Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec a syn Queenové řeší složitý případ vraždy proslulé newyorské módní návrhářky Sheily Greyové (H. Maciuchová), která byla zastřelena ve svém bytě, když z úzkostného strachu z neznámého nebezpečí právě telefonovala o pomoc policii. Nad její smrtí se postupně rozkrývá trojúhelník nejzávažněji podezřelých pachatelů soustřeďující se na členy renomované milionářské rodiny... (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Televizní detektivka o vraždě módní návrhářky, situovaná do prostředí vyšší vrstvy americké společnosti, která svojí atmosférou a pojetím měla evokovat klasická žánrová díla amerických a britských autorů. Já ale viděl povrchní a slaboduché dílko s neskutečně špatnými hereckými výkony. Slabé dvě hvězdičky za chvilkové světlejší okamžiky v příběhu. 30%. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Buřinka v Newyorku ? Ani jsem nedýchal...😎 Otec Queen (Radovan Lukavský) v průběhu inscenace několikrát změní barvu vlasů, je buď úplně šedivý, nebo špatně obarven, případně obarven lépe. On se v rámci role maskuje falešnou parukou, ale vypadá to že původní záměr byl že si barví vlasy, ale posloupnost střihu vše zhatila až nakonec zvolili paruku. Nejvíce je to zřejmé, když jej zatknou u večeře a je úplně šedivý ale po příchodu na policii už je zase částečně obarven. No skriptka svou úlohu úplně nezvládla. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní adaptace amerického kriminalistického románu. Slavná módní návrhářka Sheila Greyová byla ve svém bytě zavražděna a podezření ze zločinu padá na zámožnou rodinu McKellovou, jejíž členové byli postupně všichni obviněni. Hlavu rodiny, bohatého magnáta hrál R. Lukavský, jenž však nedostal mnoho prostoru, dále jeho syn, neobvykle agresivní a temperamentní J. Čenský a konečně madame McKellová, jejíž představitelka, pro někoho zajímavá herečka K. Fialová se svým prázdným zasněným pohledem, neuvěřitelně tupým klidem a tentokrát extrémně vymazaným mozkem si vystačila celou kariéru. Geometricky nesmyslný název filmu naznačuje, že jedna z těchto osob byla obviněna dvakrát. Co se týká kriminalistických prvků snímku, duo vyšetřovatelů, v tomto případě J. Kanyza a P. Soukup v příšerném svetru, se zpočátku zabývá pouze zatýkáním již zmíněných postav a poté už jejich úlohu přebírá soud a nastává skutečně zajímavý souboj právníků (obhájci J. Satoranský + O. Brousek x státní zástupce L. Munzar). Velké oživení této kriminálce přinesla postava soukromého detektiva E. Queena, tento elegantní muž v podání P. Štěpánka, dokázal pomáhat v tomto nejasném případu z nemocničního lůžka pouze z informací obviněných. Avšak velké machrování netrvalo věčně ani u tohoto frajera, budiž mu však ke cti, že dokázal uznat svou chybu a ocenit správnou úvahu triumfujícího J. Kanyzy. Velmi obdivuji snahu autorů o americkou stylizaci, bohužel konfrontace několika opravdu nádherných amerických vozů a tabulemi s reklamou na Coca-Colu s okolo projíždějícími Karosami před socialistickými budovami působí více než rozpačitě. V podstatě se však tato kriminálka nikterak nevymyká podobným snímkům té doby a bez velikého přemýšlení hodnotím dílo paní Semschové průměrně. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Tak tahle televizní adaptace se povedla. Slušná atmosféra hned od začátku, po vraždě sice trochu nuda, ale od prvního setkání se soukromým detektivem Štěpánkem se to rozjede a až do konce to slušně graduje. Není to samozřejmě žádné veledílo, ale na televizní detektivku velmi slušné se super obsazením. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Nejvíc fascinující na tom všem bylo, že od zločinu až po jeho definitivní vyřešní proběhly dva soudy a detektiv měl pořád nohu v gypsu. Kdyby to byla inscenace o Rathovi, stačil by se vyléčit, zplodit syna s tou přátelskou sestričkou, odvést ho na první školní den a ještě by se stihl vrátit včas, aby si poslechl rozsudek. Čtvrtá strana trojúhelníku je jen průměrnou kriminálkou, která vybočuje slušným obsazením, vachrlatým zasazením do USA a jakousi starosvětskou kultivovaností. Bohužel má prakticky nulovou atmosféru a scény od soudu jsou strašlivě naivní a hloupé. Scénář není ani chytrý, ani nápaditý. Ovšem musím mu přiznat, že jsem řešení dopředu neodhadl. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Když rodina Queenů obdrží vyděračský dopis, obsahuje i část o tom, že mladý Queen (Jan Čenský) zavražděnou napadl a má násilnické sklony. Policie je požádána o pomoc, ta se však chová jakoby dopis neznala, i když je jisté, že si o něj před zásahem řekla, aby o pachateli vydírání zjistila co nejvíce. A když policie obdrží zmíněný doklad o násilném Queenovi, okamžitě jej zatýká, což by jistě udělala už při prvním seznámením se z dopisem. (sator)
  • Otec Queen (Radovan Lukavský) v průběhu inscenace několikrát změní barvu vlasů, je buď úplně šedivý, nebo špatně obarven, případně obarven lépe. On se v rámci role maskuje falešnou parukou, ale vypadá to, že původní záměr byl, že si barví vlasy, ale posloupnost střihu vše zhatila až nakonec zvolili paruku. Nejvíce je to zřejmé, když jej zatknou u večeře a je úplně šedivý, ale po příchodu na policii už je zase částečně obarven. (sator)

Související novinky

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (více)

Reklama

Reklama