Curve

Mallory (Julianne Hough) je práve na ceste autom do Denveru. O dva týždne ma mať svadbu, a tak si ju už pomaly ide zariaďovať k svojmu nastávajúcemu, Bradovi. Hlavou jej víria kadejaké myšlienky, a tak si ešte posledný raz dopraje dobrodružstvo osamote. Odbočí z cesty a rozhodne si užiť jazdu malebným kaňonom. Toto rozhodnutie sa ukáže ako nie práve najšťastnejšie; po niekoľkých kilometroch jej auto vypovie službu a ona uviazne v takmer ľudoprázdnej oblasti s pokazeným autom a bez mobilného signálu. Nebyť chlapíka prechádzajúceho okolo, Christiana (Teddy Sears), by na mieste zostala uväznená ešte poriadne dlho. Ako prejav svojej vďačnosti sa ho rozhodne vziať do auta a odviesť do neďalekého motela. Toto je ďalšia chyba. Christian totiž ani náhodnou nie je milý, priateľský gentleman, nezištne pomáhajúci ženám v núdzi. Jeho pravá povaha čoskoro vystúpi na povrch a Mallory sa ocitá v ohrození života. Zúfalá žena sa preto rozhodne pre zúfalý čin: všimne si, že jej spolujazdec nie je pripútaný, prerazí zvodidlá a nabúra auto v nádeji, že sa ho konečne zbaví. A toto je jej tretia, dosť pravdepodobne posledná chyba... (beso74)

tron

Nezáživné béčko prekvapivo z produkcie Jaume Colleta-Serru. Matný magor, už hlasovým prejavom protivná ženská obeť, jedno blbé auto na dne priekopy a do toho... čo vlastne? Nuž, ani nič. Biedne stopové prvky napätia, takmer žiadna atmosféra, očakávateľné zvraty, klišé dialógy. Z letargie ma vyrušila snáď len krysa, dialóg o prvej sexuálnej skúsenosti a možno ešte pár drobností. Ďalší dôkaz toho, že filmy s minimom hercov a odohrávajúce sa len na pár metroch štvorcových (napr. Pochovaný zaživa) sú na jednej strane zaujímavými experimentami... ale v konečnom efekte aj dosť nezáživnými a nudnými, česť výnimkám (127 hodín). Keď som sa dozvedel, že to režíroval režisér skvelých filmov Svet podľa Prota a Kľúč, skoro som spadol zo stoličky. ()

JohnCZ

Docela standardní skromnější survival thriller, který jsme už viděli mnohokrát a často i v lepším provedení. Hlavní hrdinka je tu trochu otravná, ústřední záporák naopak docela zábavný a klidně mohl ještě malinko přitvrdit. Chvilkama se to možná až moc vleče, je to plné žánrového klišé, ale finále je zase docela uspokojivé. ()

George Stobbart

Fešanda sa ponáhľa na svadbu, no cestou sa jej dobabre auto, s ktorým jej pomôže (ne)nápadný stopár. Za odmenu ho zvezie, no vykľuje sa z neho úchyl, tak radšej s autom zletí z cesty, no ostane uväznená vo vnútri. Julianne Hough je síce sexy, ale ani ona v tom úspornom oblečení to zo zdĺhavosti a nudy nevytrhne. Keby to aspoň z väčšej časti pojali ako cestnú naháňačku, mohlo to byť OK, ale pozerať na ňu zavretú v aute ako kecá s úchylom pred autom nie je nič moc. Vo finále sa dianie potom konečne zas dostane von, no už som bol z toho tak otupený, že ma to znovu-zaujať nedokázalo. Minimalistický road suspense / survival, ktorému by výrazne prospela krátkometrážna forma. ()

Mirokukii

Malý thriller který přesto, že se po většinu stopáže s hlavní hrdinkou-dívkou v nesnázích nehne z místa, nenudí a daří se mu vyhýbat všemožný větším excesům. Není to až tak nervy drásající, ale snahu rozehrát zdánlivě velmi nerovný souboj v zas trošku jiném provedení a prostředí jsem dokázal při konzumaci filmu ocenit. ()

Trevor

Prekvapujúco dobrý thriler z čias keď ženské postavy nemlátili mužov ako na bežiacom páse ale našli v sebe silu nakoniec premôcť silnejšieho muža ktorý ich týral, z čias keď filmy neboli povinne diverzné a lgbfqueerové, skrátka z čias keď bola radosť na Posledný dim nalavo čipomstu znásilnenej radosť pozerať. ()

• Film se připravoval už v roce 2007 a hlavní roli měla tehdy ztvárnit Eva Mendes. (Spidey3)