V hledáčku střelce

• USA The Reach (více)

Co začalo jako nehoda, stalo se smrtící honičkou... Bohatý obchodník a lovec John Madec si najme mladého, ale zkušeného průvodce a stopaře Bena, aby ho doprovázel na lovecké výpravě do těžko dostupných skalnatých hor v jihozápadní části Mohavské pouště. Když John naslepo vystřelí na pohyblivý terč ve vzdálených skalách, namísto zvěře zastřelí starého zlatokopa, který se v jeskyni skrýval před sluncem. Ben trvá na tom, že případ musí ohlásit jako nehodu. Magnát Madec to vidí jinak. Pokud by se případ zveřejnil, konkurence by ho zničila, což nemůže dopustit. Zabití starce se musí utajit. Ben s tím nesouhlasí a pokusí se přivolat policii. Madoc ho násilím donutí svléknout se téměř donaha a vyžene do pouště. Na jihozápadě Mohavské pouště, kde v poledne dosahuje teplota 55 stupňů Celsia, běžný člověk bez vody nepřežije ani hodinu. Madocovi však na tom nezáleží. Svědka se musí zbavit. Ben nemá jak uniknout. V boji o život musí posbírat všechen um a dovednosti. Jen tak se může zachránit. (JOJ Cinema)

majec4

Micheal Douglas patri medzi mojich oblubencov a na tento film som narazil nahodne v TV, tak ako kedysi na The Game. Ihned som si to pretocil na zaciatok. Musim sa priznat, ze ten Mercedes som videl vo filme ihned ako vysla prva recenzia nan. Cakal som vsak, ze sa objavi v serii Transformers. Btw, nebol tam? Film sa mi celkom pacil, zapletka bola jednoducha, no nasledny dej bol v pohode. Suboj dvoch chlapov bol dost nerovny, ale ja som sa bavil. Scenerie boli krasne, dobre sa na to pozeralo. Zaver filmu mi prisiel dost beckovy, takze prvotne nadsenie vystriedalo mierne vytriezvenie. Ako zabava na nocny cas v TV mi to vsak stacilo. ()

warrenur

Tak trosku bachorka. Je vsak prijemne vidiet Douglesa konecne v niecom hrat, a ze mu to ako zaporakovi svedci. Ako oddychovka ujde. Slabsi priemer. ()

Hapretor

Nuda. Nic víc mě nenapadá, co napsat. Jen čekám až v nějakým filmu Douglasovi praskne ksicht. Vypadá jako kdyby ho měl potaženej průsvitnym igelitem. ()

agassi68

Najmä úvod znesie aj prísne kritériá. Mercedes má nádherný zvuk a Mohavská púšť je z neho ešte krajšia. Michael robí česť svojmu menu a v pokročilom veku s prehľadom hrá milionárskych parchantov. Irvine sa skôr hodí do reklamy na slipy a kvôli feministkám tam švihli aj nejakú babu. Tých 60 % si to zaslúži.. ()

Rathalos

Celkom zaujimavy a napinavy thriller odohravajuci sa na pusti,kde zly a bohaty Michael Douglas,ktory sa neskutocne hodi na takyto druh postav,lovi svojho mladeho sprievodcu Jeremy Irvinea a ako to cele dopadne sa dozviete,ak si to cele pozriete...:-) ()

Stefan_M

Ani sam neviem, preco jedna * . Mne stacil upal na Zemplinskej Sirave a 2 dni som o sebe nevedel. Nieto este bojovat o zivot. Namet by aj usiel, ale celkova realizacia je hovadina, nerealna hovadina. ()

Torgal

Tento film nemá veľa čo ponúknuť, len starého Douglasa preháňajúceho po pustatine necharizmatického mladíka v trenýrkach. Aj s týmto minimom ingrediencii by to nebolo úplne márne, mladý skúša všelijaké ťahy, bohužiaľ možností veľa nemá (a tvorcov nič prevratné v tomto ohľade nenapadlo). Čo najviac filmu podráža nohy je jeho záver, ktorý je tak béčkovo dementný (Douglas sa vracia dokonať svoju pomstu a biedne zlyháva), že jasne nasmeroval výsledné hodnotenie na dve hviezdy. 4+/10 ()

Stíba

Hodně drahá reklama na Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6, která postupně sklouzává k víc a víc absurdní naháněčce v poušti. ()

FeroFabus

Tak jsem bohužel v krátké době viděl už druhý naprosto pitomý film s MD, po Neříkej ani slovo tuto snůšku naprosto nelogických situací. Celý film by ještě jakž takž šel až na tu jeskzni, kde hrála neustále jedna LP a kde se nonstop svítilo a měl tam asi tisíc fotek své přítelkyně. Ale ten konec? Podezřelý ze zabití si jen tak odejde z policejní stanice, protože si pro něho přiletěl vrtulník. Ben odjede za svojí dívkou, která mezitím měla odjet na východ. Padouch John samozřejmě ihned najde dům kde bydlí, aniž by se nechal ošetřit či se umýt a přestrojit, tak jako těžký milionář jede osobně zabít Bena, ale měl smůlu, Benova dívka, která vůbes neví o co jde ho chladkrovně zastřelí. Jedna* za výkon MD. ()

Kingjiri

Čekal jsem, že Douglas zahraje dobrýho záporáka, ale měl jsem trochu strach o další filmový atributy. Hlavní hrdina byl sice ukázkovej metrosexuální modýlek a romantický prostřihy byly zbytečný, příběh však dával vcelku smysl, výprava pomáhala vytvářet slušnou atmosféru a nějaký napětí se taky občas dostavilo. Jen závěr bych natolik nenatahoval (SPOILER Douglasův útěk z vězení si mohli tvůrci s klidem odpustit KONEC SPOILERU). Inu i se dvěma hercema, pustou krajinou a luxusnim bourákem se dá natočit koukatelnej biják, k čemuž stačí jen trochu zručnej scénárista. Příjemný překvapení, tři silnější hvězdy. ()

Acrobat

Film prezentujúci ako sa jednoduché riešenia môžu stať zbytočne prepálené a komplikované. T ak minimalistickému filmu sa vrtuľník vôbec nehodí a zhovadil všetko, čo sa dovtedy tak ťažkopádne prezentovalo a náhodou došlo aj k záveru. V nudnej neznamenitej réžii sa staroba stretla s mladým mäsom končiac sterilnou katastrofou. (videné 3.8.2019, Joj archív) ()

Trixinka

Na začátku ještě nadějné to dílo, postupem času bohužel upadající do podprůměru. Boháč si chce zalovit a najme si místního stopaře, aby mu "vyčmuchal" kořist. Vydají se na místo činu. Hledá se kořist, a boháč omylem zastřelí místního tuláka ala zlatokopa. Nejprve cítí vinu a až pak se mu to rozleží a chce to ututlat. Se stopařem se dohodnou na spolupráci. Po tento bod to celkem šlapalo. Bohužel poté nastal průšvih, který skončil až s závěrečnými titulky. Od uvedeného místa film postrádá naprosto logiku, hlavní postavy se začnou chovat jako neuvažující blázni a superhrdinové. Uvedu pár příkladů - boháč místo toho, aby svědka zastřelil a nechal v poušti, začne hrát jakousi hru na lov, i když není místní a dané prostředí vůbec nezná na rozdíl od místního stopaře; ten je patrně superhrdina, když vydrží na slunci bez oděvu, bez vody a jídla tak dlouho a ještě zvládne pochod a běh na "záchytné" body; boháč má auto s bezednou palivovou nádrží, nekonečnou zásobou munice, kávy, alkoholu, vody a dalších vymožeností; ta naivita a neprofesionalita místních "policistů" na konci filmu, kde nechají zadrženého boháče samotného nehlídaného na wc a ten s přehledem stihne nějak přivolat vrtulník a odletět; a pecka na závěr - boháč s fůrou milionů si jde sám do domu stopaře vyrovnat účty bez zálohy; a to se už ani nechci zmiňovat o tom, že se hlavní duo očividně vůbec nepřevléklo z těch hadrů, ve kterých běhali v poušti - stopař měl sice jako ošetřené popáleniny, ale přihasí si to ke své přítelkyni/ženě v zaprášené mikině..... Nechápu, filmy bez zjevné logiky nemám moc ráda. Pouze za výkon Douglase, který svého mladšího kolegu (mimochodem Irvine se na roli příliš nehodil a onoho stopaře jsem mu vůbec nevěřila) přehrával v suchém triku o parník, dám 2*. ()

John80

2 lovci v pusti , 1 z nich zabije namiesto zveri človeka , vznikne medzi nimi nepohoda a jeden z lovcov sa rozhodne lovom na svojho spoločníka-druheho lovca  , ktorý je svedkon vraždy Dráma 3* ()

DavidWebb

Čajový dejchánek v texaskej(?) púšti kde si to rozdáva bohatý geriater s mladým nímandom po nehode pri love, sa môže zdať na prvý pohľad ako originálny nápad, ničmenej, niečo podobné - ešte raz, podobné - sme už videli. Ako je povrchný celý príbeh tak i charaktery ústredných postáv, čo ale nemení nič na tom, že sa nato dobre pozerá. V tomto prípade tvorcovia celý príbeh rozviedli samozrejme inak, Michael Douglas by tam nehral, ak by sa postavám nedali nevidené motivácie, obsahu trochu iná perspektíva a forme westernový nádych podporený podobnou hudbou. Jednoduché, zábavné, napínavé, na konci prestrelené ale povšimnutia hodné. 70%. ()

markyzgero odpad!

příšerně nelogická kokotina s dementnim závěrem. fakt, že podle vývoje událostí hraje v zapadlym opuštěnym dole LP deska minimálně 8 hodin, je nejmenšim lapsem tohodle nesmyslu. ()

Shitonit

čtyři hvězdy za nádhernýho předraženýho Daglese. Ten druhej pičus mě moc nebavil, a celkově to je taková pohádka bez děje. ()

intro

No čistej průměr, čekal jsem po pravdě víc. Beyond the Reach nezklame, ale bohužel ani nenadchne. Jednohubka za 60% ()