Bad Blood

• angličtina The Stranger
všechny plakáty

Krv nie je voda. Keď mladý Peter, žijúci v slabších sociálnych pomeroch, nečakane naberie odvahu, aby pomohol neznámemu mužovi pred útokom skupinky výtržníkov, ani vo sne by mu nenapadlo, akú dohru táto ochota pomôcť bude mať nielen pre neho samotného, ale i pre celé mestečko v odľahlej oblasti, kde sa príbeh odohráva. "Neznámy" totiž neprišiel len tak bez príčiny: jeho cieľom je zlikvidovať nebezpečnú nákazlivú chorobu, ktorá sa šíri prostredníctvom krvi... (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Nebylo to špatný. Stranger je takový správně depresivní, pochmurný a atmosférický malý horor, se zajímavou infekční myšlenkou. Mínusem je pomalejší tempo a né plně využitý potenciál infekce, krve je také velmi poskrovnu, což zamrzí, protože je film natočen obstojně i se slušným make upem ( popáleniny). Nenudil jsem se, ale nejedná se bohužel o nic, co by stálo velmi za pozornost. 55% ()

Karamanlis

Juhoamerické horory ma väčšinou dokážu príjemne prekvapiť, no v prípade Bad Blood sa tak tentokrát nestalo. Chilskí upíri sú pekne nudní patróni a sledovať hodinu a pol nemohúce počínanie málovravného čudáka s vizážou bezdomovca, ktorý si s obľubou necháva od kohokoľvek naložiť na búdku ma moc nebavilo. ()

kaylin

„The Stranger“ vás dokáže svým neskutečně pomalým tempem unudit. Překvapivě to není ani film, který by měl nějaké nečekané zvraty, naopak jede v poměrně jasné rovině a nějak neohromuje. Jenže to, co je podáváno, je přece jen nepříjemné a vy nevíte, jak moc zlé to ještě může být. Není to až tak zlé, jak by mohlo, ale „The Stranger“ je fajn jednohubka, která je obecně podceňována. ()

Morholt

Těžko říct, jestli tvůrci plánovali odhalení toho, co je vlastně cizinec zač, jako překvapení. Každopádně se jim to nepovedlo, protože název Bad Blood v kombinaci s neobvykle bledým člověkem dává celkem jasně tušit, o co přibližně půjde. Ale to ani tak nevadilo. Film je natočený vcelku zručně a i když tomu chybí napětí, výraznější atmosféra či potoky krve charakteristické pro subžánr, kouká se na něj docela dobře. Ta pachuť neuvyužitého potenciálu tu sice je, ale za jedno podívání tenhle malý a pomalý horůrek určitě stojí. 55% ()

misterz

Jediné pozitívum tohto filmu je, že je slušne natočený a zahraný. Po obsahovej stránke je to ale slabé. Postavy sú malo rozvinuté a začiatok mi prišiel zbytočne chaotický. Možno sa to chcelo tváriť ohromne sofistikovane, aby divák pomaly a sám prichádzal na to, že čo je vo veci, avšak v konečnom dôsledku to vyznelo skôr opačne, keďže pointa filmu bola jasná už takmer od úvodných minút. Inak ten otecko policajt mi išiel poriadne na nervy. Veľké negatívum vidím aj v absencii gore scén a v častom spomaľovaní tempa. So záverom prišla len jedna veľká úľava, že už to mám konečne za sebou. Po dlhom váhaní slabučký priemer, ale aj tak mám nepríjemný pocit, že som silne nadhodnotil. 50/100 ()