Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

salamandrr

Pořád se někam běží, je tam hodně tmy, nějaký zombíci, krásná holka. celý je to takový stmívání pro ty co maj rádi postapo, a tom sem stmívání ani neviděl 8) sem zvědav na trojku jelikož tady se ukáže, že jediným lékem jsou ty děti, ale Thomas nechce být za celoživotního dárce krve. hodně slabý 3* ()

AxelWers

Dávam ľahké 4*. postapokalyptická vízia a rozvrat spoločnosti dobre načrtnuté, len mi tam chýbalo o trochu viac napätia. ()

helraiser

Jednička mi přišla mnohem lepší, co se týče atmosféry tak určitě, toto mi přišlo už spíše jen jako akční zombiárna. V podstatě taková variace Resident Evil, i s jejími mínusy. Stále koukatelné, ale už méně zábavné a prakticky bez tajemna a atmosféry. ()

AspireHD

Mě tohle prostě baví. Všichni to srovnávají s Hunger Games nebo s Divergencí, ale tohle je jiné. Není to tak "měkké" nebo jak to nazvat. Svět je drsnější, všechno nasvědčuje tomu, že se dá těžko někde delší dobu přežít. Nikdo se tam s ničím nesere a klidně zabije jednu z důležitých postav. Důležitá postava zase podrazí ostatní, kteří ji věřili. Takhle to má být. Jde sice o PG-13 rating, ale i ten je využitý až až. Člověk by si řekl, že filmy s tímto ratingem nemohou mít v sobě ani trochu drsnosti, ale tomu tak není. Ball si s tím pohrál fakt perfektně a využil ratingu co nejvíce mohl. A že je to blbost proti teenagery? Proč? Však se tu nedočkáme žádné velké a složité lásky, nevidíme tu žádné vlkodlaky ani upíry. Jediné co je podle kopíráku je volba mladších herců (Ale proč by ne, alespoň se nám tu vyklubou nové filmové hvězdy, kterou Dylan určitě jednoho dne bude) a motiv mladší vs. jedna velká nemesis. Jinak mi přijde vše odlišné a zajímavé. Možná jsem trochu zaslepený tím, že jsem četl knihy a strašně se mi líbily. ()

DarthFailord

Fuuuu...prvni Maze Runner mě velmi mile překvapil. Nic jsem od něj nečekal a přišla svižná akční jízda, která nezůstávala pozadu Hunger Games. O to větší očekáváni jsem vkládal do Zkoušek Ohněm. A nezůstal jsem zklamaný. Na svižnosti neubylo, což mem velmi potěšilo. Thomas a jeho parta stále na plátně funguje skvěle a Malíček...o bože Malíček...nemohli obsadit roli lépe. Spáleniště alias Scorch bylo ultimátně vypracované. Postapokalyptická krajina, která dříve byla San Franciscem působí monumentálně a už tak profláklé zombie klišé zde působí velmi uvěřitelně. Celkový dojem z filmu je skvělý a už se nemůžu dočkat záverečného dílu. Jestli si i do třetice zachová režisér vzestupnou tendenci tak to bude věru nářez! Za mě 9/10. ()

Likan7

Ono to je vlastně dost dobrý! Jednička Labyrintu byl pro mě jako blesk z čistého nebe. Trailery se mi líbili, ale nějak jsem to v kině nestihl. O to větší zážitek jsem měl, když jsem se k tomu dostal z pohodlí svý postele. Minimálně ohlasy slibovali dvojku jako hodně podobnou úvodnímu dílu. A dostal jsem přesně to, pro co jsem šel do kina. Je to ještě trochu odrostlejší a mnohem více hororovější. Alespoň první polovina působí dost dobře. Několikrát jsem v kině nadskočil, což se mi nestalo ani nepamatuju. Trochu se změnila pravidla hry, už se neběhá v pravidelných intervalech do bludiště, protože se zdrhá pořád! Ať už před (ne)přáteli, kteří vás chtějí (ví bůh proč), nebo před raplama. Furt se něco děje a celý postapo svět působí famózně! Nevím jak moc je to věrné předloze, ale beru, že takové filmy to mají vždy těžší, protože se musí držet určitých kolejí. Přesto je posledních 40 minut dost ucházející a bere to tu pátou *. Velká škoda, přesto jsem fanoušek a nemohu se dočkat finále, které snad bude minimálně stejně tak dobrý, jako jeho starší bratříčkové. PS - dejte vánoční bonusy člověku, co měl na starosti casting. Fantastický...všechny postavy a herce si divák oblíbí během 10 minut. Stříbrný bludišťák! ()

Mouchal

V názvu filmu sice stále straší slovo "Labyrint", ale ve filmu samotném už se ničeho takového nedočkáme. Zato se ale opět dočkáme skvěle akční jízdy, kterou asi tak z dvaceti procent tvoří jen běhací scény. Velké robotické pavouky (či co) vystřídali takzvaní raplové (prakticky staří známí zombíci, ale ku*va rychlí) a jedna zlomyslná skupina, která si říká ZLOSIN (kdo dá organizaci takový název a očekává nějakou důvěru?), která možná ani není tak zlomyslná, ale to "dobro", které páchá, páchá tak debilní cestou, že nakonec opravdu zlí jsou. A to až do morku kostí. Už jednička ukázala, že herečtí "puberťáci" mají na to svůj vlastní film utáhnout bez problémů a zde se k nim přidalo i několik zkušených dospěláků, takže na tomto poli je to bez výhrad. Stejně tak v akčních scénách a v celkové výpravě, protože sledování naší vlídné planetky po apokalypse je opravdu pastvou pro oči (nebo co se vůbec stalo). Pokud si všímáte mých vsuvek v závorkách, tak jste možná už odhalily pro mě jediný (za to ale pořádný) zápor obou Labyrintů. Příběhově se prostě vůbec nechytám a kolikrát mi naprosto uniká důvod některých akcí. V jedničce jsem to ještě toleroval s tím, že ve dvojce se leccos vysvětlí, ale marně. Stále nevíme, co se na světě stalo, stále nevíme, kdo je vlastně ten ZLOSIN a hlavně vůbec nechápeme, proč do háje stavěly ty podělaný labyrinty a házeli tam imunní mládež? A k tomu sestavovali složité mechanické pavouky, když kdyby všechno tohle úsilí obětovali do hledání léku, tak by vyléčily snad i mou lenost (ha! hodně štěstí!). Navíc celý únik z té divné základny je až moc okatě vykonstruovaný a hraje se takřka neustále na náhodu (ono i to, že je potkali z Pravý ruky zrovna ty, s kterýma byl ten usmrkanec ve svém labyrintu je dost na pováženou) a taky mě dost zklamala celá ta opozice Pravá ruka. Ale prostě mě se na to koukalo skvěle, furt se něco dělo a hlavně mě to bavilo, takže i přes pár mezer můžu hodnotit pozitivně. Komu se líbila jednička, nebo má hodně rád casting GoT, tak tady vedle nešlápnete. Úsměvná je i (ikdyž možná nechtěná) narážka na videoherní pecku The Last of Us. 85% ale s tím, že ve trojce už očekávám odpovědi. ()

adamko100

Čítali ste knihu? Áno? Tak potom v ŽIADNOM PRÍPADE nepozerajte túto exkluzivitu ktorá bola natočená "podľa knižnej predlohy". Smutne musím priznať že seriózne sa kniha s filmom zhodovala jedine s menami postáv. Od začiatku až do konca to bol úplne iný príbeh aký napísal Dashner. V knihe to malo hlavu a pätu. Pekne tam vysvetlili prečo boli v labyrinte, prečo im to všetko robili a čo majú ďalej za úlohu. Príbeh postupoval systematicky a to čo sa dialo väčšinou dávalo zmysel. Vo filme to začalo úplne chaoticky a pokračovalo to ešte viac. Film sprevádzal zmätok a neistota. Príbeh bol neusporiadaný a podstatu tam ani nevysvetlili. Pridali tam xy postáv a teraz si diváci majú hlúpo myslieť že jediné čo chce Thomas dosiahnuť je smrť pani v bielom pláštiku. Nechápem ako toto mohol Dashner poslať do sveta. V prípade že ste čítali knihu na film rovno zabudnite a v prípade že nie, rád by som vedel váš názor na tento film. ()

Withree

Já nevím, je to vcelku dobré, v rámci YA adaptací nejlepší série (krom Hunger Games 2), ale za 2 a čtvrt hodiny se tam prd stane. Malíček hraje Malíčka, děcka umírají bez velkých fanfár. Při prvním útěku je sekvence v obchoďáku mix Walking Dead a WWZ. Vlastně Zkouška ohněm připomíná takový ten neduh rozpůlených filmů, přitom to celé vychází z jedné knihy. Doufejme, že se Wes a scénárista v posledním díle pochlapí a nabídnou nám akční (a smysl dávající) rozuzlení, které si tato série zasluhuje. ()

vincchuppo

Pure shit.... Všechno v tomhle filmu je nemile předvídatelné. Výkony herců nejsou nějak extra dobré. Trochu mě to zamrzelo, protože jednička působila o dost zajímavěji. Shit happens... Co se mi líbilo byly kulisy, ultra-spešlácký-turbo-komanďáci in black s elektro-gunama a wasteland-zombies... Jinak mě to moc nepotěšilo. ()

Jirk4

Nebylo to spatne, dokonce to bylo lepsi nez kniha (uz si je moc nepamatuju, ale film se jich zrovna moc nedrzi, coz v tomto pripade myslin neni na skodu), ale porad: kniha i film trpi stejnym problem jako Hunger Games - prvni film nastavi latku, kterou uz pozdeji neprekona, a cim vic nad tim clovek zacne premyslet, tim min to vlastne cely dava smysl. Film ma ale narozdil od knihy aspon ten post-apo vizual a soundtrack (klubova scena byla super), takze dobra jednohubka. ()

netWoor

To co jsem napsal k prvnímu dílu, platí i v díle druhém. Jen tentokrát nejde o kompilát Hunger games a Ztraceni, ale Resident evil a Mad Max. Díky konci jsem šel málem až na dvě hvězdy ... ()

LolopelS

Mám pre labyrint od prvej časti slabosť, dokážem prežiť všetky nezrovnalosti v deji, všetky klišé a aj tie najväčšie mindfucky, ani neviem prečo. Asi to bude tým, že je to o čosi dospelejšie poňaté, ako podobné teen hovná. Pôvodne som mal v hlave hviezdičky 3, ale poslednou vetou si film "vystrelil" aj sám so seba a nemôžem inak <3 *3,5 ()

West

Upřímně,..jednička mě tak moc nebrala, byl to jakýsi všeho mix, od scifi, fantasy, dobrodružný a trochu survival. Konec byl otevřený a tak jsem byl zvědavý jak to tedy bude pokračovat.. (tak jako všechny dnešní filmy z předloh fantasy knih pro mladé, s kterým se poslední dobou rozthl pytel). Začátek se ale rozjede výborným tempem, zpracováním - post-apo velice reálné, a nádherně vytvořené - více kulis a prostoru pro hmatatelný detail, ne jen zelené plátno everywhere.. (až na pár vyjímek "oněch"). Hudbou nadprůměrné, a tento díl si také přidal do žánru - "Horor" , na kterém buduje většinu atmosféry (75% filmu), a musím uznat že pár solidních lekaček tam tedy je. Verdikt: Dvojka je zábavnější, nenudí a je o trochu temnější, navíc se nám otevřel uplně jiný směr a to je rozhodně plus.. 70% ()

Franc1s

Jednička překvapila, dvojka potěšila..Pokračuje se v rozjetém příběhu, nějaký ten zvrat přijde, ukážou se skoro-zombíci, akce baví a skončí to proslovem. Nové postavy pobavily a jsem zvědav na poslední díl :) ()

onlavu

Jednička měla větší šťávu. Je tady tendence a lá hladové hry - natahovat to jako seriál. Každopádně jedna věc se mi tu náramně líbila, a to apokalyptické město, které tu bylo velmi pěkně ztvárněno... ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)