Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

Občasník

No dobře, dejme tomu všichni ti přihlížející, těm bych to odpustil. Ale aby byl takhle nerozhodnej a lítostivej zkušenej pilot dronu, to jim nežeru. ()

Sa.sa

Nic než propaganda to není.... :))) Ale ty kecy okolo, svolávání komisí a nekonečné rozhodnutí jen pro efekt na kameru a tento film.... Když se člověk podívá na skutečnost a vraždění civilistů pomocí dronů či letadel je toto pohádka na dobrou noc.... Nevím zda jsou ve Velké Británii tak naivní či hloupí :(((( Tak hurá po 95 minutách konečně 2 rakety odpálené, teroristi mrtví a 1 holčička také... ()

Vlkopec

Všechno v tomhle filmu je trochu (spíš dost) přifouknuté a vyhrocené - technologie, rozhodovací procesy, jednání islamistů - ale výsledek je nakonec velmi přesvědčivý a věrohodně ukazuje dilemata, kterým lidé musí čelit - ať už jsou ve vrcholných politických či vojenských pozicích nebo na ulici v fanatismem postižených regionech. Dilemata, kterým bych čelit nechtěl, ale někdo to dělat musí - i za mne. ()

millanko_

Po strašne dlhej dobe ma prinútil film pridať recenziu. Tento film je strašná blbosť. Začiatok je zaujímavý a dokonca aj napínavý. Koniec však z tohoto filmu urobil strašný odpad. Postavy sa odrazu zosypú a nezvládajú svoju robotu. V skutočnosti by do 5 minút bol takýto človek vymenený za niekoho kto by poslúchal rozkazy okamžite. A preto nerozumiem ako môže mať taký film také vysoké hodnotenie. Celkovo sa zvrhol film len na klasické citové vydieranie a neodráža skutočnosť ()

ciapok

áno, je pravda, že munície sa tu veľa neminulo (ak mi nič neuniklo tak dve rakety), ale kompaktne a bez pridaných konzervantov, cukru a soli rozohraté, klišé minimum (pri roztomilom malom dievčatku, ktoré je ohrozené na živote by sa mu nevyhol ani Peter Jackson). Neviem, či to zabezpečila povestná britská strohosť, ale ten obligátny americký vojenský patriotizmus som tu nevidel a aj preto u mňa plný počet. Technická stránka solídna (špionážne vtáctvo a hmyz džentlmensky prehliadam). A popri Helen Mirren super zapasoval aj najznámejší a najlepšie anglicky hovoriaci somálsky pirát. ()

resp8533

Banda politiků, banda vojáků, banda teroristů a jedna malá holka. [SPOILER ALERT!] Vojáci by chtěli střílet, politici by chtěli střílet, teroristi by chtěli střílet. Holka prodává chleba. Vojáci by chtěli střílet, politici by nechtěli střílet, teroristi by chtěli střílet. Holka stále prodává chleba. Vojáci by chtěli střílet, jeden voják nechce střílet, politici chtějí i nechtějí střílet, teroristi stále při chuti střílet. Holka zase prodává chleba, i když se válel po zemi a už ho jednou prodala (má pochopení pro tržní ekonomiku). Vojáci zase chtějí střílet, politici by chtěli střílet, teroristi pořád nažhavení střílet a holka konečně prodala chleba. Letí... bum, všichni na sračku. Vojáci spokojení, politici spokojení, teroristi mrtví, holka mrtvá. Hmmm... to není moc zajímavý film... což takhle... vojáci spokojeně brečí, politici spokojeně brečí, rodiče holky brečí (jediná uvěřitelná scéna ve filmu), teroristi mrtví. Ne-uveřitelné drama. Vyjma postojů "zabíjet děti je špatné" se o morálních dilematech jednotlivých postav nedozvíme nic; snad jenom, že herci umí efektně brečet na kameru nebo volat nadřízenému. Fail safe (1964, remake 2000) je válečné drama, tohle je válečné melodrama - **. ()

stret

Alibistická protizápadná protivojnová sračka. S komediálnym zosmiešňovaním a tonami obviňujúcej patetickosti. Toto všetko do filmu dostal režisér a to tak, že si to mnohí zúčastnení snáď ani nevšimli. Helen Miren si odbehla z reštaurácie z filmu "Láska na kari" - kde jej to sedelo, kde bolo jasne uveriteľné že rozumie tej správnej omelete - do armády. Kastingový fail jak sviňa. Neveril som jej ani ten maskáč čo mala na sebe. Druhý fail, operátorka drona, ktorá to tam preplakala, aby z nás vycedila súcit a emócie. Tak nejak si predstavujem násilne odvedenú mierovú aktivistku do operátorskej miestnosti donútenú pekelným vojnovým štváčom stlačiť ten zlý gombík. To snáď nie je možné. Naopak, byrokratické prieťahy v nejasnej situácii sú možné a pravdepodobné. Tento protizápadný škvár ich predstavil ako trápno komediálne. Výborné výkony afrických hercov či nehercov. Dobrý výkon Alana Rickmena a jediná nekomediálna veta v tomto filme, ktorú vyslovil práve on - a to je to alibi tejto protizápadnej sračky: "Nikdy nehovorte vojakovi, že nepozná cenu vojny. ". ()

Konev

Tak nevím, zda to byl film na ospravedlnění terorismu, nebo na povolnost vojenských rozkazů? Jestliže voják přemýšlí nad rozkazy svého nadřízeného, tak by se měl především zamyslet nad tím, proč šel do armády. A přemýšlet o tom, zda zemře jedno dítě nebo 80 civilistů? No, pardon, ale nechtěl bych pozůstalým těch 80 lidí vysvětlovat, že šlo zabránit jejich smrti obětováním jednoho dítěte... ()

KeefRichards

Skvěle obsazený film, který s minimem akčních scén buduje velmi solidní napětí a emoční zainteresovanost. Bohužel také ukazuje, jak obtížný je boj se špatnými hochy, když dodržujeme zbytečně mnoho byrokratických a právních procedur, které jsme si sami nastavili. Oni nemají ohledy žádné, my až moc. Proto jsou stále úspěšnější. ()

rosomak123

Ten film začíná docela dobře. Skvěle se podvedlo zachytit alibismus politiků, z nichž žádný nechce udělat konečné rozhodnutí ze strachu, že by jim to mohlo politicky ublížit. Skoro máte chuť těm srabům dát pár facek. Zhruba po půlce se to bohužel začne kazit. Přibývá nepravděpodobných srdceryvných scén, všecko je šíleně přehnané a když se ve finále všichni rozpláčou nad smrtí malého děvčátka, už tomu vůbec nevěříte. Opravdu vojenští profíci pláčou nad dítětem, které zemřelo na druhé půlce zeměkoule a které nikdy ani naživo nespatřili? Dost o tom pochybuju. Spíš jsou to ty neuvěřitelné filmové slzy, které mají uměle vyždímat slzičku taky u diváka: koukněte, jak se umíme dojmout. Tím u mě tenhle biják hodně klesl. ()

Honzyg

Velmi kvalitně vypracované drama, navzdory tomu, že se odehrává v několika místnostech a na jedné ulici. Úderně zachycené dilema mezi menším a větším zlem i mezi víceméně chladnou vojenskou a uťáplou politickou logikou. Eye in the Sky byl pro mě milým překvapením a po dlouhé době za 5*. ()

KcarlosK

Natočené je to celkem dobře a zábavně. Ale té zápletce snad nemůže věřit ani dítě, ne? To tlačítko bych zmáčknul i já. A to jsem prakticky Mirek Dušín. ()

Unlikelyhero

Věčné morální dilema zasazené do atraktivních a bohužel i současných reálií a asi i jeden z posledních filmů báječného pana Rickmana ()

Montmorency

Patetická alibistická protiválečná sračka - jak zde už někdo trefně napsal.....(sorry, ale ubrečení odstřelovači mě fakt rozesmáli) ()

Matrix44

Tak to teda ani náhodou! Amíci s Anglánmi by neváhali ani 1s a kľudne by "humanisticky" kompletne vybombardovali celé mesto na Slovensku alebo v Čechách. Skôr by riešili záchranu mini drona "chrobáka", ako záchranu jedného černošského dieťaťa. ()

Petr.Macha

Už je to nějakou dobu, kdy nám film "Nepřítel státu" ukazoval jakými technologiemi disponují tajné služby a jak nás jsou schopné sledovat. Od té doby uplynulo již téměř dvacet let a jak je známo, technologie se vyvíjejí mílovými kroky. Je úžasné co všechno je na tomto poli možné. Vlastně to možná není ani tak úžasné, jako děsivé. Skoro tak děsivé jako válečná globalizace, která je zde předkádána formou velitelství v Londýně, pilotem v Las Vegas a politickou elitou v Číně. Ale pozor, toto všechno je pouze pozadí pro skvěle rozehrané drama o etických otázkách moderní války. Zabili byste jednoho nevinného člověka protože tím možná zachráníte osmdesát jiných? nemáte v tom jasno? Tak to se vám "Oko v oblacích" bude líbit. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)