Několik let po konci občanské války vybíhá mladý válečný veterán Jackson (Scott Eastwood) ze své hořící farmy a už může jen bezmocně sledovat, jak banda mexických desperátů unáší jeho manželku Alexsandru (Camilla Belle). Přestože se celá země hemží zabijáky, lupiči a indiány, vydává se Jackson na cestu po stopách únosců, aby zachránil svoji manželku. Postupně se však ukazuje, proč Jacksonova přezdívka z války zněla právě Diablo. (TheDon)

sedm.1

Prakticky si tu otázku pokládám po každém filmu se Scottem Eastwoodem, a nic se na tom nezměnilo ani po tomto jeho dalším excelentním výkonu, ale já fakt stále nechápu, jak to, že jeden z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších ksichtů Hollywoodu doposud není na naprostém hereckém Olympu a v podstatě stále jen paběrkuje vedlejší role v ne až tak zásadních projektech? Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu. Každopádně Diablo je další jeho parádní herecký zářez, který považuji za krutě nedoceněný, a to z mnoha důvodů. Jednak se tedy na western jedná o skutečně netuctovou podívanou, se sice ne zcela originálním zvratem a pointou, ovšem v rámci žánru ji za ojedinělou považovat určitě lze, navíc se tu tvůrci opravdu s ničím nezdržují a na ploše pouhých osmdesáti minut jdou přímo na věc, kdy pak tedy kvůli tomu divák notnou část filmu tápe, nicméně v závěru do sebe vše parádně zapadne a především to i funguje, a v tomto ohledu mohu vytknout snad jen to, že se víc nedozvíme právě o Eastwoodově postavě, jelikož ta je zajímavá a výrazná jak už dlouho žádná jiná. Dále zde musím určitě pochválit i působivou atmosféru, slušnou nekompromisnost, a samozřejmě ještě jednou musím zmínit Eastwoodův výkon a charisma, které tu jednoznačně dominuje. Za mě je zkrátka Diablo skutečně skvělá podívaná, která dokáže zatraceně překvapit, která funguje vážně ve všech ohledech a kterou si dovolím označit za skrytý klenot, který je naprosto neprávem přehlížen a nedoceněn. ()

KoRner

Dobrý psycho western so zaujímavou pointou, ktorá môže byť niekomu jasná od začiatku, avšak mňa prekvapila. V tých 70 minút to má plno záberov na krásnu prírodu a Scotta Eastwooda, ktorý akoby otcovi z oka vypadol. Herecky to utiahol, takže námietky nemám. Dal by som 4*, ale záverečná prestrelka mohla byť prepracovanejšia (a nie len jeden netrafí - zato druhý už áno, atď...) ()

SpaceOdyseus

Je fajn, ze se Clint jeste nechal pred svou smrti naklonovat. Atmosfericke westerny tak neprijdou o predstavitele pistolniku drsnejsich nez smirkovy papir. Zde ale ta atmosfera chybela a prebyvaly logicke lapsy a vypravecske nesmysly. A ono to tak nadejne zacalo... ()

dopita

Tohle je tak béčkovej, možná spíš céčkovej film. Režisér je hroznej břídil - neumí vést herce, neumí vyprávět příběh, neumí pracovat s hudbou ... neumí nic. Přitom z průměrnýho scénáře se alespoň průměrnej film udělat dal, ale to by to musel v prackách držet někdo schopnější. Celej film ještě do hlubších hoven zadupává vpravdě tragickej Scott Eastwood. I na malej ploše hrající, v minulosti i tentokrát nijak zvlášť zajímavej Danny Glover je stokrát lepší než on. Klady jsou pouze dva. Za prvé Walton Goggins, kterej evidentně sral na režiséra, dělal to co umí a jako jedinej z herců za něco stojí a pak nádherná kamera, kterej je pro tenhle škvár vyloženě škoda. ()

Lefty86

Scott Eastwood to zkouší po vzoru tatínka v jeho nejklasičtější roli. Scottovi je vyčítáno že mu chybí otcova drsnost, je to v jeho očích. Jsou jako z psího animáku. I když polohu změní a pokud to byl účel vypadat jak Lady a Trump tak klobouk dolu :-) Velmi schyzofrenický western ()

Lionheart

Kouknul jsem na to čistě kvůli Eastwooda Jr. (jako asi většina lidí) s tím, že dle hodnocení to nic moc nebude... a taky to vlastně nic moc není. Ale westernů je celkem málo a tento má moc pěkný vizuál, supr Gogginse a hlavně zajímavou druhou půlku. Bohužel Scott je sice velmi sošný klon svého otce, ale ještě musí trochu pocvičit herectví, minimálně pověstný otcův nasraný výraz, protože občas byl až příliš roztomile mimo. ()

Magika82

"Zvědavost zabila kočku."... Toto přísloví původem z království Jejího Veličenstva Alžběty II., varuje původně před tím, že i kočka se svými 9-ti životy, může o všechny přijít v jediném okamžiku... V mém případě má zvědavost táhnoucí mne k tomuto paskvilu westerno-blábolovitému NEhororu, který je Bažantem na víně asi tak, jako Kuře alá bažant, připravila o 90 minut života... Ovšem toto kuře ještě navíc kuchař-režisér Lawrence Roeck za asistence druhého scénaristy, zapoměli osolit, nádivku splácali z toho, co poloprázdná spíže a lednice daly, a namísto Burgundského, jej podlili krabicovým Kahanem. Zkrátka a dobře: Násilím splácaný děj, nesmyslně se měnící roční období během několika týdnů, zcela zmrvená snaha o vytvoření alter Ega hlavní postavy Scotta Eastwooda, která patrně měla divákovi nastínit onemocnění paranoidní schizofrenií, v kombinaci s psychotickou poruchou jako následkem války, z níž se hlavní postava vrátila domů. Vedlejší role netvořily ani pomyslné křoví, ale spíše seschlou trávu. Závěrečné rozuzlení příběhu je varováním pro všechny buducí scénáristy, jak to nemá vypadat... Zač tedy oněch 40% a tedy 2 hvězdy, když tu "baba" prská jak vzteklá kočka? Jednoduše za krajinné scenérie, krásné koně a malou indiánskou skupinku hovořící rodným jazykem, a nikoli angličtinou. Tímto celý výčet, shodnocení a "oznámkování" končí... ()

rotel

Tá jedna * je za minutáž, aj keď si viem predstaviť toto celé ako 3 minútový klip k nejakej pesničke. ()

bllm

Díky (pro mně) nečekanému zvratu v ději zajímavej film. Úžasné záběry krajiny a úžasná kamera, kolmé pohledy z výšky jsou parádní. ALE, něco tomu prostě chybí, asi od každého trochu, scénáře, režie a nejvíc hereckého talentu. Z mého pohledu to prostě Scott sám neutáhne. A hudba bohužel taky bída, dokázala zabít finální scénu v domě. ()

Mamlas

Schizofrenický kovboj. Tak to tady ještě nebylo...Tak si jede jede za svou milou a jede a jede a jede a potkava lidi a jede a jede. To je celý děj. Pičivina na Ntou. ()

wick

Průměrný western...který začíná zajímavě, ale postupně se utápí v snaze o psychologizaci postav. Mladý E. je fakt mladá kopie Clinta. ()

MorraEddie

Scott prostě není Clint, ALE co není klidně v budoucnu může být. Ještě pár westernů a otec by mohl být pyšný. Diablo sám o sobě není špatný film,proto taky nechápu tak špatné zdejší hodnocení. ()