Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

draculca odpad!

Úplně zbytečný a zcela nelogický kousek, který navíc nijak nenavazuje na poměrně zajímavý první díl. Nikdo nevysvětlí důvod a cíl pobytu v labyrintu ani další počínání ZLOSINu. Naopak zde vyvstávají další otázky, které zřejmě také nikdy nebudou zodpovězeny, nejvíc by mě zajímalo z čeho a jak přežívají nakažení lidé? Nabývám dojmu, že sága ani hlubší smysl mít nemá - jde zde především o efekty a jednoduchou popcornovou zábavu. ()

hous.enka

Poměrně výborný postpokalyptický film, který mi tak trochu připomínal Fallouta (musíme být schovaní v bunkru, protože jinak umřeme/akce s pohonem elektřiny v metru...), ale taky tam bylo pár solidních lekaček, romantická linka... Od každého něco. A protože jsem neviděla jedničku, potřebuji ji hrozně nutně co nejdříve zhlédnout, neb od toho se bude pak odvíjet mé hodnocení dvojky. Zatím jsem ale velmi spokojená a těším se na trojku. PS po zhlédnutí prvního dílu: tak je to dobré, tvůrci se poučili z chyb jedničky a ty nešvary (šarvátky mezi klukama, tajnosti, tajnosti, tajnosti) už se ve dvojce nevyskytují. Dvojka rychle ubíhá, pořád se něco děje a já jsem v tomhle rytmu spokojená. ()

FFilipCZ

Hodně velké zklamání. Čekal jsem (i podle strohé fotogalerie), že to bude opět parádní labyrintová akcička se super atmosférou a pobíháním v bludišti. Místo toho se mi dostalo jen opravdu hodně chabého pobíhání v post-apo prostředí, která mě celou dobu dosti nudila. ()

ledzepfan odpad!

Jednička byla vcelku zajímavá a já docela zvědavě čekal co se z toho vyloupne dál.. No vyloupla se z toho neskutečná sračka. Takhle špatnou režii jsem neviděl ani nepamatuju (postavy dělají nesmyslné úkony, blekotají koniny atd..).. Polovina postav je na facku, Každá druhá scéna končí zase a zase a zase těsným únikem na poslední chvilku a já si jen přál aby už konečně všichni chcípli a ta agonie se už dále neprotahovala... Hovno, hovno, protahovala se pořád do nekonečna-žádné slitování s chudákem divákem.... ()

schizmo

Seberte filmu o labyrintu to nejzajímavější z jedničky (labyrint :D :D :D), nechte stejně tragické teenage obsazení, naroubujte post-apo model alá Residen Evil (se vším všudy), trochu to okřesejte, aby to bylo ještě předvídatelnější, než by bylo únosné, a jste zhruba na tom, co dvojka Maze Runner přináší. Opět se ptám, komu je takový film určen, protože i (pre/post)pubertální publikum tohle musí urážet! ()

draggo

Slabší než velmi dobrá jednička, ale stále celkem povedené. Jsem rád, že příběh nijak nekopíroval první díl a pustil se na úplně novou půdu, ale na druhou stranu mi tu chybí ta nepředvídatelnost jedničky, kdy jsem většinu filmu vůbec netušil, co by se mohlo dít dál - tady to člověk dokáže odhadnout bohužel poměrně snadno. Pokud film ale něčím doopravdy trpí, tak je to určitá roztříštěnost a zkratkovitost, je zkrátka vidět, že spousta scén skončila v koši a celek tak místy působí jako několik ne zcela souvisejících scén nalepených na sebe. Nemohu ale popřít, že mě to většinu času bavilo - hlavně díky velmi dobrému obsazení a fenomenálnímu post-apo vizuálu. Ke konci mě dokázal strhnout i ten příběh, který se z počátku tak podivně potácel od nikud nikam, ale ve finále všechny kousky skládačky zapadly na své místo a já se nakonec docela těším i na ten třetí díl. /65% a 3*/ ()

maddy

Maze Runner: Cesta tam a zase zpátky. Prvý Maze Runner bol minulý rok príjemným prekvapením na poli young-adult adaptácii, ktorý sa nesnažil prvoplánovo zapáčiť mladému publiku (modeli a modelky v hlavných úlohách, riešenie povinného milostného trojuholníku a pod.), ale namiesto toho vsadil kartu na dobrodružnú sci-fi jazdu labyrintom. A vyšlo to! Dvojka s totožným tímom pred i za kamerou vsádza na to isté, akurát tentoraz sa tu namiesto labyrintu behá v spustošenom postapokalyptickom svete a navyše so zombíkmi. Kto však nevidel prvý film nemá zmysel sa Scorch Trials zaoberať. Film začína presne v momente cliffhangeru z minula a nezdržuje sa predstavovaním postáv, ani pripomínaním vzťahu medzi nimi. Od úvodu sa naskakuje na akčnú jazdu počas ktorej postavy neustále putujú odniekiaľ niekam a počas ich cesty sa stretávajú s novými nepriateľmi a/alebo ľuďmi. Dobrá hodina, až hodina a pol Scorch Trials je tak jedna dlhá akčná scéna, v ktorej postavy utekajú raz z obchoďáku plného zombíkov, druhý krát z vyprahnutej púšte plnej bleskov, z laboratória, zo skladu, z kanálov, rozpadnutého mrakodrapu a pod. A aj keď je to celé predvídateľné, nijako originálne a plné klišé, tak to napodiv funguje. Režisér Wes Ball bol pre sériu skvelou voľbou a aj keď sa inšpiruje všade možno od videohier ako The Last of Us po filmy ako World War Z, Dawn of the Dead (remake), Resident Evil: Extinction, I Legend, tak to je inšpirácia účelná, kde dokazuje, že iba nevykráda, ale akčné remeslo má silne zovreté v rukách. Akcia má totiž v jeho podaní neustály spád, je dostatočne napínavá, adrenalínová (viď napríklad taká na prvý pohľad obyčajná scéna zošmyknutia sa popod dvere je vo Wesovom podaní strhujúcim momentom) a vďaka obmene prostredia, aj situácií nikdy nestihne ani na moment nudiť a tak nakoniec ani nevadí, že je celé dianie postavené na kope smiešnych náhod, kde sa každá situácia vyrieši na poslednú chvíľu znenazdajky zachránením nejakou postavou, objavením novej cesty a pod. To všetko navyše žmýka rating PG-13 na maximum, a aj keď tu samozrejme nie je žiadna krv alebo akákoľvek brutalita, bez ktorej sa film hravo zaobíde, tak množstvo scén vyslovene akoby vypadlo z regulárneho hororu (vrátane jednej skutočne infarktovej ľakačky). Až do príchodu na akúsi psychedelickú párty tu všetko šľape ako hodinky a prvá hodina/hodina a pol Scorch Trials pôsobí akoby uplynula za necelých desať minút. Následne však má dôjsť aj na aký taký dej a udržať mizerný scenár na pútavej úrovni má problém už aj samotný Wes. Následne začnú pribúdať pomerne naivné dialógy, do príbehu vstupuje množstvo nových postáv, až nimi začne byť film prehustený a motívy/vzťahy medzi postavami sa začnú zbytočne komplikovať, až sa nakoniec neoplatí nad celým dianím radšej ani zamýšľať, pretože z toho asi ani nič nedáva veľký zmysel. Problém stredných (alebo v iných prípadoch predposledných) dielov sfilmovaných knižných sérií sa premietol aj sem a tak zatiaľ čo prvý Maze Runner mohol lákať na pútavé mystérium okolo predmetného labyrintu, v záverečnom by sa divák mal dozvedieť zmysel celého diania, tak stredná časť iba rozširuje konflikt do väčších rozmerov a je iba pojítkom medzi predstavením konfliktu a jeho uzavretím, ale ako samotný film v podstate nemá začiatok ako taký, ani žiaden záver, ani výrazný prínos pre dej. Postavy sa tu prejdú niekoľkými napínavými (a zručne natočenými) momentmi, rozhodnúť sa ísť niekam a následne zase späť, ale divák sa takmer nič nedozvie, nič sa výrazne neozrejmí a kto sa pokúsi hľadať v príbehu nejakú vnútornú logiku, tak sa pravdepodobne spáli, pretože ono to celé s najväčšou pravdepodobnosťou veľký zmysel dávať nebude. Wes Ball sa jednoducho musí držať v mantineloch young-adult predlohy, ktorá prišla s jedným nápadom a či v rámci vystavaného sveta dáva zmysel sa už nezaoberá. Kto sa od toho dokáže odpútať, tak v rámci žánru ho tu čaká to lepšie, čo young-adult adaptácie dokážu ponúknuť. Rovnako ako v prípade prvého filmu, aj v prípade Scorch Trials totiž platí, že keby tu postavy neboli teenageri, ale dospeláci, tak celý film funguje bez jedinej zmeny a nijako inak sa nesnaží zapáčiť práve teen-publiku, akurát nepremýšľať ako celý ten svet funguje (a že v tom labyrinte boli v podstate vo väčšom bezpečí, s vypestovanou stravou a obklopený zeleňou, než vonku, takže pochybujem, žeby niekto robil takéto experimenty a radšej tam neutekal do bezpečia! btw a kedy by také zariadenie stihli vôbec vybudovať, keby vypukla podobná zombie nákaza?). No vďaka dravej réžii, strhujúcemu tempu, dobrej hudbe, mnohým skvelým momentom, výborne napínavým scénam a nijako neotravujúcim postavám nuda ani v najmenšom nehrozí. Dobre zvládnuté režijné remeslo tu totiž rapídne prevyšuje remeslo odvedené na príbehu, pretože ten tu takmer nie je, a keď je tak sa nad ním neradno hlbšie zamýšľať. Vo výsledku tak rovnaké ako prvý film, iba bez toho mystéria okolo labyrintu, zato však s fajn postapokalyptickým svetom a zombíkmi. CELKOVO: 3,5* (7/10) () (méně) (více)

MartinezZ odpad!

Tohle fakt ne. Pokud jednička byla jen zbytečná nesmyslná hloupost, tak tohle snese klasifikaci co by nebetyčná hovadina posunující význam slova "nesmysl" do doposud netušených výšin. Vlastně by jako popis a názor měl stačit i jen případný podtitul tohoto filmu: "To nejhorší z Hunger Games, The Host, Divergent+Insurgent+etc., The Giver a právě The Maze Runner". Jedna pitomost vršící se na druhou, tunu naustále se zjevujících frakcí, zombie, klasická zrada a otevření konce na milion dalších mozek postrádajících pokračování. To je něco tak generického, že je to k pláčií a v tom houfu naprosto totožných teen-debilit poslední doby si to nezaslouží ani hvězdičku, protože se tu není na co dokonce ani koukat. Tohle bylo něco neskutečnýho a všem postavám ve filmu, všem tamním vozítkům, vrtulníkům, zombiem, traverzám, prachu a šutrům přeju tu nejpotupnější záhubu v prvních maximálně dvou minutách hned následujícího pokračování tohohle zvěrstva. U toho už ale fakt nebudu. ()

Rosana

Jo, jak tam lezli do té zbořené výškové budovy, to bylo akční, panečku. Ale proti prvnímu dílu fakt slabota. Už to nebylo napínavé a záhadné. Spíš zombie akčňák. ()

Praxis

Uf, už dlouho jsem neviděl film, u kterého jsem měl pocit, že ho sleduju už celou věčnost. Neutekla ani hodina a já měl pocit, že u toho sedím už celý večer. Zatímco první díl Labyrintu byl neskutečně zábavná hororová scifi WTF záležitost, dvojka přichystala sice v mnohem opulentnějším prostředí, s neskutečně větší výpravou, trikovými vychytávkami i hereckým obsazením, spíše nudu a děs. Dialogy se sice tvářily děsně na úrovni, ale nejspíš vypadly z pera nějakého patnáctiletého nerda, který si skrytě onanuje pod stolem, čekajíc, že teď tam hodíme ty výbušniny, které odpálí celou továrnu a hned potom přiběhnou kanalizací zombíci, kteří baští krysy v pozadí s mimozemskou kytkou, která prolejzá tunely. Ty bláho, jak já jsem netušil, že dostanu na talíř scénář jak z pekla. Akční sekvence Ball umí a opravdu si je užívá, digibaterie CGíček se opět velice zavařily, herci se snaží hrát (ve své kategorii samozřejmě) celkem solidní herecké výkony, ale proč jsem se prostě kua tak strašně nudil? Kde je ta hravost a sympatičnost prvního dílu? Kam se poděla ta tajuplnost? Místo toho se pořád někam běhá, odnikud nikam, potkává se tuna nezajímavých a tuctových postav, a pak se pronáší pekelné repliky, u kterých radostí stříká tak maximálně dvanáctiletý Franta od sousedů. Na druhou stranu, mohl se tam ještě víc zvýraznit milostný trojúhelník, a to už bych to snad radši vypnul. Takhle si velice opatrně rozmyslím, jestli se na trojku vůbec podívám. 45% P.S.: Že hraje na té opilecké párty Motorcycle - As the Rush Comes? ()

GodComplex

Zajimavejsi koncept Lostovske kostky z jednicky byl sice nahrazen mnohem generictejsi postapo zombarnou, ale kupodivu to cele funguje o neco lepe, ma to vice prostoru a dava to vetsi smysl. 5/10 ()

Makky

Ball je hodný svojho mena, že má gule ukázal už prvým dielom. Z uzavretého fantasy labyrintu sme sa presunuli do postapo otvoreného sveta, kde nám názov filmu napovedá, ako vyzerá. Podobných námetov je v súčasnosti nespočetne, niekde sa ide po palive, liekoch, tuna sa ide po krvi mladíkov, pretože liečik pramení len odtiaľ. Otázky prvej časti boli zodpovedané, relatívne jednoduchá zápletka posúva hrdinov z akcie do akcie a divák sa tomu len teší. Prvá polovica je jednoznačne pútavejšia, rating PG-13 sa škrtí čo to dá a príšerky len a len tešia. Tretiu časť si nenechám ujsť. Výborné tri/slabé štyri hviezdy. ()

kaylin

Já jsem byl z prvního filmu skutečně nadšený. Ten nápad s labyrintem byl skvělý, ta nevědomost, to tajemství... Jenže teď se začala pravda o tomhle světě dostávat víc a víc na povrch a já už jsem se u filmu nudil a doufal jsem, že brzy skončí. Tenhle vývoj už mě moc nezajímá a já si nedovedu představit, že by to třetí díl mohl zachránit. ()

slunicko2

Zklamání. 1) Zatímco první díl mohl ponechat v divákovi naději, že se příběh bude vyvíjet alespoň na úrovni útěku z labyrintu, pokračování tomu naivovi odhalilo, že svět filmových pokračování je nemilosrdný a pramálo dbá na divákovy city. První půlhodinu to ještě jde, ale pak se z příběhu stane mizerná útěkářská story bez hlavy a paty a hlavně bez obsahu. 2) Za pěknou výpravu a roztomile strašidelný vrtulník však přihodím jednu hvězdičku. ()

MATADOR

První díl byl pro mě poměrně překvapením, ačkoliv se jednalo o film dělaný pro náctileté, já se v té době nadmíru bavil. Nejistota z dalších momentů a tajemství skutečností za oponou bylo to, co mě nutilo sledovat a co si vysloužilo nadstandardní hodnocení. Dvojka je pak pouze mixem uplácaných pasáží, které mi absolutně nic neřekli. Akce je nudná, postavy nemají co nabídnout a ani záporáci nejsou co bývali. Jako milovník postapokalyptických snímků jsem si tedy pouze chrochtal blahem při průchodech zničeným městem, ten zbytek mě nezajímal. Velké zklamání! ()

Colby Sawyer

Tak tohle se povedlo mystično nahradila hororovost. Wes Ball umí, protože pro mě Labyrinth překonává Hunger Games i Divergenci. Fajn herci, které hrají zajímavé charaktery, svět z The Last of Us a měl jsem i trochu nádech Falloutu. Holt post-apo svět, který nenudí a dokáže nadchnout i vyděsit. Nevím porovnání s knížkou, ale jo povedlo se to, tak proč to kritizovat. Tohle není žádný teen lovestory, a proto si to zaslouží plný počet. ()

FilmFan24

Přestože druhá část se nese ve stylu utíkání z bodu A do bodu B a semtam se někde zastavíme, nemohu říct, že by se mě film nelíbil. Svižná akce, sympatická parta hlavních hrdinů a především čekání jak to vlastně všechno začalo a jak to ve finále bude...No a díky tomu, že je Maze Runner: Scorch Trials tak dobře natočený, zavírám oči před některými nedotaženými hloupostmi... ()

AlistairMir

Thomas a spol pokračují přesně tam kde skončili, ale tentokráte už nebudou bloumat labyrintem. Maximálně budou chvíli bloumat ze sakra velkýho barákovýho komplexu. Potom už hurá ven do krásného světa plného písku, vedra, rozbořených budov a individuí co jsou buď nakažení a jdou po našich hrdinech, nebo nejsou nakažení...a jdou (až na vyjímky) po našich hrdinech. Postapokalyptický svět se mi líbil, akce bylo celkem dost a několik scén bylo i pěkně napínavých ("opuštěnej" komplex a podzemní chodby vedou) . Konec dává najevo, že se úplně dle šablony nepojede a já se těším na , dle všeho, závěrečný díl. Jinak ten Thomas je fakt hřebec...nejen, že je obdivován proto, že před každým problémem s partou zdrhají (nedivím se jim), ale dokonce i další baba po něm jede, jak to ten kluk dělá? ()

runner85

Trochu som sa zmýlil. Opachy s bodákom na riti boli oproti tomu čo nám tvorcovia ponúkli teraz rozkošné. Ale šak prečo tie živo mŕtvé 3,14 če nedrbnúť aj sem. Čo by to bola za dystopia ... ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)