Konec šňůry

• USA The End of the Tour

"Aké by to bolo uniknúť smrti tým, že sa do nej vrhnete, napríklad, skokom z horiaceho mrakodrapu?" Dej príbehu je zasadený do roku 1996, kedy mladý spisovateľ a reportér presláveného magazínu ''Rolling Stone'' David Lipsky (Jesse Eisenberg) chce uskutočniť ohromujúce interview s hviezdou spisovateľského neba tej doby Davidom Wallaceom (Jason Segel). Wallace žije v ústraní, ďaleko od ľudskej spoločnosti, iba so svojimi dvoma psami, no práve o ňom sa v krajine v tom čase najviac rozpráva. Keď sa Lipskymu podarí s Wallaceom skontaktovať, zistia, že toho majú veľa spoločného. Spolu sa pokúšajú prísť na to, prečo sú ľudia ako oni, pochádzajúci z vyššej strednej vrstvy, s excelentným vzdelaním a jedným z najzaujímavejších zamestnaní, vnútorne prázdni a nešťastní. (sochoking)

Aljak

Konverzačky mám rád, pokiaľ majú nejaké obšírnejšie posolstvo a zmysel. Ale toto ma teda vôbec ale vôôôbec nebavilo. Doteraz som o Davidovi Wallacovi a Davidovi Lipskym sotva počul, a tak som nebol nijako zasvätený ani do ich kariéry, a ani do ich životného štýlu. Popravde, nebyť Eisenberga a Segala v hlavných rolách, neviem či by som po tomto filme vôbec siahol (keďže ani popis filmu ma nejako obzvlášť nelákal). Film mal síce zopár dobrých konverzačných fáz, ale po epickej stránke väčšinou viacmenej podpriemer. ()

Joges

Ze začátku nic moc, myslel jsem, že to do konce nevydržím, ale pak mě postava spisovatele Wallaceho začala zajímat a vtahovat do děje. Závěr byl docela silný, klidně se na film někdy později podívám znovu. ()

Avathar

Príbeh o ľudskej samote a smútku v duši. Civilné, bez pátosu, o to viac ľudské, dojemné a plné pozoruhodných myšlienok (často len tak naťuknutých) o ktorých sa dá veľmi dlho premýšľať. Segel a Eisenberg výborní. ()

venison

Všeobecně se dramatům postavených na rozsáhlých konverzacích, kde se hloubá nad smyslem bytí, nebráním.. Mým favoritem jsou tři báječné kousky „Před ……“ od Richarda Linklatera.. Drama „Konec šňůry“ mě nalákalo příjemným obsazením (Jason Segel, Jesse Eisenberg), bylo relativně stravitelné, ale na můj vkus příliš ploché a obyčejné.. K žádnému dramatickému vyústění nedochází. Děj plyne aniž by se jakákoliv z postav posunula nebo došlo k nějakému titěrnému vyhrocení.. Hlubší myšlenka se nekonala.. Humor chyběl.. ()

Yoda sama

Melancholické, hĺbavé a dobre zahrané indie, kde hlavnou výhrou je tu udržať 100 minút pozornosti diváka zaujímavými rozhovormi o živote spisovateľov, ktorých diela si možno ani nikdy neprečítate. ()

Lukoboss

Konverzační drama, kde padne hodně slov, hodně vět, sní se hodně jídla, vypije pití a vykouří hodně cigaret. Ale hlavně je to tak hrozně moc civilní a přirozený, až jsem zíral. Oba herci jsou perfektní, jsou sví (resp. nepůsobí to uměle) a prostě si povídají o všem možným. Tak to celý vypadá. Hlavně mě překvapil J. Segel, kterýho především známe jako jeblýho týpka z HIMYM, ale pozor. On umí hrát i jiný věci a zatraceně dobře. Bylo to vlastně hodně smutný, osamělý a depresivní, přesně takový, jakej byl život D. Wallace (aspoň v poslední době). ()

Prcek54

Prokecaný film od začátku do konce. U Eisenberga žádná novinka ale Segel fakt perlí! Není to jen autobiografický film o zpovědi Davida Wallaceoma. Hlavně je to film o boření jistých osobních hranic, o tvoření vztahu (který rozhodně není jen pracovní) mezi Davidem a Davidem a hlavně krásných rozhovorech, kterým vážně věříte, že byly těmi nejlepšími v Lipskeho životě! ()

Hanys_

Možná jsem jenom nebyl v tom správném rozpoložení, ale tyhle dialogy šly úplně mimo mě. Segel výborný, ale víc si asi z filmu neodnesu. ()

husokachna

Tak nějak jsem nepostřehl, že je to životopisný a trošku jsem postrádal smysl. A celou dobu mi znělo v hlavě, OK, pěkně jim to chlapcům debatuje, ale proč? Proč tohle někdo natočil, když už, tak bych si to radši přečetl jako knihu. A ejhle, ona to kniha je a ti chlapci jsou skuteční, nebo spíš byli. Takže jako audio-video kniha asi fajn, jen bych rád věděl, nakolik je Segel podobnej (chováním), skutečnému Wallaceovi, protože já tam pořád vidím moc Segela a Eisenberg je pro mě moc Eisenberg. To mě trošku rušilo a jinak jsem to dokoukal, párkrát se zamyslel, rozhodl se, že si přečtu Wallaceův Nekonečný žert a to je tak všechno. Je to prostě o dvou chlápcích, co si zajímavě povídaj. Pro lidi, kteří vůbec nevědí, o kom to je, je to možná trochu mimo. Jo, a je tam spousta zvláštních pohledů, nuancí, které působí za á rušivé, za bé zajímavě a asi byly záměrem. Je to zvláštní film. To je zase komentář, že by jeden sral... ()

Raziel_cz

Stominutová konverzačka, která sice není tak nekompromisní a myšlenkově nabitá jako Sunset Limited, ale od náž se stejně neodtrhnete. Jesse Eisenberg poprvé od The Social Network v roli, která mu sedla na míru, ale především vás strhne zároveň vágní a výjimečný Jason Segel. Vyprávění o samotě, o depresi, o tom, že být slavný možná není zase tak fajn. Smutné a dojemné. A když se vám trefí do nálady, jste na odpis. ()

P.J.2

Slabsi ctyri. Na jednu stranu intelektualbe pojate drama o nicem ktere ale z nepochopitelnych duvodu nedokazu dostat z hlavy, na druhou stranu tak nejak nechapu vyznam tohohle filmu. Co se nam snazi rict? Pro koho je urcen? Nejaka pointa? To si musi kazdy zodpovedet sam. ()

Axident

Celý film je dialogem mezi k slávě nečekaně vystřeleným plachým, samotářským, samorostlým spisovatelem, a redaktorem Rolling Stoneu, lačnícím po šokujících odhaleních. Aneb, není všechno zlato, co se třpytí a člověk je ohromně komplikovaná instituce... Pro většinu diváků asi nuda, pro nás, neúspěšné pisálky, blízké a poučné, nijak zvlášť veselé téma. ()

BOURQUE

Základná koncepcia nie je zlá a J. Segel rolu D. Wallacea zvládol prekvapivo dobre a ľahko. Niekoľko zaujímavých (filozofických) myšlienok, ale nič viac. A to je problém! Osobné hodnotenie: 67% (**) ()