Velmi nadané architektce Sereně, která studovala v různých zemích a získala několik titulů po celém světě, se začne stýskat po domově. Rozhodne se proto vrátit zpátky do Itálie a najít si práci. Záhy však zjistí, že se coby silná žena a profesionálka ve své rodné zemi uznání rozhodně nedočká. Zatímco se marně snaží najít práci svých snů, která by ji doopravdy bavila, potkává homosexuála Francesca, jenž Sereně na její strastiplné cestě poskytne pomoc a oporu. Mezi Serenou a Francescem se vytvoří silné pouto a jeden druhému pomáhají čelit životním těžkostem a nepřízni osudu. Vzájemně se od sebe učí, že chtějí-li být sami sebou, je někdy nejlepší předstírat, že jsou někým úplně jiným. (Cinemax)

kaposlav

Komédia to fakt? Po 25 minútach som zhodnotil, že film je o debilke, ktorá si normálne pýta byť odrbaná. Na čo je niekomu VŠ a hromada znalosti napr. že ovláda niekoľko jazykov, keď nevie reálne a logicky premýšľať. Ešte lepší je ten majiteľ reštiky, ktorý vyzerá a vystupuje ako teplejší brat Fredyho Mercuryho. ()

eLeR

Bova je naozaj sympaťák, ale väčšina tých komediálnych pasáži bola už trošku cez čiaru a to mi vadilo. ()

evulienka3

Mám rada anglický humor suchý, kritický a chladný. Rovnako však ako protipól k nemu obľubujem aj taliansky humor spontánny, živelný a hrejivý. Tento film typickým talianskym humorom priam srší a ako oddychovka funguje dokonale. Príbeh mladej architektky, ktorá sa po návrate do rodného Talianska potýka s typicky "talianskymi" problémami, teda postavením ženy v spoločnosti, rodinnými periapetiami a vlastným citovým životom, aby dospela konečne až do bodu, kedy sa nakoniec prestane ospravedlňovať za vlastnú existenciu. P.S.: Neviem čím to je, ale zistila som, že polovica filmov s Raoulom Bova sa začína slovom "Scusa" (prepáč) ... v každom prípade ešte nejaký film s ním skúsim, je to fakt sympaťák. ()

Stanislaus

Promiňte, že žiju (což je vcelku zvláštní, k ději ne úplně pasující název) má trochu rozpačitý rozjezd, nicméně po Serenině prozření ohledně jejího "muže snů" se už jedná o sympatickou italskou jednohubku o vztazích a zejména předsudcích, která mě místy vskutku rozesmála - viz fingovaná videokonference, rodinná večeře či "chudozubá" tetka. Milá oddychovka na zpříjemnění večera! ()

hansel97

Příjemná a hlavně situačně vtipná komedie, která toho nejvíc vytěžila zajisté z obsazení, což tedy vůbec nevadilo. Příběh je slabší, ale dá se s ním pracovat a filmaři prodali všechno další, co se jen dalo, na jedničku. Na nic si to nehraje, klasická relaxační podívaná. Serenina teta nejlepší postava filmu! ()

slunicko2

Lehká komedie o ženské emancipaci...tentokrát mezi architekty. Největším úletem kupodivu není 43letý Raoul Bova (gay Francesco, majitel restaurace), ale Serenina tetička. Tuto báječnou herečku jsem na netu nevypátral, takže možná někdy příště... ()

easaque

-4* vyloženě lehká relaxační komedie, která mi byla blízká svým sociálním podtextem a navíc prý má reálný podklad. Je to hezký příklad toho, že je často těžší se probojovat k úspěchu doma než v zahraničí. Nebojím se jí doporučit a mírně nadhodnocuju pro zvýšení jeho skóre [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Film má skvelý základ a potenciál na to, aby bola z toho vydarená komédia. O to bola väčšia škoda, že sa tu zbytočne tak často tlačilo na pílu, a tak to bolo občas zachádzalo to nežiadúcich absurdít, ktoré tomu rozhodne nepomohli. Nechápem, na čo je dobré toto zveličovanie a toľká teatrálnosť, ktorá mi ide fakt na nervy (ale to v ktorejkoľvek komédii). Ale inak ma film bavil, scenár bol fajn, hlavné postavy sympatické, záplatke príjemná, dokonca aj niektoré dialógy a scénky mali sebe ten žiadúci dôvtip (škoda, že nebol zachovaný globálne). 3* ()

Johnny.ARN

Taliani predbehli dobu a už tak dávno natočili film plný feminizmu a buzerantov, čo ide ruka v ruke. Ukričané, plné bizarných scén, s preexponovanými vtipmi. Jediné plus je, že je to niečo zaujímavé. Snaha architektov zachrániť najväčšiu bytovku v Európe, posolstvo a nemalo to 2 hodiny. 1 z 5 ()

bllm

Určitě pěknej kousek pro milovníky italských komedií. Lehké, občas i docela vtipné, parádní postava ujeté tetičky, vtipné skloubení scény a hudby. Čekala jsem trochu zásadnější gay zápletku, ta se bohužel nekoná, tvoří tu jen takouvou kulisu a zdroj vtipných situací. Každopáně na Raoula Bovu je móóóóc pěkný pohled, rozhodně žádná obvyklá italská slizká figura. ()

jiri.twist

Film se mi líbil, můžu říct, že více mě dostal spíše tím příběhem, hlavně v závěru, jak tou komickou složkou, která mi v mnohých případech, především v první půli, moc komická nepřipadala ... 7776 ()

BOURQUE

Prvá polhodina v poriadku a v duchu dobrej italskej/anglickej nálady. Potom však je to viac pasívny bez výraznejších vtipných scén a zábavnejších dialógov. Mohol by byť z toho omnoho viac. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Rathalos

Na talianske pomery velmi slaba komedia,hlavna protagonistka sice sympaticka,ale neskutocne hlupa a to mi vadilo,no a ani neviem,ci som sa vobec aspon raz zasmial,ale myslim,ze ani nie,z coho bude plynut aj moje hodnotenie...:-) ()

John80

Celkom slušná oddychová komédia z Talianskej produkcie o dievčati-architektke, ktorá vymysli plan na obnovenie bytového domu a zahraje si nahradnú priateľku svojmu kamaratovi, ktorý je ináč orientovaný 3* ()

neo250

Toto bola naozaj konina a riadna. Cely film nic moc,az na tri sceny kde som sa ako tak pousmial a hned na to som to planoval aj vypnut. ()

Uesbe

aký bol tento film? normálny......naozaj dobrý, bez extrémneho vrieskania, zato s poriadne prepletenými vzťahmi......a mám chuť na baklažány......sú normálne ()