Biřmování

• Česko Víkend s tátou (více)

Osmiletý Anthony má strávit víkend se svým biologickým otcem Waltem, Anthonyho rodiče jsou totiž rozvedení. Příčinou rozvodu byla Waltova závislost na alkoholu. Teď však Walt abstinuje a se svou závislostí úspěšně bojuje. Má to ale těžké, z doby, kdy pil, se potýká s nedostatkem peněz. Walt je tesař a usilovně shání práci, aby zaplatil účty a své dluhy. Walt Anthonyho vyzvedne od Anthonyho matky, Bonnie, a jede s ním do místního baru, kde si ale nechce dát skleničku. Má zde dohodnuté setkání se zadavatelem nové práce. Zatímco Anthony čeká v autě, z korby náklaďáčku neznámý zloděj ukradne Waltovi bednu se speciálním tesařským nářadím. Od této chvíle se otec a syn snaží nářadí najít. Walt kvůli tomu navštíví několik známých místních zlodějíčků. S hledáním Waltovi a jeho synovi pomáhá i Waltův kamarád, Otto, který je ale ještě větším zoufalcem, než je samotný Walt. Hledání ovšem není vůbec jednoduché. Waltovi se při něm rozbije jeho staré auto a pro neplacení nájemného je z jeho dnešního domova vystěhován. Naštěstí Bonnie se svým novým partnerem odjela z města, a tak se Walt dočasně nastěhuje k Anthonymu a Bonnie do domu. Je to dům, který kdysi patřil Waltovi a který on sám stavěl. Walt nesnese, v jakém stavu dům je, a tak zde provede několik malých oprav. Celou tuto dobu se otec i syn snaží mezi sebou vybudovat nové pouto... (TV Nova)

BOURQUE

C. Owen ako „fallen“ otec v príbehu, ktorý na jeden víkend dostane možnosť napraviť svoju povesť. Klasický príbeh, kde sa malý syn snaží (vo všetkom) pomôcť svojmu otcovi. Režisérsky priemerný a herecky len na 50% využitý C. Owen. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

D.Sleeper

Řádky i meziřádky vztahů otec - syn a vůbec mezilidské vztahy, zejména ty chlapské. Nechybí opravdovost, osobitost, poetika... nádherně citlivě zachycuje tíži obyčejného dne neobyčejného táty a syna. Bez rozpaků přidávám podtitul: "Chlapi sobě". V dnešní době běsů všech pruhů a všeho druhu jako oáza pro žíznícího na poušti. Nemám problém zaokrouhlit nahoru :) ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Vztah otec-syn, no budiž, ale že je někdo schopen natočit 100 minut o hledání bedny nářadí a ještě to nazvat komedií...eeee. ()

tsatsiki

Takový průměrný film o otci a synovi.Otec při dítě není úplně dobrým vzorem, ale jak to tak bývá, postupem času zmoudří, předá mu moudra a syn ho začne mít rád. První pulka za moc nestála, rozjíždělo se to , ale hodně pomalu, druhá už byla lepší.Těšil jsem se na Martella, ten tady byl ještě malý, ten nezklamal.Takže za Mě 50%. ()

Rhod

S komédiou to nemá absolútne nič spoločné, ide skôr o drámu. Mňa osobne to vôbec nezaujalo, dosť som sa pri tom nudil a nezasmial som sa ani raz. Clive Owena mám rád, tak som dával tomu šancu až do konca, ale zbytočne. Takáto obohratá platňa tu už bola vo veľa filmoch. Výsledok sa dal očakávať už počas sledovania, čiže ani ten koniec ma vôbec neprekvapil, len som čakal, kedy už konečne ku tomu príde. Pre mňa film dosť slabý. ()

Dawe2

Moc se tam toho sice nestane a fakt je, že postavit celý film na jednom nářadí je slabé, ale jinak je to milé, nestřílí a nezabíjí se tam lidi. A protože takových filmů je hrozně málo a protože to v sobě mělo hodně dobrého, trochu přimhouřím oko. Mladý Jaeden Martell byl navíc skvělý, i když zde trochu uťáplý. ()