Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

ac3r

Insurgent společně s Hunger Games se můžou jít proti tomuhle zahrabat. Do ženské role obsadit Lawrence nebo Woodley a bylo by to dokonalý :-) Už se moc těším na třetí díl. ()

serioga

No neviem aká bola knižka,ale filmu niečo chýbalo.Bolo to chaotické a niektoré úseky dialogov boli na úrovni prvého stupňa.Film nemal mat podtitul Zkoušky ohnem ale LABYRINT : UTEKAJME UŽ IDE. ()

mosnak

Napětí a překvapení z prvního dílu je fuč. Máme tady nějaký walk trip, kde je možné vidět podobné frajery jako z I am legend. A pak potkáváme různé lidi, kteří žijí v podmínkách ve kterých (dle předešlých zjištění) nejde žít. Najednou je tam všude lidí jak sraček. Konec filmu je samozřejmě otevřený pro další pokračovaní. Takže se jedná o takový spojovací film, který dosahuje maximálně 60% kvality :-) ()

orgia odpad!

Na tomhle slepenci prevazne nocnich zmatene natocenych scen neni jedina vec, kvuli ktere by stalo za to promarnit silenych 129 minut zivota. Asi nejhorsi film tohodle roku. ()

qxkamo

POZOR, obcas SPOILER. Myslim si, ze ak ma nieco v nazve "Labyrint" a sucasne to nadvazuje na prvu cast, ktora je realne o labyrinte, tak by tam nemal by len vysumeny zavan labyrintu, ale v myslienke sa ma pokracovat dalej a teda nerobit z toho uplne iny film so "zombie" tematikou, ktory by sa pokojne mohol takto samostatne vysielat bez akehokolvek povazovania za pokracovanie. Inac, su tu rychli zombici :). Film na mna po polhodine tiez zacal posobit ako priprava na dalsiu cast. Podobne ako to bolo v dvojke Hunger Games. ()

Survanta

První díl se mi celkem líbil a vyvolal touhu, abych viděla pokračování....Nudila jsem se. Děsné dialogy, neustálé záběry na chlapecké "hrdiny", jakoby se fotili na plakát klučičí kapely. Musela jsem vynaložit obrovské usilí, abych tento film dokoukala. ()

Nethar

Stále je to spíš dobrodružný film pro děti, ale přiznávám, že přitvrdili. Zombíci (i když bez velkých detailů), přestřelky (i když většinou bez krve, ale s nějakými těmi elektrickými výboji), atd. Vypadá to dobře. Ve výsledku další z řady Divergent a Hunger Games. Bavilo mě to víc než jednička, ale třetí díl už si asi nechám uniknout, pokud mě k němu někdo zase nedokope, což se asi nestane, protože ona "někdo" už nedokoukala ani dvojku. ()

Yardie

Rozhodně se mi to líbilo více než jednička a s tou jsem byl spokojen. Zajímalo mě, jak to "spiknutí" bude dále probíhat, co, jak, kde se stalo, oč vlastně ve finále jde. A toho jsem se dočkal. Bavily mě jak "statické" pasáže (základna), tak utíkací a rovněž akční. Celkově velmi dobře poskládané, nechyběla zvědavost, napětí, akce - ta nebyla příliš předimenzovaná, ale spíše střídmá. Výborné lokace, slušné triky a kulisy, velmi dobrá hudba. Stále mi mladíci příliš nevadí a jsou to celkem sympoši, což je fajn. V neposlední řadě je super, že tam není nějaká romantická dějová linka, což mě vždy otravuje a nepatří to tam prostě. Celkově tedy pokračuje velmi příjemné překvapení a už se těším na třetí pokračování a jsem zvědav, jak to celé dopadne. Slabších 80%. Howgh! ()

Piri

Jednotka bola lepšia, napínavejšia. Tu je toho síce viac, ale rozhodne to nemalo rovnaký drive. Sága mohla byť trhákom, ale stroskotalo to na hercoch. Chcelo by to lepšie prevedenie, dej, hercov a je to. Oproti ságe Divergencia je toto iba odvar. ()

cingi.t

Tak a pokračujeme. Po pozretí relatívne dôslednej adaptácie Úteku som sa pustila do čítania Zhoreniska. Za dva dni bolo hotové a čítalo sa ešte lepšie ako jednotka!!! Takže hurá na film. Alebo nie? Zhorenisko, ako som očakávala, sa ešte viacej odkláňa od knihy. Celý film som to mala trošku pomotané, kto je kto, kde sa tam vzal a akú úlohu zohráva. Keďže som momentálne pred začiatkom záverečnej knihy, nie som si úplne istá, či postavy Pravej ruky sa v knižnej sérií nachádzajú alebo nie, hodnotím 4*. Možno sa tam zázračne objavia a puzzle knihy + filmy do seba zázračne zapadnú. Uvidíme. Celkovo film naozaj nie je zlý a po prečítaní je to pekné zhrnutie toho, čo sa stalo na stránkach, samozrejme s čoraz väčšími odchýlkami. Je to ako, keď si spravíte nie veľmi adekvátny výcuc učiva a omylom vytrhnete nejaké veci z kontextu. Túto časť beriem, ako strašidelnú spojku medzi jednotkou a trojkou a na to, takáto adaptácia úplne stačila. Obdivujem tvorbu žrútov, presvedčivé a pre mňa ako poseru zo zombie, dosť desivé. ()

E´Tonno

Tak mám za sebou aj druhý diel. Mužské postavy sa stále chovajú debilne, ale aspoň, že po jednotke z tých ohyzdov trochu ubudlo. Scéna v spadnutej budove, kde slečinke hrozí cca. 50m pád cez sklo a následný strih (zrejme tam mala byť scéna, kedy ju náš silák jednou rukou vyťahuje) ma kvalitne rozosmiala, čo však zrejme nebol zámer. Na druhú stranu musím postaviť vizáž/spracovanie niektorých nakazencov - tí boli..ehm.."dostatočne" (to je asi správny výraz) o.k. Nakoniec po dôkladnej úvahe hodnotím rovnako ako jednotku - tu však polhviezdičku zachraňujú Malíček a Gustavo Fring, ktorých som pomerne dlho nevidel. ()

Erik7595

Na dvojku Labyrintu som sa tešil v podstate od momentu, keď som uvidel v kine minuloročnú jednotku, ktorá ma veľmi milo prekvapila a ponúkla atmosfericky a akčne kvalitnú young adult záležitosť, zabalenú v mysterioznom kabáte so sympatickými hercami. Dvojka s podtitulom Zhorenisko ponúka akčnejšie pokračovanie, ktoré sa z uzavretých priestorov labyrintu presúva do vizuálne veľmi pôsobivého zničeného post-apokalyptického sveta. Film ponúka do prvej polovice až neuveriteľne našľapané tempo so sebaistou réžiou a výbornými akčnými scénami, pričom v niektorých momentoch príjemne prekvapí až hororovými prvkami, ktoré by som s ratingom PG-13 nečakal. Atmosféra daného fikčného sveta je zvládnutá na jedničku, herecky si nemám na čo sťažovať. Dylan O´Brien sa vyšvihol na regulérneho sympaťáka a ťahúňa celého filmu. Na rozdieľ od jednotky však pokračovanie Labyrintu trpí miernou nevyváženosťou tempa v druhej tretine filmu, kedy sa film začne v dialógoch trochu vliecť, avšak stále nie do takého momentu, kedy by som sa začal nudiť. Každopádne príbehová línia mi pripadala zo stránky počtu postáv zbytočne komplikovaná a prehustená a od určitého momentu sa na plátne začínajú objavovať nové a nové postavy a začal som mať pocit, že ich je odrazu priveľa. S príbehom ako takým som relatívne spokojný, len mám stále pocit, že jednotka bola o nejaký ten chlp lepšia. Som už teraz zvedavý na tretí diel, čo nám z hľadiska príbehu priniesie. PS: To, ako sa film drží či nedrží knižnej predlohy nedokážem posúdiť, keďže som stále knihy nečítal. 7/10 ()

IvcaSammet

Na Scorch Trials jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Když vyšel trailer, shlédla jsem ho tolikrát, že jsem jej pak znala zpaměti ... A musím říct, že to čekání rozhodně stálo za to! Už od první minuty mě film vtáhl do děje a nepustil až do té poslední ... I když jsou Scorch Trials oproti The Maze Runner o něco akčnější, přece jen se mi The Maze Runner líbil o malilinko víc. První třetina filmu byla úžasná, hleděla jsem na plátno skoro bez mrknutí oka, když pak ale přišlo na lidi nakažené virusem, nemohla jsem se ubránit smutnému povzdechnutí. Scorch Trials bohužel hodně čerpali z filmů o zombie apokalypse, takže mi vlastně druhá třetina filmu přišla jako úplně jiný film. Samozřejmě netvrdím, že by se mi tato část nelíbila, to vůbec ne, z celkového pracování jsem byla maximálně nadšená, jen mě trošku zamrzelo, že tak originální nápad uzemnili obyčejným "zombie" scénářem ... Třetí třetina filmu mě ale zase vrátila ke stejným pocitům, které jsem cítila na začátku filmu a já jsem znovu na plátno nadšeně hleděla skoro bez mrknutí oka. I přes to, že celkově film byl docela dost předvídatelný, záležitost s Minhem mě naprosto odrovnala ... Scorch Trials je opravdu výborný akční film, na který se opravdu velmi ráda znovu podívám, a to rozhodně ne jednou! ... Nevím, jestli to do závěrečného dílu vůbec vydržím :) ()

Illy

Stokrát převařená teen sci-fi postapo polívka. Předvídatelné, plné klišé a.... jéžiš zombíci sou kůl, šoupni je tam! ()

Raimok

Jednička byla fakt dobrá, až se mi tomu nechtělo věřit. A čekal jsem, že další díl takové kvality nedosáhne. Ale že se z toho stane něco jako Hunger Games a jím podobny případy, to mě trošku mrzí... Úplně o ničem, bez atmosféry. To, co mě na jedničce bavilo, tady úplně chybí, kéž by nic dalšího už netočili. ()

Gore

První díl se mi vcelku líbil, ač se tyto dystopické YA romány stále točí kolem toho samého, zde byl závan nějaké originality a překvapení. Druhý díl má už neduhy téměř všech pokračování, to bych byl schopen překousnout, ale velké ale se vznáší nad hlavním hrdinou a co se s ním stalo. Nechápu, jak vůdce, ač teenager, může být tak nechápavý, ostatní postavy mu musely vždy vše dvakrát zopakovat, než něco udělal (někam šel, běžel, zdrhnul, nastoupil, zvednul...) nebo mu to řekly a on minutu čuměl a až pak se rozhoupal to udělat. V reálném životě by takového vůdce ihned kdokoliv sesadil a nechal by maximálně jako nosiče (batožiny, zbraní, mrtvol...). Jednička byla dobře našlápnutá, dvojka už trochu moc připomínala Divergenci. Poměrně vysoké hodnocení dávám za začátek, který měl slibný rozjezd, za pár scén se zombíky, svižné a přehledné akční scény, kameru a Alana Tudyka. ()

Strike

Nehorázná pitomina, kde je hlavním hrdinou mládežník, který se snaží zachránit svých cca pět kamarádů a několik bezdomovců na úkor celého lidstva. Opravdu nechápu proč mu všechno jeho kumpáni baštěj, protože za celý film jim hlavní hrdina nepodal jediný důkaz, že právě on má pravdu... V celém filmu se v podstatě nic neděje. Přechod Spáleniště, které prý nikdo jestě nepřekonal, trvá asi dva nebo tři dny a z toho jeden se jde přes město, kde se hrdina jen tak mimochodem nehorázně zlije. Tato událost nemá s dějem nic společného a nic nevysvětluje,ale trvá asi 15 minut (z asi 25 minut, kdy jsou ne Spálenisti)...Každopádně je to asi nejzásadnější událost celé cesty, což asi není nejlepší doporučení. 3/10 ()

Flopik

Čakanie sa ohromne oplatilo.O zhoršení sa tu nedá ani hovoriť, to skôr naopak.Akcia tu prevyšuje všetko ostatné a to sa v poslednej dobe nevidí.Žiadne dlhé kecanie, proste len akcia akcia a za ten malý rozpočet naozaj kvalitná akcia.Herci samozrejme naďalej sympatický(až na Terezu).Príbeh sa nám krásne posúva, nejaký ten zvrat tak isto poteší.Labyrint je skvelo nahradený Zhoreniskom.Čo sa týka príšer tak horory o zombíkoch sa majú čo učiť.Hudba fantastická.Koniec super, vygradovalo to naozaj skvelo.Čo sa tíka tretej časti tak dúfam že bude, pretože tento film beriem všetkými desiatimi a neviem sa dočkať pokračovania. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)