční vlak, Deliver Us from Evil a podobných spíše béčkovějších věcí – a je to styl, který mám rád, takže v pohodě. Zápletka a průběh (pár lidí v uzavřené lokaci a někdo je postupně kydlí) zase připomene Černočernou tmu, Doom nebo i Horizont události – což mám taky rád, takže pořád fajn. Navíc je tu Liam Cunningham a Pollyanna McIntosh, irské přízvuky a spousta explicitního násilí. A super hudba. Jenže to má i poměrně nudné pasáže a CG (oheň) jen o trochu lepší než ve filmech Neila Breena. Ve výsledku spíš dobrý, ale ten Půlnoční vlak je prostě o dost lepší. ()

Johny M.

Originální a atmosferickej mysteriózní hororothriller, zajímavý postavy, herci OK, žádný klišé a parádní hudba... co víc chtít: 4,5* ()

Kingjiri

S námětem, kdy je možný nahlížet do duší zvrácenejch lidí a trestat je za jejich hříchy, se dalo pracovat mnohem líp. Největšim kamenem úrazu je však tempo vyprávění. Úvod pěkně navnadí, podstatná prostřední část stopáže však svojí ukecaností a čekánim "až se něco stane" naopak dost znudí, že už leckdo nejspíš pořádně neocení sympatickej akční závěr (ačkoliv bych čekal, že se finále ponese v trochu jinym duchu). A ujetejch lidí se na jedný malý policejní stanici motá až příliš (relativně normální je vlastně jenom hlavní hrdinka), což působí jak pěst na oko. Třetí hodně slabá hvězda za náznaky zajímavý atmosféry, herce a pár gore scének. ()

DavidWebb

Let us prey je veľmi skromná žánrovečka ktorá však má spirit, brodha. Nie-tak-celkom-človek, bradatý chlapík v dlhom kabáte sa prakticky schválne nechá zatvoriť do cely na policajnej stanici, kde (ako sa neskôr ukáže) rozdiel medzi zločincami a policajtmi je iba uniforma. A veľmi rýchlo si začnete uvedomovať, kto je chlapík zač. Nič nové pod slnkom. Prvá sekvencia obrázkov ma zmiatla - prečo sa rejža snaží o plagiát začiatku Počiatku? Jé, ja repujem! To si mohol odpustiť. Potom sa to ale celé začne niesť v typicky írskej, ponurej, minimalistickej atmosfére a stiesnene divadelnom priestore jednej budovy/miestnosti. Pre mňa osobne nečakané prekvápko a 70% zaokrúhlim v rámci žánru! na štyri. Mimochodom, nepamätám kedy naposledy som videl tak nepeknú herečku (Pollyanna McIntosh) a zároveň zaujímavú, žeby vo Woman? ()

intro

Let Us Prey se mi líbil. Není to sice nic originálního, pár podobných filmů s tímto témetem jsem již viděl, ale to vůbec nevadí. Herci jsou dobrý, prostředí venkovské policejní stanice též dobrý a svižně to odsejpá. Dávám 70% ()

Pitryx

Tak jsem se skoro hodinu nudil. Ne úplně a moc, ale nudil. Někdy to bylo na mne zdlouhavé, ale přesto jsem nepoužil rychlý posun. Přemýšlel jsem jako to hodnotit a uvažoval tak nad deseti procenty. Potom však přišla závěrečná půlhodina a ta si zasloužila minimálně čtyřicítku. Plus deset za různá překvápka. Nu, hned je z toho padesátka. Pokud se však ještě někdy budu dívat, tak tu první hodina asi fakt přeskáču.  50 % ()

mucho3

Milé překvapení ,od filmu jsem moc nečekal a dostal jsem za málo škváry dost temné muziky,seriálová Jadis k sežrání ,Liam Cunningham nezklamal. ()

Richie4422

Skvelý a originálny vizuál, rozprávanie, gore scény neskutočne vkusné na hranici rozprávky a maniackej halucinácie. Mestečko dýcha doslova duchovnou atmosférou, cítiť z neho prázdnotu a špinu. Nie sú tam žiadne twisty, žiadne dejové prekvapenia a divák vie celkom skoro, kam to celé smeruje. No to v tomto prípade nie je mínus, niektoré filmy to nepotrebujú a vystačia si s tým, že sú len funkčnou jazdou. Divák sa ocitne v prázdnom meste s hŕstkou čudných ľudí a pomaly čaká na horor..a ten horor naozaj stojí za to. Prekvapenie. ()

zipS

Zaujimava vec.. urcite stoji za zhliadnutie, dalo sa na tom este viac popracovat a sem tam film nahodil dojem, ze scenaristovi uslo pero (péro).. Ale urcite toto nie je film zbytocny. ()

Dalajlada

Moc pěkně udělaný film. Nejdříve trochu toho náboženského poškádlení a pak hromada akce, která stojí za to. Polyanna McIntosh rajcovní jako vždycky! ()