Zatracená noční dřina

• Česko Nikdy není pozdě (festivalový název) (více)

V malém bistru se nad ránem setkává skupinka mladých lidí, kteří slouží noční šichty. Sean dělá lapiducha v nemocnici, Jodie pracuje u pásu, Lenny v telefonní centrále a Vincent jako skladník v obchodním domě. Všichni mají oprávněný pocit, že vedou zbytečný život plný nudy, ale nevědí, jak z toho ven. I lásky, které prožívají, jsou tak trochu bezvýchodné, a vlastně ani nevědí, zda se společné posezení u skleničky nebo nad pizzou dá nazvat přátelstvím. Vźdyť se téměř neznají! Neplánovaná nevěra však zamotá vzájemné vztahy natolik, že všichni čtyři musí vystoupit z ulity, v níž se skrývají před životem. Někdy je totiž třeba začít věci řešit a ne před nimi utíkat. (spiegelman)

seba

Celkem příjemná podívaná v neprotahované metráži. Totálně neznámí herci odehráli co měli, parkrát jsem se zasmál a byl jsem šťastný, že nechodím na noční. ()

cubiczech

Tak to dopada kdyz se clovek vzbudi uprostred noci a zapne televizi... takhle se da prijit k opravdu prijemnemu filmu s lidmy ktery maji zajimavy zivot (spat prez den a v noci zit ci pracovat) a zajimavou zivotni filosofii... Je zajímavé sledovat, jak postavy řeší rozházené životní situace a směry. ()

kolodej1

výborně natočený film, plný humoru, který mi velmi sedí. Míst, kde jsem se s chutí zasmál, tu byla spousta. V jednom bistru se setkává několik outsiderů, které zprvu spojuje jen to, že všichni dělají noční směny. Většinu času se řeší problémy ve vztazích, dialogy jsou dobře napsané, svěží a vtipné, herecké typy výborně vybrané. Super zážitek ()

JohnyPine

Tenhle film má pro mě dost zvláštní atmosféru.Dost sem se vžil do hlavních postav, a spoustu scén si dneska přehrávám když se mi něco podobnýho stane. ()

Oliiiva

Prijemne pozeranie, realisticky film. Ukazuje nam mladych ludi znechutenych zo svojej monotonnej prace a zmatenych zo vztahov a zo zivota ako takeho. Hodnotenie: medzi troma a styrmi hviezdickami. (tri hviezdicky, pretoze so mnou film az tak "nepohol", a neviem, ci by ma bavilo pozerat ho druhy krat; hm, cim to je...) ()

Sejkorka

V malém bistru se nad ránem setkává skupinka mladých lidí, kteří slouží noční šichty. Sean dělá lapiducha v nemocnici, Jodie pracuje u pásu, Lenny v telefonní centrále a Vincent jako skladník v obchodním domě.  Prima veselohra. Rozjíždí se pomalu, ale ve finále je to jedna velká pecka. Třeba scéna Seana a Madelaine z foto automatu. Výtečná je Kate Ashfield . Madelaine je Heike Makatsch , zde hrající Holanďanku, jinak Němka (její otec byl prý repre hokejový brankář). Známá je z Lásky nebeské, jakožto svůdkyně svého šéfa - Alana Rickmana. V tohle filmu je nejlepší Jodie (Kate Ashfield) , pravá kamarádka, která nikoho nenechá ve štychu. Co jiného má dělat, když ji vyhodili z práce. ()